"За... аз пари не давам!"

  • 54 383
  • 597
  •   1
Отговори
# 510
  • Мнения: X
Не давам пари за вода с лед в ресторантите, за музика (но пък плащам сериозна сума за нет), за кабелна , за чист въздух и за опрашването на цветя/дървета от пчелите:)

Последна редакция: чт, 17 авг 2017, 15:44 от Анонимен

# 511
  • Мнения: X
ММ днес отново ми демонстрира нещо, което бях забравила - той, респективно ние, не даваме пари за куп работи които той може и сам да си ги прави.
Той прави всички ремонти ( и добре му се получава, слава Богу)
Той почиства дома от "буби"
Той боядисва
и съвсем не разбира защо другите дават пари за това. (под другите да се разбира мъже)

# 512
  • Мнения: X
...
и съвсем не разбира защо другите дават пари за това. (под другите да се разбира мъже)

 Защото не могат. Не всеки е с талант за майстор, и в това няма нищо лошо. Човек не може да знае и умее всичко.

# 513
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
Не дава пари за майстори не означава, че не дава пари за ремонти. И мъжът ми се занимава с ремонтите вкъщи (дори дограмата той я слага). Аз също се включвам в боядисване и по-леки дейности, но пари за ремонти даваме.

# 514
  • Мнения: X
ММ днес отново ми демонстрира нещо, което бях забравила - той, респективно ние, не даваме пари за куп работи които той може и сам да си ги прави.
Той прави всички ремонти ( и добре му се получава, слава Богу)
Той почиства дома от "буби"
Той боядисва
и съвсем не разбира защо другите дават пари за това. (под другите да се разбира мъже)
Защото някои от другите мъже, вместо да боядисват, изкарват пари, с 5% от които да платят на такива като мъжа ти.

# 515
  • Мнения: X
Ами боядисването не е като пиенето на кафе и коктейли, та не виждам чуденка, че не на всеки му се занимава с него.

# 516
  • Мнения: X
ММ днес отново ми демонстрира нещо, което бях забравила - той, респективно ние, не даваме пари за куп работи които той може и сам да си ги прави.
Той прави всички ремонти ( и добре му се получава, слава Богу)
Той почиства дома от "буби"
Той боядисва
и съвсем не разбира защо другите дават пари за това. (под другите да се разбира мъже)
Защото някои от другите мъже, вместо да боядисват, изкарват пари, с 5% от които да платят на такива като мъжа ти.
hahaha Joy
И аз не давам пари за ремонти и строежи, но ще си мълча, че явно не изкарват достатъчно пари правещите си сами ремонтите..

# 517
  • Мнения: 10 998
Ние пък си плащаме за ремонтите, дори ни струват повече от 5% от парите които изкарваме докато другите мъже правят ремонти.

# 518
  • Мнения: X
И аз не давам пари за ремонти и строежи, но ще си мълча, че явно не изкарват достатъчно пари правещите си сами ремонтите..
Аз пък правя безплатни дребни ремонти, че това ми е едно от хобитата. Купи ми малко боя, малко лепило, шкурка, тапети и ме остави да си играя.

# 519
  • Мнения: 10 998
Аз днес не дадох пари за сладкиш, направих един домашен за едни баби приятелки на свекърва ми, дето утре ще дойдат. Дано се хареса.

# 520
  • Мнения: X
Уиш, и ти нищо не изкарваш явно Joy

Кристина, аз темата я разбрах другояче,а  именно, че се пита какво искате и получавате без да плащате  нищо за него Simple Smile
За сладкиш не си дала пари, но за ток, вода, продукти и труд си дала пари пак.

# 521
  • Мнения: 10 998
Правенето на сладкиши ми е удоволствие, купих само масло, яйцата бяха домашни, млякото свекър ми го купува от фермата и аз го получавам безплатно. Излезе много евтино, в  сравнение с купените.

# 522
  • Мнения: 24 467
...
и съвсем не разбира защо другите дават пари за това. (под другите да се разбира мъже)

 Защото не могат. Не всеки е с талант за майстор, и в това няма нищо лошо. Човек не може да знае и умее всичко.

Доста хора си могат, но не искат да губят време за това.
Всеки сам решава дали ще отдели време или пари.
Лично аз предпочитам второто. Боядисвала съм. Мога. И тапети съм лепила години наред. Сега си викам майстори и когато се прибера - у нас всичко ми е готово. Дори жена за почистване си викам веднъж в седмицата. Работя, изкарвам - предпочитам така, да работя това, което умея и от което изкарвам пари.
За мен е удоволствие пък да си майсторя нещо. Сега си почнах едни стари дънки, на които поставям бродерия по скъсаните части, тъй като вече не ми се носят така.

# 523
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Не понасям тапети, та няма как да дам пари за такава глупост.

# 524
  • Мнения: X
А аз не понасям латекс и няма как да дам пари за него. Но не бих го нарекла глупост, само защото не отговаря на моя вкус.

Общи условия

Активация на акаунт