73 СОУ - гимназиална степен /тема №2/

  • 77 433
  • 742
  •   1
Отговори
# 525
  • София
  • Мнения: 18 039
А наоколо ли е онази майка, която в момента има деца и в двете гимназии Simple Smile
Понеже в чуждата паница е по-сладко, за второто дете съм проточила врат към вас Simple Smile
Няколко поста по-нагоре е писала. Simple Smile Отделно имам спомени  и за друга майка  - единият й син сега трябва да е 9 или 10 клас в  73-то, другият -  в същия клас, но в НЕГ. А третата, за която се сещам, е със завършила преди няколко години НЕГ девойка и май със завършващ (всъщност завършил вече) тази година 73-то младеж Wink

# 526
  • Sofia
  • Мнения: 4 394
А наоколо ли е онази майка, която в момента има деца и в двете гимназии Simple Smile
Понеже в чуждата паница е по-сладко, за второто дете съм проточила врат към вас Simple Smile

Наоколо е - няколко поста по-нагоре, но е доста заета май и рядко пише. Да казва кога да се СБерем, дет'се вика и на маса да си поговорим обстойно. Има и още една майка, но тя рядко пише - не ѝ помня ника.

# 527
  • София
  • Мнения: 5 131
Поздравления!
Преди време си мислех, че би било полезно двете немски да направим обща тема. Ще протича взаимнополезен обмен на информация и взаимопомощ.
Шарлот, идеята е чудесна. Защо не се заемеш с това? Ще е добре да се обменя опит.

# 528
  • столицата
  • Мнения: 3 795
Руският като втори език до какво ниво се изучава? Помня, че в училището имаше възможност да се явят за сертификат.

# 529
  • София
  • Мнения: 528
Руският като втори език до какво ниво се изучава? Помня, че в училището имаше възможност да се явят за сертификат.
Ето информация от съседна тема:

# 530
  • Мнения: 21 455
Таблицата отразява минимално изискуемите нива по чужд език от общообразователната подготовка. Ако езикът е профилиращ предмет, нивото е друго.

# 531
  • Мнения: 892
За паралелката с френски знам, че има деца с ниво В2; едно познато дете дори обмисляше дали да не кандидатства във френски университет ( там в някои унита искат ниво B2), въпреки че има С1 от ДСД 2. И за руския таим такива надежди, защото госпожата, която ще преподава на техния випуск е чудесен преподавател. И да, графите на МОН са препоръчителни; не би трябвало с профил и поне по 4 часа седмично в 11 и 12 клас да завършат с А2.

# 532
  • Мнения: 8
Руският като втори език до какво ниво се изучава? Помня, че в училището имаше възможност да се явят за сертификат.

Здравейте, аз завърших тази година в паралелка с втори език руски, преподавател ми беше Елена Богданова. Страхотен професионалист и човек, много амбициозна, стреми се всеки един ученик да знае поне за ниво B1. Тези, които учат системно и с желание, завършват спокойно 12 клас с ниво В2. Госпожа Богданова подготвя и за явяване за сертификати, прави групи, занимава се индивидуално с всеки, който прояви интерес. Езикът се преподава наистина на високо ниво.

# 533
  • София
  • Мнения: 478
ЗаСлон,  Hands Raised Hands
Лично аз съм съм далеч от първоначалния оптимизъм по отношение на изучаването на втория език (както и на първия, за огромно съжаление). Нещата в известна степен са заложени нормативно, с намаления хорариум по езици, което бе посочено и от преподавателя по втория език в началото на 9 кл. като непреодолима пречка за достигане на резултатите, които са имали учениците от випуските по старата програма, преди рИформата. Но си мисля, че има и субективни причини. Да, в повечето случаи не можем да разчитаме на първоначалния ентусиазъм на осмокласниците, налягат ги впоследствие и мързел, и тежък пубертет, и ДО. Но не може да няма принос за провала и преподавателят- с неизпълними изисквания за новаците с езика, с взискателност, която не кореспондира със съответна доза отдаденост, изобщо някакъв интерес към ученика насреща. Защото някои учители успяват да запалят искрата в същите тези деца.
   Дано последва вълна от оптимистични постове, че в това ноемврийско настроение навън...

# 534
  • Мнения: 3
Здравейте, някой може ли да помогне със списък на учебниците, по които са учили сегашните деветокласници. Благодаря на отзовалите се предварително.

# 535
  • Мнения: 3 982
Днес децата имаха последен урок по БЕЛ /91 НЕГ/.  Учителят заяви, че още не е видял учебниците по новата програма и помоли да проявим търпение до качването на сайта на училището на актуалните учебници. В този смисъл това, което ще отговорят майки на настоящи деветокласници има вероятност да не съвпадне с изискваното от бъдещите учители на деветите класове.

# 536
  • София
  • Мнения: 5 131
Може би не е тук мястото, но все пак 73.СУ не се изчерпва само с гимназията.
При среден успех от НВО
По БЕЛ за страната- 51.05 , за София- 63.75 и по Математика за страната- 36.33, за София- 48.09, резултатите на учениците от
73.СУ са : БЕЛ- 80.39 и Математика- 72.23.
С над 90 точки по БЕЛ са 25 ученици, с над 90 точки по Математика са 29 ученици.
По Математика има 4 ученици със 100 точки.
Браво на колегите Диана Иванова и Камелия Димитрова, както и на всички седмокласници! Heart

# 537
  • София
  • Мнения: 1 570
Не бих подценила ничии труд, но нали на всички е ясно, че голямата заслуга имат частните школи и уроци, на които ходят 99% от децата...

# 538
  • София
  • Мнения: 5 131
Вижте, аз също давам уроци, но, ако учителите в клас не си свършат работата, по школи и уроци трудно се надгражда. Освен това много добре познавам колегите и знам как работят.
Ако едно дете също не полага усилия, нито един частен учител и нито една школа няма да са от полза.

# 539
  • София
  • Мнения: 478
Моите уважения, но след три деца, преминали през НВО (и то като ученици в 73 то )съм категорично убедена, че отличното представяне, без съществения принос на учителите , водещи извънучилищната подготовка по школи и частни уроци, е по-скоро изключение. Особено  след т.нар. Дистанционно обучение. Иначе като общо ниво на знания, положени усилия, но и като концентрация на амбиции и финансови възможности 73 е "облагодетелствано". Независимо от всичко - браво! Дано всички от преподавателския състав осъзнават, че за поддържане на нивото ( и в гимназията най-вече) са натоварени със сериозните очаквания и надежди от страна на същите мотивирани и подготвени деца! 🍀

Общи условия

Активация на акаунт