Мъжете и жените говорят различни езици

  • 22 467
  • 319
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 46 565
Тези предразсъдъци според мен идват от семейството. Баща ми никога не е говорил пренебрежително за жените шофьори. Като малка си спомням, че по пътя за морето винаги се редуваха, спи той, тя кара, после обратното. Никога не й давал акъл как да кара, нито е казвал, че е лош шофьор. Не намирам разлика в начина им на шофиране, всъщност карат доста еднакво. Затова винаги ми е било странно като слушам подмятания, базирани на предразсъдъци. Лош или добър шофьор не зависи от пола.

# 181
  • Мнения: 2 143
Щото дотук стана ясно, че по твои наблюдения жените са по-лоши шофьори.
Не! Само написах, че по мои наблюдения, преобладаващо шофьорите с неадекватно поведение на пътя са от женски пол. Мога да ти дам и друг пример
Аз ако съм добър шофьор кое ще е валидно от двете
- кара като мъж
или
- абе, добре кара като за жена
Нито едното! Кара добре е достатъчно!

# 182
  • Австрия
  • Мнения: 2 319
Ти наясно ли си  с понятията субективен и обективен?

Шшшт! Нали това тестваме в момента?

Или защото ти се оценяваш като добър шофьор?
Защото знам кога мога да завия наляво след знак "Задължително надясно". Защото мога да изпреваря камион при нулева видимост и ще съм 100% убеден, че никои няма излезе насреща ми. Защото знам каква е разликата в поведението на кола със задно и предно предаване в завой на хлъзгав път. Още да изреждам ли?

Ти не си добър шофьор. Твърде субективен си. Субективността се основава на личната логика на субекта, която, разбира се, не е обективна. Т.е. вероятността за грешка е много по-голяма.

# 183
  • Мнения: 7 690
Неадекватното поведение на един шофьор не го ли прави лош такъв?

# 184
  • Мнения: 13
Не прочетох цялата тема, затова се извинявам ако я отклонявам в друга посока, но ми се ще да споделя нещо, което наскоро видях/чух във видео платформата TED. Видеото е на Хелън Фишър - биологичен антрополог. Според нея мисленето на жените е различно от това на мъжете. Жените мислят контекстуално, притежават по-голяма умствена гъвкавост. Взимат повече данни, синтезират ги и свързват детайлите по-бързо. Използват въображение заразлика от мъжете. Тя нарича женския тип мислене мрежово.

Мъжете са склонни да се съсредоточават върху едно единствено нещо в даден момент и разделят вниманието си. Те елиминират външните данни и търсят ясен път към целта/решаването на проблема. Фишър описва този стил на мислене като стъпково мислене.

Между другото, Фишър има много интересни идеи за любовта, брака и половите различия в мозъка.

# 185
  • Мнения: 2 143
Ти наясно ли си  с понятията субективен и обективен?
Искаш ли да проверим? Защото според мен бъркаш - според моята субективна преценка в момента, ти бъркаш субективност с универсалност.....да го наречем универсалност. Жена шофьор вози мъжа си ... не така, с мъжа се изкривява, може да не е авторитет. Жена кара учебна кола по време на курс за придобиване на правоспособност. Инструктора и казва да завие в улицата, на която тя реагира с думите "Ама тя е много тясна". Кое според теб е обективното и субективното и универсалното?
Ти не си добър шофьор. Твърде субективен си. Субективността се основава на личната логика на субекта, която, разбира се, не е обективна. Т.е. вероятността за грешка е много по-голяма.
Недей! Обективна преценка не съществува, също като е възможно субективната преценка да съдържа грешки. Направо подсказах отговора на предния ми въпрос. Аниш постави под съмнение личните ми наблюдения ( то от там тръгна и разговора ), което е как да се изразя... не помня да се е возила с мен докато съм "броил" неадекватните водачи.
Неадекватното поведение на един шофьор не го ли прави лош такъв?
Ами не, прави го опасен поради непредсказуемото му поведение.

# 186
  • Мнения: 3 662
Ти наясно ли си  с понятията субективен и обективен?
Искаш ли да проверим? Защото според мен бъркаш - според моята субективна преценка в момента, ти бъркаш субективност с универсалност.....да го наречем универсалност. Жена шофьор вози мъжа си ... не така, с мъжа се изкривява, може да не е авторитет. Жена кара учебна кола по време на курс за придобиване на правоспособност. Инструктора и казва да завие в улицата, на която тя реагира с думите "Ама тя е много тясна". Кое според теб е обективното и субективното и универсалното?
Ти не си добър шофьор. Твърде субективен си. Субективността се основава на личната логика на субекта, която, разбира се, не е обективна. Т.е. вероятността за грешка е много по-голяма.
Недей! Обективна преценка не съществува, също като е възможно субективната преценка да съдържа грешки. Направо подсказах отговора на предния ми въпрос. Аниш постави под съмнение личните ми наблюдения ( то от там тръгна и разговора ), което е как да се изразя... не помня да се е возила с мен докато съм "броил" неадекватните водачи.
Неадекватното поведение на един шофьор не го ли прави лош такъв?
Ами не, прави го опасен поради непредсказуемото му поведение.
Мдааам, не си наясно.

# 187
  • Мнения: 2 143
Захилих се на глас!
Извинявай, но ако не те затруднявам, би ми изяснила понятията субективен и обективен? Моля.

# 188
  • Мнения: 7 690
Значи това, че човек е опасен на пътя за себе си и за околните не го прави лош шофьор. А какъв шофьор го прави, че ми стана интересно?

# 189
  • Мнения: 2 143
Значи това, че човек е опасен на пътя за себе си и за околните не го прави лош шофьор.
Опитваш се да ме караш в твоята нишка на съждения и логика. Забавно!
Ако човек е опасен на пътя то той си е само опасен. Неадекватност не означава непременно опасен. Опасен не означава лош. Пример, Звездичка кара само в крайна лява лента на магистралата и бива изпреварена от дясно. Кой според теб е опасния и кой лошия? Blush Или нещо по-лесно. На междуселищен път шофьор преди всеки завой сваля до 60 км/ч, а на правите участъци ускорява до 100 км/ч. Това поведение според теб, лош ли го прави или опасен?

# 190
  • Мнения: 3 662
Захилих се на глас!
Извинявай, но ако не те затруднявам, би ми изяснила понятията субективен и обективен? Моля.
Що? Не можеш ли да си намериш сам дефинициите на понятията и да ги приложиш към съжденията си?

# 191
  • Мнения: 2 143
Що? Не можеш ли да си намериш сам дефинициите на понятията и да ги приложиш към съжденията си?
Мога, но тогава ще имам една субективна представа, докато ти споделяйки своето мнение, ще ме доближиш повече до обективната.

# 192
  • Мнения: 3 662
Що? Не можеш ли да си намериш сам дефинициите на понятията и да ги приложиш към съжденията си?
Мога, но тогава ще имам една субективна представа, докато ти споделяйки своето мнение, ще ме доближиш повече до обективната.
Като можеш, го направи.

# 193
  • Мнения: 7 690
Значи това, че човек е опасен на пътя за себе си и за околните не го прави лош шофьор.
Опитваш се да ме караш в твоята нишка на съждения и логика. Забавно!
Ако човек е опасен на пътя то той си е само опасен. Неадекватност не означава непременно опасен. Опасен не означава лош. Пример, Звездичка кара само в крайна лява лента на магистралата и бива изпреварена от дясно. Кой според теб е опасния и кой лошия? Blush Или нещо по-лесно. На междуселищен път шофьор преди всеки завой сваля до 60 км/ч, а на правите участъци ускорява до 100 км/ч. Това поведение според теб, лош ли го прави или опасен?

За пореден път простотии.
В нищо не се опитвам да те вкарам, нищо не ти намеквам и никакви думи не ти слагам в устата. И ти, като умния автор, търсиш под вола теле и виждаш намеци там където ги няма.
Вторият по ред си, който не е способен да води елементарна дискусия, защото пак нищо не е разбрал и само клопки и схеми му се привиждат.

Лош шофьор и опасен шофьор са две равнозначни неща. Такова нещо като добър шофьор, ама опасен не съществува. 

# 194
  • Мнения: 46 565
Цитат
Мъжете са склонни да се съсредоточават върху едно единствено нещо в даден момент и разделят вниманието си.
Само че не отчита факта, че сред жените има много, които са със същата склонност, но животът ги е принудил да се оправят със 100 неща.
Каквото и да си говорим все още много хора считат за нормално мъжът само да ходи на работа, а деца, къща и всичко друго, освен работата да е на ръцете на жената.
Аз също съм склонна за концентрация само в едно нещо. Натрупат ли се много става комично.Оцветени дрехи в пералнята, сол в крем карамела, дете навън без гащи и др. подобни Joy
Така че тези заключения са на база традициите, породени от предразсъдъци и поставяне на хората в принудително положение. Не че са склонни жените да правят 100 неща, просто нямат избор. И постепенно развиваш рутина и опит. Всеки, без значение от пола, на който му се наложи ще се справи.   

Общи условия

Активация на акаунт