Търся филм, сериал... – Тема 9

  • 107 243
  • 780
  •   1
Отговори
# 480
  • В царството на игрите:)
  • Мнения: 4 003
Започнах да гледам "Съпругата" и съм сигурна, че наскоро гледах подобен филм. Беше разказ на една жена за току що починалия и съпруг - писател пред един журналист веднага след погребението. Оказа се, че тя е писала или поне редактирала творбите му. Моля ви припомнете ми заглавието. Разговорът се състоеше в една къща в една красива местност. Нещо като библиотека.И целият филм беше ретроспекция на живота им. Може и да не американски и не участва Кийра Найтли /не е "Колет"/Измъчих се, а не мога да се сетя. Simple Smile

# 481
  • Мнения: 5 931
Като изгледах "Съпругата", се сетих за "Три цвята синьо" на Кешловски, с Жулиет Бинош. Само че мъжът и беше композитор, загина при катастрофа с дъщеря им. Накрая се оказа, че тя е писала творбите му. Отдавна съм го гледала и малко ми е ненадежден спомена.

# 482
  • Мнения: 329
Здравейте! Издирвам един филм, който съм гледал доста отдавна - затова спомените са ми много неясни. Ставаше въпрос за нещо подобно: мъж има възможност да спре времето и да промени хода на събитията, за да може жена му, която бере душа, да не умре. Винаги ме препращат към филма "If only", който явно има подобен сюжет. Изгледах го, но със сигурност не е той. Жената в "If only" е с къса кестенява коса, докато си спомням, че във филма, който аз търся, жената е с дълга руса коса. Освен това, филмът, който мен ме интересува, мисля, че е по-старичък от "If only", т.е. отпреди 2004. Не съм сигурен и дали мъжа трябваше да промени някакви събития и да забави или спре времето, за да не издъхне жена му или беше точно обратното - това не помня със сигурност. Нещо ми се върти из главата, че докато тя бере душа на операционна маса някаква, той трябваше да спре излитането на някакъв самолет, или влак или метро... нещо такова и това беше ключов момент във филма, мисля че ставаше накрая и сцената беше много трогателна... Много неясни спомени имам, извинявам се за което. Ако някой изобщо успее от тези обяснения да се сети за какво говоря, да знае, че със сигурност има свръх проницателен ум! И докато търсех същия филм, попаднах на един чужд пост на една жена, която е много вероятно да пита за същия филм, но понеже дава повече подробности, ще си позволя да го копирам тук, дано някой се сети:

 "Здравейте!Търся един филм от доста време,преди го бях гледала,но не си спомням как се казва.Във филма ставаше въпрос за една жена която тръгва да търси кученцето на съседката си и докато го търси я блъска кола и тя умира.Мъжът и не може да понесе загубата и и тогава се появяваше един чернокож ангел който му дава втори шанс и още един ден с нея.И си спомням,че сюжета на филма е много подобен като на филма "If Only".Моля ако някой се сеща за този филм да ми помогне , ще съм ви много благодарна!"

# 483
  • Мнения: 1 557
Този


и този е с подобна история, но не е коледен


# 484
  • Мнения: 7
Търся сериал,който даваха преди години късно вечер по супер7.Разказваше се за едни деца,които намериха някаква следа от дядо им и започнаха да я следват .Беше свързано с древни митове,в една част намериха меча на Артур и през цялото време техният чичо ги преследваше.Накрая мисля, че съкровището се оказа свещения граал.Не съм сигурна,но мисля,че сериалът беше чешки или харватски.

# 485
  • Across the Multiverse
  • Мнения: 1 104
Нещо в стил "Ефекта на пеперудата" е явно. Ако това помага по някакъв начин  Rolling Eyes :
https://onedio.co/content/18-great-movies-that-are-based-on-the- … fect-theory-13181

# 486
  • Мнения: 184
Здравейте! Предлагайте филми свързани с музиката подходящи за деца на около 12-13 годишна възраст, в които няма псувни и т.н. (Като High strung например.)

# 487
  • Мнения: 60
Всичките High School Musical, Camp Rock и двете части, Once Upon a Song, The Greatest Showman (дъщеря ми е на 9 и го обожава), Raise Your Voice. Сериалът Glee също е хубав и много музикален, има доста сезони, но не знам за колко години се препоръчва.

# 488
  • Мнения: 184
Всичките High School Musical, Camp Rock и двете части, Once Upon a Song, The Greatest Showman (дъщеря ми е на 9 и го обожава), Raise Your Voice. Сериалът Glee също е хубав и много музикален, има доста сезони, но не знам за колко години се препоръчва.
Благодаря за препоръките!

# 489
  • Мнения: 26
Търся един турски сериал "Ангели пазители " с бг превод или субтритри. Благодаря предварително !!! Важно ее!!

# 490
  • Мнения: 724
https://m.vbox7.com/play:46dc20b234

Написах " Ангел пазител" и намерих това.

# 491
  • Мнения: 26
https://m.vbox7.com/play:46dc20b234

Написах " Ангел пазител" и намерих това.
да те са няколко клипа, но ги няма всичките епизоди . Благодаря иначе !

# 492
  • Мнения: 4
Здравейте, търсих в старите теми, но не можах да намеря това, което ме интересуваше. Simple Smile
1. Преди доста години имаше сериал (мисля, че по БНТ) с извънземни, които живееха редом с хората на земята. Сюжета се въртеше около полицейска "двойка" човек и извънземно. Не мога да се сетя нито как се казва, нито кой участва. Simple Smile
2. Тук вече е като да се търси "игла в купа сено" Grinning . Гледала съм филм от който ми се е запечатала в съзнанието една сцена - Дисниленд "потънал" в земята. Филма със сигурност е постапокалиптичен, не са "Изкуствен интелект" и "Бойно поле: Земя".
Благодаря Ви, предварително.

# 493
  • Мнения: 31 744
За първия се сещам май за кой сериал става въпрос, ама не помня името.
Обаче един от главните герои участваше преди години в сапунки. Просто трябва да помисля.

Ей този трябва да е
https://www.imdb.com/title/tt0460651/?ref_=ttpl_pl_tt
 

Последна редакция: нд, 10 фев 2019, 00:10 от Елора

# 494
  • Мнения: 4
За първия се сещам май за кой сериал става въпрос, ама не помня името.
Обаче един от главните герои участваше преди години в сапунки. Просто трябва да помисля.

Ей този трябва да е
https://www.imdb.com/title/tt0460651/?ref_=ttpl_pl_tt
 

Благодаря много! Този е Wink

Общи условия

Активация на акаунт