Борба с ранното остаряване... Как? – 4

  • 108 621
  • 770
  •   1
Отговори
# 465
  • Мнения: 18 542
soul81, нали точно това казвам, че слънцепеченето не е задължително за всички - има и други начини за набавяне на вит.Д

И вит.К2 пия, не се притеснявайте дами, ограмотявам се преди да предприема дадена стъпка относно здравето си или козметиката която ползвам  Wink

# 466
  • Мнения: 10 214
А, едва ли някой във форума се е притеснил за друг Smiley , все си мисля, че става въпрос за обмен на информация. Алтернативата е точно това - алтернатива, но най-добрият начин е този, който е заложен по природен начин. Все пак човешкото тяло не е произведено в биохимична лаборатория, че да се разнасяме с хапченцата витамини, минерали и т.н. Но който както го кефи. Wink

# 467
  • Мнения: X
Слънцето е много вредно за кожата на лицето, състарява и сбръчква. Например в една северна страна с дупка в озоновия слой съм наблюдавала кожата на лицата на някои хора - адски изгоряла и съсипана.

# 468
  • Мнения: 18 542
soul81, е не се хващай да израза де, малко да се разведри обстановката.

Не винаги натуралното и природното е по-добро от създаденото в лаборатория. Специално за вит.Д мисля, че за мен лично има повече ползи да приемам на хапче, отколкото да се сдобивам с бръчки от печене на слънце. Още повече че ползвам "силни" продукти, които не ми позволяват да се излагам незащитена.

# 469
  • Мнения: 10 214
А бе, момичета, понякога вярно имам усещането, че някои са във форума само за да се намират в спор. Кой ви казва да си печете лицата, аз също не го намирам за най-добра идея, дупетата си печете! Satisfied А и въпросното "печене" за вит. Д е 20 минути на ден! Нали се информирате, какви бръчки за 20 минути на гърба без слънцезащита... Rolling Eyes

# 470
  • София
  • Мнения: 4 878
Слънцето е много вредно за кожата на лицето, състарява и сбръчква. Например в една северна страна с дупка в озоновия слой съм наблюдавала кожата на лицата на някои хора - адски изгоряла и съсипана.

Аз затова през лятото съм с 50-ти фактор на лицето. Не защото ме е страх от рак, а за да не се сбръчкам. За тяло обаче не ползвам никаква защита.
Коя е северната страна?

# 471
  • Мнения: 18 542
Хората са казали, че в спорът се ражда истината  Laughing

# 472
  • Мнения: 10 214
В Скандинавия са направо на конски дози инжекция месечна доза с вит. Д, здравата са го закършили откъм витамина, така споделят мамите от темата.

# 473
  • Мнения: 13 533
Миоки, без лоши чувство, в момента може да смяташ, че ретиноидите са най-доброто, но ако има отрицателни странични действия те се появяват впоследствие.

Скептична съм аз към природните следства и начини за грижа на кожата. С това замърсяване за каква природа си говорим, но това е тема на друг разговор. Трябва някакъв баланс да има  без  агресивни средства, не разчитам основно на майката природа, добре е когато  е благосклонна, но в днешно време и с начина на живот, който водим смятам че е важно постоянството и правилната грижа за кожата и тя  ще се отблагодари.

И все пак да не забравяме, че не само лицето и някоя друга бръчка са фактора, по който околните оценяват възрастта. Косата и тя трябва да е обгрижена, тяло и т.н.

# 474
  • Мнения: 18 542
Миоки, без лоши чувство, в момента може да смяташ, че ретиноидите са най-доброто, но ако има отрицателни странични действия те се появяват впоследствие.

......
И все пак да не забравяме, че не само лицето и някоя друга бръчка са фактора, по който околните оценяват възрастта. Косата и тя трябва да е обгрижена, тяло и т.н.
Какви са отрицателните странични действия в дългосрочен план според теб? Защото аз все още не съм попадала на сериозна информация със сериозни здравословни противопоказания при дългосрочно ползване, а чета всичко възможно по темата, дори и негативни мнения. Напротив, ретиноидите са дългогодишно проучвани във всевъзможни изследвания и широко препоръчвани от дерматолози. Наскоро дори един вид ретиноид беше освободен от задължителното изписване по рецепта в САЩ, а тук се отпуска след онлайн консултация, което си е от всякъде про-форма.

Няма планове за забременяване, ползвам отговорно слънцезащита и кожата ми е спокойна и в добра форма.

Не вярвам някоя тук да има амбицията да не си личи на колко години е, а да изглежда възможно най-добре за възрастта си.

# 475
  • Мнения: 166
Може ли някой да ми препоръча серум и/или крем за подобряване на еластичността на кожата? 
Все още съм в началото на 30-те, но ми казаха след преглед с апарат, че еластичността ми е силно намалена и действително сутрин като стана си имам следи по лицето от възглавницата, които си стоят там доста време.
Кожата ми е нормална към комбинирана и затова дневния ми крем е с матиращ ефект (един на Nuxe и един на Uriage ползвам), през нощта ползвам термалната маска на Uriage или един био хидратиращ крем. И разбира се, гледам да не излизам без фотозащита. 
В аптеката е море от възможности, та се чудя освен повърхностен ефект от повечето серуми може ли да се очаква някакъв по-продължителен ефект за кожата? Nerd Или трябва да наблегна на някакви процедури?

# 476
  • Мнения: 255
Aglaya, еластичността се губи поради загубата на колаген и еластин в кожата. Активни съставки, които стимулират синтеза на колаген, са АНА киселини като гликоловата и млечната, витамин С (L- аскорбинова киселина) и ретиноидите. Може да се подбере един продукт като начало - серум с някоя от съставките. И трите може да предизвикат реакция и да направят кожата много чувствителна.
А иначе, това което наблюдавам от години в блоговете/влоговете за корейска козметика, е че грижата от ранна възраст за добре хидратирана кожа - тоник, серум, лосион/крем - дава доста добри резултати. Корейската козметика традиционно не включва по—агресивните активни съставки/концентрации. От друга страна не знам на какви процедури разчитат, а те определено разчитат на такива.
Може ли някой да ми препоръча серум и/или крем за подобряване на еластичността на кожата? 

# 477
  • Мнения: 134
Мисля ,че азиатската козметика не е основната причина за младежкото излъчване на азиатците.Бизнесът е подхванал тази идея ,за комерсиални цели.Множество фактори свързани с генетиката,която е определена за различните раси е основополагаща.Същата тенденция забелязвам и при козметиката за коса,която акцентира на африканските съставки с идеята,че ползвайки ги ще се сдобием с" коси-четки",като африканките.А по отношение на питането за крем.който би работил върху еластичността и включва доста съставки бих предложила нещо,което ползвам най вече зимата .
https://-spam276-/index.php?id_product=113&controller=product

# 478
  • Велико Търново
  • Мнения: 5 666
Супер е кремчето на Неострата, и аз го ползвам Simple Smile

# 479
  • Мнения: 255
Мисля, че гените без полагане на грижи едва ли биха били достатъчни. Примери за това сред азиатците има много. Не бих твърдяла обаче, че само корейската козметика, с принципите за неагресивност, много хидратиране и антиоксидантна грижа, са единственото обяснение за добрите резултати при пишещите ревюта (посочвам ги специално, защото едва ли нещата са така идеални при всички). Мисля, че и специализираните козметични процедури също са на специална почит сред корейките.
Погледнах състава на крема на Неострата в cosdna. Пептидите са активна съставка, която стимулира синтеза на колаген, има и антиоксиданти като вит. Е, а и щом е с положителни отзиви, продуктът сигурно е добър. Наличието на ретинол обаче в дневен крем за мен е озадачаващо, при положение че ретинолът се предполага, че се разпада на дневна светлина.



Общи условия

Активация на акаунт