Мъжете и жените говорят различни езици

  • 22 460
  • 319
  •   1
Отговори
# 15
  • Монреал
  • Мнения: 1 384

Ако изляза "да хвърля болкука" с ясното намерение да остана долу с часове си е подло измъкване. Не искам да давам себе си за пример, но и не съм виждал такова поведение извън филмите.
Има го, ако живееш в блок.
Ако си в къща, няма как да се получи.
Изобщо не съм имал намерение да буквализирам. Ясно е, че даваш хипотетичен пример, но аз поне не използвам подобни похвати с надеждата да избегнаа дискусия.

Ако кажа: "Излизам да хвърля боклука", не значи "...и да видя дали няма с кой да пия по бира." Ако се стигне до там в дадено семейство, значи вече се говори един език.

# 16
  • Мнения: 8 889
Различни сме, да. Хормоните ни са различни, а те оказват голямо влияние. Добави още еволюционни фактори и готово.
Ъ?
Как така "добавяш" еволюционните фактори към хормоните?!?
Сакаш хормоните са божие дело?

Никакво божие дело не са хормоните, никъде не съм го казвала.
И пропускаш думичката "още"  Peace Иначе освен биологията има доста други социални, културни и т.н особености.
Но, честно казано, изобщо не ми се обяснява.

# 17
  • Мнения: 46 526
По повечето въпроси съм на мнението на мъжете. С моят мъж ми също мислим еднакво за почти всичко.
Според мен просто става дума за хора, които не си пасват, с други от срещуположния пол не биха имали различия и биха живели много по-добре, но понеже са чули, че всички са така, седят, търпят и се нервят взаимно...

За говоренето - държа на директния разговор. Казвам точно каквото имам предвид, без намеци и заобикаляне. Държа и отсреща на същото.

# 18
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Давай следващия пример за различия,, че този с мола го отхвърлиха и с право. Мъжете могат да направят точно същото. Имам не малко такива клиенти, които са излезли за хляб до магазина и си пият 1-2-3 бири.

# 19
  • Монреал
  • Мнения: 1 384
Но, честно казано, изобщо не ми се обяснява.
Ето този вид обидено фръцване трябваше да добавя в първия си пост.

В случая аз, неандерталецът си позволих да посоча (при това иронично) грешка в женски пост.

Въпреки, че ме разбра (надявам се), съфорумничката се престори, че възприема буквално сарказъма за "божието дело", посочи мой ирелативен пропуск и надменно се оттегли от дискусията.

От мъжка (буквална/логическа...) гледна тока да добавиш еволюцията към хормоните е като да добавиш алкохола към ракията. Те всъщност по начало не трябва да се разделят.

# 20
  • Мнения: 46 526
Аз в МОЛ-а няма какво да правя толкова, но виж в магазин за разни инструменти, бои и подобни ремонти мога да откарам с часове...

# 21
  • Монреал
  • Мнения: 1 384
Давай следващия пример за различия
Например този:

Това не е класна стая, а учебна.

В класните стаи учат класове, а класове има в училище.
Напиши в Гугъл "класна стая сертификат" и ще видиш, че повечето статии и снимки по въпроса са с възрастни хора в някоя бизнес сграда.

Предполагам си проверила в Гугъл, видяла си, че се нарича "класна стая" дори  да е курс за възрастни, но се направи на разсеяна и ме зачопли за "следващия пример".

Нежелание да се приключи тема, преди да се започне следващата?

# 22
  • София
  • Мнения: 16 199
С ММ говорим на един език, така че за мен тази тема е странна. Хората говорят на "различни езици", когато не си четат мислите, т.е. не се обичат.

# 23
  • София
  • Мнения: 38 530
Може би жените сме по-склонни да говорим, да споделяме.
Или пък ММ е темерут. Mr. Green Не, всъщност се отпуска пред приятели. Пред мен мълчи като комунист като става дума за проблеми в работата.
Така че ... си е до човек, не е до пол.

# 24
  • Мнения: 2 650
Ха, ха...тъкмо  се замислих какво пък чак  им е толкова различноезиковото между мъжете и жените, а то  къде  бил ключЪТ - авторЪт не се разбрал с Лиляна и обидено пуснал тема Laughing Ми и аз бих ти казала, че стая  извън училище не е класна стая. Не  е проблем в разбирането междуполово, а е проблем  в изразяването  Peace Например - ти може да слагаш ламинат в затвора, където има стая за обучение  на  неграмотни, но желаещи да убият скуката затворници.  Твоята жена ще казва - мъжът ми ламинира класни стаи,  незапознатите с твоята дейност обаче,  веднага ще си помислят, че  поставяш ламинати в училища   Wink Ето от там идва и разминаването в разбирането за  ламината и обекта му Laughing

# 25
  • Мнения: 3 620
Като се спомена ровичкане из гугъл - я какво намерих из резултатите: цък

# 26
  • Мнения: 2 650
Прочетох и разбрах  - женската логика и мъжката психика, травмират по различен начин пастата за зъби Sunglasses

# 27
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Аз съм готова да се обзаложа, че ако кажеш на десет мъже, че си ламинирал класна стая, десет от десет ще разберат, че си ламинирал в училище. Ти готов ли си да приемеш моето допускане?

Давай следващия, защото и този не е пример за различия между мъже и жени, а само между мен и теб или поскоро между всички и теб.

# 28
  • Мнения: X
Май земонти се е оплел в езиковата разлика английски/български, classes на английски могат да бъдат учебни курсове по различни неща (танци, рисуване, езици), но на български "клас" е във връзка с "училище". Лилянa е права, а земонти може още веднъж да разкаже за ламинатите и сочните клиенти, че 3 пъти не беше достатъчно. Mr. Green

# 29
  • Мнения: 46 526
Давай следващия пример за различия
Например този...
Питах мъжа ми, без да казвам защо, за да е обективен отговорът му. Мисли 1:1 с Лиляна.
Моето мнение е същото.
Явно не е до мъж и жена, а до теб и всички останали.

Общи условия

Активация на акаунт