Борба с ранното остаряване... Как? – 4

  • 108 377
  • 770
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 18 542
Същото и при мен  Laughing вече влизам в месец 5 и подобренията са видими и с просто око.

# 136
  • Мнения: 3 283
lanirema, ти ползваш крем с ретинол, нали?

# 137
  • Мнения: 350
Да ,с ретинол.И многократно съм обяснявала позицията си по отношение на ретиновата киселина.Всеки избира и решава,на база на информацията.Дори през летния сезон,спрях крема с ретинол.Подхождам изключително предпазливо.

# 138
  • Мнения: 3 283
Аз въпреки, че съм на същото мнение за ретинова киселина, трябваше веднъж да се намажа, за да си направя червени петна, които май няма и да ми минат.

# 139
  • Мнения: 350
Опитай дефламол само върху петната.За няколко дни.

# 140
  • Мнения: 13 374
В дефламола също има ретинол палмитата, та ако от него е проблема, не знам дали е подходящ, по-скоро някакъв крем от тия, които изписват след дерматологични процедури

# 141
  • Мнения: 3 283
Благодаря, ще видя тук дали има Дефламол.
С Цикапласт Baume B5 мажа върху петната, почти се оправиха, не напълно, но не са вече болка за умиране.
http://www.laroche-posay.bg/tretirashti-produkti/Cicaplast/CICAP … ME-B5-p10386.aspx

 Но е факт - първо и единствено намазване с третиноин в най-ниската концентрация. Четох една година и гледах клипчета как да подходя предпацливо и да няма кофти реакции.
И не вярвайте, че с едно намазване каквато и реакция да има, ще отшуми.

# 142
  • Мнения: 15 708
Благодаря ви за отговорите момичета Simple Smile

# 143
  • Мнения: 2 633
Самсара, какъв тип е твоята кожа?

# 144
  • Мнения: 2 805
Самсара, какъв тип е твоята кожа?

Смесена, по-клоняща към мазна.

Хубаво де, ама и тук да пишете от време на време - тя борбата не е само с ретинол.
Макар, че скоро и аз ще пропиша в другата тема, че имам крема от Гърция  Mr. Green

# 145
  • Мнения: 350
С риск да досадя на някого пак ще кажа,да не бъркате кремове или други козметични продукти с ретинол в различни концентрации и видове и лекарствата ,които закупувате от Гърция, Турция,Пакистан и т. н.Това ,което използват дамите от темата е лекарствен продукт.Той не съдържа ретинол,а ретинова киселина,която е много по силна и токсична съставка.

# 146
  • Мнения: 2 805
С риск да досадя на някого пак ще кажа,да не бъркате кремове или други козметични продукти с ретинол в различни концентрации и видове и лекарствата ,които закупувате от Гърция, Турция,Пакистан и т. н.Това ,което използват дамите от темата е лекарствен продукт.Той не съдържа ретинол,а ретинова киселина,която е много по силна и токсична съставка.

Малко се надхвърли с подценяването на интелигентността на  списващите в темата  Wink

# 147
  • Мнения: X
Аз пък да кажа, че от няколко години пия колаген- както тип 1 и 3, така и тип 2. Първият се грижи за хубавото състояние на кожата /отделно още коса, нокти.../, вторият- за това на ставите. Редувам ги, като често си давам и почивка от приема и на двата вида. Също така, всяка година си правя и по един 3- месечен курс с капсулите на Purelogicol. Най- отговорно мога да заявя, че ефект има. Хора, които не са ме виждали доста дълго време понякога не могат да повярват, че не съм се "боцкала" или "опъвала". Фините линии избледняват, дълбоки бръчки аз така или иначе нямам, а и не виждам появата на нови. Спомням си, че първия път, когато започнах с Pirelogicol ефектът беше забележим още на втория месец.  Peace

# 148
  • Мнения: 18 542
На мен ми трябва за стави. Какъв колаген пиеш? Този Purelogicol ли?
В момента пия омега 3-6-9, който ми помогна много с болката в рамото, но искам да включа и колаген и глюкозамин, защото ставите са ми слабо място.
Четох, че имало някакъв вид омега 6 GLA което се съдържало в маслото от вечерна иглика и било по-подходящо за ставия та съм си поръчала и такива капсули.

Иначе за лицето, освен ретиноидна киселина, ползвам антиоксидант и витамин Ц на Ординери + маслено измиване. Изключително съм доволна от постигнаните за 4 месеца резултати.

Последна редакция: нд, 01 окт 2017, 23:42 от Миоки

# 149
  • Мнения: X
Purelogicol започвам да го го пия пролетта- април, май някъде. Той си е за кожа и красота.  Laughing
За стави е колаген тип 2. За кожа /аз основно за това го пия, но също влияе добре и на нокти и коса/- 1 и 3. Аз купувам продукти на Neocell.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт