По пътя на мечтите - обща дискусионна тема 16

  • 70 049
  • 726
  •   1
Отговори
# 435
  • София
  • Мнения: 4 884
Момичета, може ли да ми кажете в България, освен в Надежда и в Селена къде другаде разполагат с ембриоскоп?
Благодаря!
http://shterevhospital.com/invitro/%D0%B4%D0%BE%D0%BF%D1%8A%D0%B … 0%BF%D0%B8%D1%8F/

Хаха, 3 опита правих там, пък сефте разбирам. Мерси, Бамба.

# 436
  • Мнения: 146
Момичета, може ли да ми кажете в България, освен в Надежда и в Селена къде другаде разполагат с ембриоскоп?
Благодаря!
http://shterevhospital.com/invitro/%D0%B4%D0%BE%D0%BF%D1%8A%D0%B … 0%BF%D0%B8%D1%8F/

Моят успешен опит беше след ембриоскоп в Щерев.

# 437
  • София
  • Мнения: 4 884
Ечелина, мерси много! При кой лекар беше? Може ли да ми кажеш кой опит ти беше и защо ползеахте ембриоскоп, заради лошо.качество или малко количество или и двете ( както е при мен)?

# 438
  • Мнения: 146
Ечелина, мерси много! При кой лекар беше? Може ли да ми кажеш кой опит ти беше и защо ползеахте ембриоскоп, заради лошо.качество или малко количество или и двете ( както е при мен)?

Всъщност това ми беше първия опит в тази клиника. Преместих се там след 2 стимулации, един свеж и 4 замразени трансфера в друга клиника. Лекуващ лекар - Д-р Юнакова. Аз съм с ПКЯ, така че от количество не мога да се оплача:
Първа стимулация 18 яйцеклетки
Втора - 27 яйцеклетки
Третата при Юнакова - 12
В старата клиника общо трансферирани за 5-те опита 12 бластоциста и нито една биохимична дори.
Та предполагаемия проблем беше с качеството, затова прецениха ембриолозите, че ще ги наблюдават с ембриоскоп.
От друга страна доста неща бяха направени по-различно при мен от д-р Юнакова: стимулацията беше добре контролирана с цел да не се вдига много броя на фоликулите; направи и хистероскопия с надраскване на лигавицата за по-добра имплантация, добави медикаменти за инсулиновата резистентности и добавки за подобряване качеството на яйцеклетките + ембиоскопа на финала, така че резултата беше по мое мнение по-скоро комплексен и не бих могла да определя дали основната причина за успеха е при работата на ембриолозите или на лекуващия лекар.
Пожелавам ти успех и дано скоро се похвалиш с добри новини!!! 

# 439
  • Мнения: 591
Здравей, E4elina!
Би ли споделила какви добавки за качество на Я предписва д-р Юнакова? Интересно ми е и какво дава за инсулинова резистентност. Благодаря предварително за отговора Simple Smile

# 440
  • София
  • Мнения: 4 884
Е4елина, много ти благодаря за подробното инфо и за пожеланието!

На теб лека бременост до края Blue Heart

# 441
  • Sofia
  • Мнения: 1 060
Момичета помагайте, нещо много странно ми се случва. От вече два дни имам едно странно течение, което е доста обилно, като цикъл, но без цвят и мирис. Започна с болки като при цикъл, но в същност имам още седмица до датата, но реших че ми е дошло, понеже, като станах от стола, нещо рязко потече. Поглеждам и все едно съм се напишкала - като вода беше, това продължи около ден. На следващия ден започна да става повече като количество и като се забърсвам в банята има наченки на зацапване от цикъл, но в много блед цвят. Вече трети ден съм така. Все едно съм в цикъл, но прозрачен, дори болките са като на цикъл. На някой случвало му се е? Естествено имам час за лекар, но е чак за другата седмица.
п.с. Да уточня, не съм нито в стимулация, нито след процедура. От 3 месеца си почивам и събирам сили Simple Smile.

# 442
  • Бургас
  • Мнения: 1 196
При мен се случи същото в двата случая, когато бях бременна. Предполагам е на хормонална основа, бях чела нещо за вторичен пик на естрогените около седмица преди датата за Ц., който води до по-обилни течения.

# 443
  • Мнения: 6 542
И аз имах обилно воднисто течение като бях бременна. Иначе не.

# 444
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 019
Момичетa имам двa въпроса :
1)Открихa ми зaдържaн фоликул ,ако не го изхвърля кaк се процедирa и трябвa ли нещо да ме притеснявa ?За първи път ми се случва.
2) Стaнa ми интересно за ембриоскопa и се позaчетох и в глaвaтa ми се зaроди въпросa кaквa е рaзликaтa между ембриоскопиятa и пид-а и кое е по-добро от двете ?

# 445
  • София
  • Мнения: 10 642
Елислава, на кой ден от МЦ го видяха този задържан фоликул и колко е голям
Все ще изчезне - или ще се спука, или щепретърпи обратно развитие. В някой случаи изписват противозачатъчни или дуфастон.
По въпрося с ембриоскопа - ембриоскопа и инкубатор с вградена камера. Когато ембрионите се отглеждат там камерата прави снимки на определено време и така наблюдават развитието на ембриона - дали се делят клетките правилно. Когато се отглеждат в “обикновен инкубатор”, всеки ден ги изваждат и ги гледат на микроскоп, но в този случай може да се пропусне етап от деленето. Когато са в ембриоскоп се избягва това вадене и не се “стресират” ембрионите
При ПИД се взимат клетки от ембриона и им се прави генетичен анализ

# 446
  • Sofia
  • Мнения: 1 060
Elektra, Solice благодаря за отговорите, за такова течение по време на бременност четох и аз, но аз не съм бременна и определено няма шанс за това, така че вероятно е нещо друго. Другата седмица ще се разбере.

# 447
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 019
Нaндин ,блaгодaря за изчерпaтелния отговор. Фоликулa го видя вчерa докторa,води ми се 26 ден от последния цикъл. В клиникaтa ,в която съм мaй нямaт ембриоскоп ,предлaгaт ми ПИД с включено изследвaне по новия метод митоскор ,но не съм убеденa дaли да го направя, след кaто при всички генетични ,които прaвих след aбортите никъде не открихa нещо нередно ...

# 448
  • София
  • Мнения: 10 642
Ели щом е преди менструация, има вероятност с идването й този фоликул да “изчезне”

# 449
  • Мнения: 1 521
Момичета, моля, ако някоя има информация за следното нещо да ми каже. Какво се случва, ако те одобрят за инвитро от фонда, но не си вземеш молбата или през това време се получи бременност. Пазят ли молбите и одобренията или след това се кандидатства пак? Благодаря за отговорите.

Общи условия

Активация на акаунт