Мъжете и жените говорят различни езици

  • 22 488
  • 319
  •   1
Отговори
# 195
  • Австрия
  • Мнения: 2 321
Ти не си добър шофьор. Твърде субективен си. Субективността се основава на личната логика на субекта, която, разбира се, не е обективна. Т.е. вероятността за грешка е много по-голяма.
Недей! Обективна преценка не съществува, също като е възможно субективната преценка да съдържа грешки.

За да се намали вероятността от грешки, породени от субективизма на всеки шофьор, е създаден правилникът за движение по пътищата. А че твоята логика предполага лесни и спонтанни грешки, ти вече доказа с

А аз добър шофьор ли съм?
Не си! След като не знаеш какво е златен талон, вероятно не знаеш и кога можеш да завиеш наляво след знак "Задължително надясно"

# 196
  • Мнения: 2 143
Като можеш, го направи.
Вече съм го направил и съм изградил своето субективно мнение. Което вероятно е далеч от обективното такова.
В нищо не се опитвам да те вкарам, нищо не ти намеквам и никакви думи не ти слагам в устата.
Дотолкова си убедена в правотата си, че не забелязваш и елементарните пропуски в тезата си. Не търся намеци, не казвам, че слагаш думи в устата ми. Само напразно се опитвам да разбера каква позиция отстояваш, като ти задавам въпроси с очеваден парадокс. Досега не съм видял да вземеш становище по нито един от поставените проблеми, а в същото време очакваш дискусия - извинявай елементарна дискусия. Признавам, че мнението ти в следващия цитат е  добро начало за дискусия - от теб зависи дали ще си ги мерим на тема разбрал/неразбрал или ...
Такова нещо като добър шофьор, ама опасен не съществува.
И на каква база е достигна до това съждение? При други обстоятелства, това наистина би бил най-правилния извод, но в сегашната ситуация не мога да се съглася с теб. п.с. Прочети пак примера със звездичката.
За да се намали вероятността от грешки, породени от субективизма на всеки шофьор, е създаден правилникът за движение по пътищата. А че твоята логика предполага лесни и спонтанни грешки, ти вече доказа с
Не че нещо ( не знам как е в Австрия ), но в България има Закон за движение по пътищата и Правилник за прилагането му. Съществуването на тези два нормативни акта, не намаляват вероятността за грешки, а определят законови норми за поведение на пътя. И точно заради това в наказателните постановления пише "Виновно е нарушил", а не "Неволно е сгрешил"
Между другото, според написаното оставам с впечатлението, че според теб няма вариант при който след знак "Задължително надясно" да завия на ляво без да съм направил неволна грешка и/или съм нарушил ЗДвП. Прав ли съм?

# 197
  • Мнения: 7 690
Дотолкова си убедена в правотата си, че не забелязваш и елементарните пропуски в тезата си. Не търся намеци, не казвам, че слагаш думи в устата ми.


Парадокса го остави на тези, на които ми се отдава. Обърни внимание на късата си памет. Публикуваните мнения още се виждат.

# 198
  • Мнения: 563
Не че защитавам някого, но потребителят с ник Земонти е лесно разпознаваем и само лека справка води до лични снимки и прочие. Има 3 деца, от които едното е момче.
Така е.
Според мен Viksss го бърка с друг.

Може и да съм объркал,ама тоя е едно към едно с Перкото хах клонираните атакуват баси  ooooh!
Впрочем и аз съм си на аватара щото някой посмя да каже че съм бил страхливец!?Е не ми пука кой за къв ме мисли,ама аз през квото съм преминал много малко хора имат топки да го направят и да си държат на своето както съм го правил аз пред дооста по силни от мене.
И в тая тема изобщо не схващам за кво спорите?Дали мъжете или жените са по добри шофьори?Ми навсякъде по света карат еднакъв брой и жени и мъже ама катастрофите ги правят повече мъже и то фиркани.Сигурен съм че жена пияна няма да тръгне да кара ,ама на мъжа не му пука и точно тогава тръгва да се прай на отворен и стават гафове.

# 199
  • Мнения: 46 600
Сигурен съм че жена пияна няма да тръгне да кара ,ама на мъжа не му пука и точно тогава тръгва да се прай на отворен и стават гафове.
Карат, карат и жени пияни.
Както има и мъже, които дори след 1 бира, въпреки че е позволено, няма да пипнат волана.
Всичко зависи от човека.

# 200
  • Австрия
  • Мнения: 2 321
Nazgul, благодаря за уточнението

Цитат
Закон за движение по пътищата и Правилник за прилагането му.


Съществуването на тези два нормативни акта, не намаляват вероятността за грешки, а определят законови норми за поведение на пътя. Между другото, според написаното оставам с впечатлението, че според теб няма вариант при който след знак "Задължително надясно" да завия на ляво без да съм направил неволна грешка и/или съм нарушил ЗДвП. Прав ли съм?

Спазването на правилата намалява грешките/ПТП, респективно неспазването увеличава вероятността за грешки/ПТП. Не може да не си съгласен. Или?

За останалото - субективен си и според твоята логика не съм сигурна какво имаш в предвид. Така както не съм сигурна, какво според теб е нулева видимост

Защото мога да изпреваря камион при нулева видимост и ще съм 100% убеден, че никои няма излезе насреща ми.

а също и 100% сигурност. Плювни си в пазвата  Wink

Последна редакция: ср, 26 юли 2017, 15:15 от DimS.

# 201
  • Монреал
  • Мнения: 1 384
Може и да съм объркал,ама тоя е едно към едно с Перкото хах клонираните атакуват баси  
Някакъв проблем с думата "извинявай" след като доказаха, че не си прав?

Или мъжкарите, които отстояват позициите си не трябва да се извиняват.

# 202
  • Мнения: 563
Може и да съм объркал,ама тоя е едно към едно с Перкото хах клонираните атакуват баси  
Някакъв проблем с думата "извинявай" след като доказаха, че не си прав?

Или мъжкарите, които отстояват позициите си не трябва да се извиняват.

Ами да имам проблем с тая дума хах още повече че да те объркам с тоя значи си горе долу на неговото ниво,което е кофти за тебе СОРИ!

# 203
  • Мнения: 7 690
Жените също карат пили, че и пияни. Дори допускам, че бих се съгласила, ако някой каже, че го правят по-често и от мъжете или поне точно толкова.

# 204
  • Мнения: 13
Цитат
Мъжете са склонни да се съсредоточават върху едно единствено нещо в даден момент и разделят вниманието си.
Само че не отчита факта, че сред жените има много, които са със същата склонност, но животът ги е принудил да се оправят със 100 неща.
Каквото и да си говорим все още много хора считат за нормално мъжът само да ходи на работа, а деца, къща и всичко друго, освен работата да е на ръцете на жената.
Аз също съм склонна за концентрация само в едно нещо. Натрупат ли се много става комично.Оцветени дрехи в пералнята, сол в крем карамела, дете навън без гащи и др. подобни Joy
Така че тези заключения са на база традициите, породени от предразсъдъци и поставяне на хората в принудително положение. Не че са склонни жените да правят 100 неща, просто нямат избор. И постепенно развиваш рутина и опит. Всеки, без значение от пола, на който му се наложи ще се справи.   

Въобще не става дума за "правене на 100 неща", а за начин на мислене, събиране на информация, систематизиране, анализиране, решаване на проблем.
Според Фишър жените "работят" с повече факти и предвиждат повече възможни варианти при дадена ситуация, от мъжете. Двата начина на мислене се допълват взаимно.

Извинете, че се намесих. Не разбрах, че целта не е дискусия, а дискредитиране на мъжкия, респективно женския, начин на мислене/говорене/решаване на проблеми.

# 205
  • Мнения: 2 143
Парадокса го остави на тези, на които ми се отдава. Обърни внимание на късата си памет. Публикуваните мнения още се виждат.
Последен опит. Шофьор от неизвестен пол кара в лява лента на магистрала и бива изпреварен от друг шофьор от дясно. Би ли споделила твоето мнение като причислиш всеки един от тях в една от категориите лош, добър или опасен? Надявам се да получа един аргументиран отговор, а не оценка от типа простотия или класификация на умствените ми способности от рода на къса памет. ( Поне три пъти днес съм си препрочел мненията, но благодаря за съвета. Направих го отново ).
Спазването на правилата намалява грешките/ПТП, респективно неспазването увеличава вероятността за грешки/ПТП. Не може да не си съгласен. Или?
...
а също и 100% сигурност.
Има логика, особено в първата част, за втората не съм склонен да се съглася. Грешките най-често стават поради неумение ,а не от незнание и от неправилна преценка на ситуацията или събитията. За да работи горното като максима, е необходимо всички участници в движението еднакво добре да познават ЗДвП и да преценяват по един и същи начин възникналите ситуации.

п.с. Ако не съм на 100% убеден, не предприемам маневрата или действието. Задължен съм да шофирам с регистратор свързан с телеметрия и с удоволствие бих ти показал какво е изпреварване при нулева видимост - ако намеря как да изтрия регистрационния номер. Simple Smile
Според Фишър жените "работят" с повече факти
Не беше ли "правят избор" вместо "работят"?

# 206
  • Мнения: 46 600
Въобще не става дума за "правене на 100 неща", а за начин на мислене, събиране на информация, систематизиране, анализиране, решаване на проблем.
Според Фишър жените "работят" с повече факти и предвиждат повече възможни варианти при дадена ситуация, от мъжете. Двата начина на мислене се допълват взаимно.

Извинете, че се намесих. Не разбрах, че целта не е дискусия, а дискредитиране на мъжкия, респективно женския, начин на мислене/говорене/решаване на проблеми.
Именно защото е дискусия, всеки участва с мнение, не един да каже нещо и всички да се съгласят мълчаливо.
Разсъждавам си просто, защото самата аз не притежавам онова, което приписва на жените. От друга страна познавам много мъже, които имат точно такова мислене.
Темите за любовта, мъжете и жените и т.н. засягат всеки, затова и смятам, че масово се бълват статии, изследвания и т.н., бизнес като всеки друг.
Ако кажат, че хората са различни и че всеки трябва да гледа на човека до себе си не по пол, а по индивидуалните му особености, няма да има за какво да пишат Joy

# 207
  • Мнения: 4 518
Моля ви, обяснете ми защо тези две неща се случват Sad.
1. Води се спор. Подчертавам, че е спор и реално разговаряме на тема и двамата имаме различно мнение. За мен би следвало и двамата  да си кажем мнението, да се аргументираме и да кажем защо мнението на другия не ни "харесва". Вместо това той става и заспива ако ще и 5 след обяд да е. Казва, че не иска напрежението да ескалира, а аз не съм буен човек, даже тон не повишавам.... Не го разбирам!
2. Това е конкретна случка. Така се случи, че роднини на бъдещия мъж на сестра ми дойдоха в София в деня, в който трябваше да се видим с мои братовчеди. В същия този ден той искаше да ходим на басейн, но трябваше да чака брат си, който в крайна сметка дойде в 22 часа. Та сестра ми ми каза къде е и каза, че ако имаме възможност да вземем братовчедите ми и да отидем при нея, ще е супер. Ама не, моя каза "където ме сложиш там ще стоя". Много мрази някой да се разпорежда с неговото време, а в същото време той изобщо не е добър в правенето на графици, спазване на срокове, кое кога ще стане и като ми каже "където ме сложиш там ще стоя" ме избива на самоубийство с тъп нож.
Напълно е възможно аз да съм виновна, приемам критика, но само придружена със съвет Wink съжалявам за дългия пост.

# 208
  • Мнения: 3 706
Моля ви, обяснете ми защо тези две неща се случват Sad.
1. Води се спор. Подчертавам, че е спор и реално разговаряме на тема и двамата имаме различно мнение. За мен би следвало и двамата  да си кажем мнението, да се аргументираме и да кажем защо мнението на другия не ни "харесва". Вместо това той става и заспива ако ще и 5 след обяд да е. Казва, че не иска напрежението да ескалира, а аз не съм буен човек, даже тон не повишавам.... Не го разбирам!
Всъщност ти казва, че не иска да ти слуша мнението и ще направи каквото си е навил на пръста (не е задължително да е погрешно). Заспиването е вид бягство от ситуацията.

Цитат
2. Това е конкретна случка. Така се случи, че роднини на бъдещия мъж на сестра ми дойдоха в София в деня, в който трябваше да се видим с мои братовчеди. В същия този ден той искаше да ходим на басейн, но трябваше да чака брат си, който в крайна сметка дойде в 22 часа. Та сестра ми ми каза къде е и каза, че ако имаме възможност да вземем братовчедите ми и да отидем при нея, ще е супер. Ама не, моя каза "където ме сложиш там ще стоя". Много мрази някой да се разпорежда с неговото време, а в същото време той изобщо не е добър в правенето на графици, спазване на срокове, кое кога ще стане и като ми каже "където ме сложиш там ще стоя" ме избива на самоубийство с тъп нож.
Повечето хора хич ги няма в гъвкавото планиране и се нервят, когато се наложи промяна в движение. Не е само твоят.
От двете случки някак оставам с впечатлението, че съпругът ти е от хората, които не обичат да вземат решение и да понесат последствията (приятни или не, все тази). Чувства се по-удобно някой друг да носи отговорност, особено за несработилите неща.

Цитат
Напълно е възможно аз да съм виновна, приемам критика, но само придружена със съвет Wink съжалявам за дългия пост.
Не си. След време ще се научиш да се справяш с такива ситуации.

Последна редакция: ср, 26 юли 2017, 20:50 от Аниш

# 209
  • Мнения: 4 518
Всъщност по принцип правим нещата, които аз предложа, което адски много ме притеснява. Той е с 8 години по-голям от мен и който каквото ще да ми казва, но няма как да не се отразява. Реално изглежда като мъж под чехъл, но какво да направя като се отказва и не желае да коментира. Не е пикльо, не е безхарактерен, прави ми напук и не знам какво да направя. Пробвах с тръгване след него, с добро, с лошо и все казва "всичко е ок".
Страхотен мъж си имам, нищо не искам да променям, само искам да говори с мен...

Общи условия

Активация на акаунт