Спина Бефида при възрастен човек.

  • 2 121
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 721
Здравейте!
На 22 години съм, от град Варна .
Преди 1година родих нормално със епидурална анестезия.
Няколко месеца след раждането започнаха болките в гърба и кръста , по  точно в гръбначния стълб.
От 4 месеца болките се засилиха на 2 места, по средата на гръбнака и в прешлените под опашката (там където ми биха упойката).
Болката е нетърпима на моменти, докато бутам количката усещам огромно напрежение и натоварване. Случвало се е и да не мога да заспя от тази непоносима болка.
Ходих на невролог, изписаха ми Лансопрол , Кетикан и Етодин. Не помогнаха.
Вчера ми правиха рентгенова снимка, след разчитане на резултатите се оказа , че имам Спина бефида и Сколиоза. Като дете съм имала изкривяване , което с доста продължителна физиотерапия се оправи, но явно отново съм стигнала до същото положение + новата диагноза . Искам да допълня , че съм тренирала 8години всекидневно плуване и 3 години ходих на фитнес. До този момент не съм имала оплаквания от болки в кръста/гърба.
Искам да попитам ако е по рождение как досега не се е разбрало, също така има ли лечение. Какви са усложненията и възможно ли е да е усложнение от епидуралната упойка, ако не е добре поставена, защото тя се бие точно на това място на което ми  откриха заболяването.


Последна редакция: ср, 26 юли 2017, 00:18 от __Magi

# 1
  • Мнения: 9 152
Здравейте!
На 22 години съм.
Преди 1година родих нормално със епидурална анестезия.
Няколко месеца след раждането започнаха болките в гърба и кръста , по  точно в гръбначния стълб.
От 4 месеца болките се засилиха на 2 места, по средата на гръбнака и в прешлените под опашката (там където ми биха упойката).
Болката е нетърпима на моменти, докато бутам количката усещам огромно напрежение и натоварване. Случвало се е и да не мога да заспя от тази непоносима болка.
Ходих на невролог, изписаха ми Лансопрол , Кетикан и Етодин. Не помогнаха.
Вчера ми правиха рентгенова снимка, след разчитане на резултатите се оказа , че имам Спина бефида и Сколиоза. Като дете съм имала изкривяване , което с доста продължителна физиотерапия се оправи, но явно отново съм стигнала до същото положение + новата диагноза . Искам да допълня , че съм тренирала 8години всекидневно плуване и 3 години ходих на фитнес. До този момент не съм имала оплаквания от болки в кръста/гърба.
Искам да попитам ако е по рождение как досега не се е разбрало, също така има ли лечение. Какви са усложненията и възможно ли е да е усложнение от епидуралната упойка, ако не е добре поставена, защото тя се бие точно на това място на което ми  откриха заболяването.



Здравей Маги,
Както описваш, явно си предразположена към подобни проблеми. Според мен е добре да се консултираш с  д -р Д. Колев, невролог във ВМА. Той приема и в медицински Център, в платен прием.
При него прегледът включва и медицинска астрология, по аспектите преценява и след това дава насоки за лечение. Била съм при него и опитът ми показва, че е професионалист.
Но са ти необходими точен час и място на раждане.

# 2
  • Мнения: 2 721
Благодаря за отговора.
Забравих да добавя, че съм от град Варна. За тук ли става дума?

Последна редакция: ср, 26 юли 2017, 00:29 от __Magi

# 3
  • Мнения: 9 152
Той живее и работи в София. Не знам дали пътува в други градове.

# 4
  • Мнения: 2 420
този доктор астролог сигурно добре си живее,

по темата
Маги, извинявам се че се намесвам, но не е ли възможно да си претоварила нещо във фитнеса?
Дано да се обади и някой лекар, за да сподели за рисковете от епидуралната упойка.

# 5
  • Мнения: 2 721
Мирела, не съм влизала в залата от почти 2 години(т.е откакто забременях) , единственото ми натоварване е покрай детето. Ходох при 3ма лекари и всички потвърдиха , че е спина бефида. Но аз се чудя как е възможно досега да не се разбере, след като и като дете са ми правили снимка на гърба..
Надявам се някой с този проблем да се включи.

# 6
  • Варна
  • Мнения: 25 242
Защо не зададеш въпросите си към лекарите? Доколкото чета има различни форми на Спина Бифида, най-леката може да остане недиагностицирана дълго време. С течение на времето могат да се появят проблеми, които да доведат до откриването и, както изглежда се е случило при теб.
Оттук:
http://centralhospital.bg/index.php?p=22&id=70

Общи условия

Активация на акаунт