Как да реагирам на това поведение?!?

  • 26 366
  • 457
  •   1
Отговори
# 420
  • Мнения: 66
Не мога да разбера защо все мъжът е виновен, добре, ок, виновен е... но пък много малко хора се замислят, че поведението е продиктувано от нещо. Трябва всички хора да са наясно, че човека срещу теб е огледало на теб самия. Аз него не го оправдавам но от ясно, по ясно е, че двамата взаимно не се понасят и да много ясно, че ще излезе най-лошото от характерите им... Козирога това, козирога онова, явно не сте срещали влюбен Козирог и със сигурност такъв, нарушава много правилата си и е готов на много саможертви. Не един или двама съм видяла.
аз не мисля че не могат да се понасят но ти както чета си срешнала влюбен козирог тогава помогни и с някой съвет как да постъпи, защото явно приятелят на авторката не е безразличен към нея но има нещо което го спира

# 421
  • Мнения: 30 062
Писала съм го назад в темата: Той е разбрал, че не са един за друг вече, тя - не още! Няма смисъл да се пъне и да се обяснява като ученичка, а да приеме, че понякога хората не си пасват и по-добре да си поемат по пътя.

# 422
  • Мнения: 736
Не мога да разбера защо все мъжът е виновен, добре, ок, виновен е... но пък много малко хора се замислят, че поведението е продиктувано от нещо. Трябва всички хора да са наясно, че човека срещу теб е огледало на теб самия.

То и за боя и други видове насилие може да се каже същото.

Повечето хора се замислят с какво провокират дадено отношение. Хората могат и да си преценят каква реакция от другата страна е поносима и приемлива за тях - и каква не.

В случая е невъзможно да се прецени кой крив, кой прав, описаното е прекалено абстрактно.



  Винаги когато кажа това с огледалото и някой добавя за "насилието", да ама тук говорим за нормални отношения, хубаво е човек да потърси вината в себе си но ако е склонен и отсрещния да се вгледа в себе си. Но най-"шибаното" в отношенията между двама души е когато са вадят доводи "ама ти така направи и за това аз правя така" или "аз съм жена и не трябва да гоня мъжът", аз все ми е на ума, че авторката пуска тема за да се убеди, че е права защото в нея има съмнение за нейната "правота" в редица от случките и за това и не дава примери защото темата ще е в друга посока. Ако все си правим напук, то какви отношения ще очакваме за напред или ако все смятаме, че мъжът трябва да отстъпва за всичко. Когато има отношение между двама души, редно е и двамата да отстъпват но не и да отстъпваш от принципи. Едно е шега, друго е да те обидят но и с шега могат да те обидят.
 

# 423
  • Мнения: X
  Винаги когато кажа това с огледалото и някой добавя за "насилието", да ама тук говорим за нормални отношения, хубаво е човек да потърси вината в себе си но ако е склонен и отсрещния да се вгледа в себе си.

Сигурно има причина хората все да го казват това за насилието. Насилието не се свежда само до това да ти забият два шамара. За жените с ниско самочувствие, потенциални жертви и склонни към депресия е направо разрушително, влиза се в едно циклене "ох, къде сгреших", от което трудно се излиза.

А какво става, ако отсрещният не желае да се поглежда? Ако все е прав, ако е много "горд" и т.н.? А ти ровиш ли, ровиш в своите грешки и в своето огледало.

За мен е "шибано", че хората не умеят да комуникират и украсяват това си неумение до добродетел. Милият - обидил се от шега и се оттеглил в мъжката си пещера... Да, може шегата да е ужасна. А може да каже - "извинявай, но тази шега ме обижда и бих предпочел да не се шегуваш с мен занапред по този начин". Дразни го поведението на авторката - казва ѝ "не ми е приятно, когато правиш Х, защото ме кара да се чувствам кофти". Комуникация и от двете страни, хич не отчитам кой мъж, кой жена. Мълчанието и отдръпването е вид комуникация, но не е градивна такава. Вместо да изказват неудоволствието си от чуждото поведение веднага, на мига, те ще си мълчат, ще се състезават по инат, ще се извиняват, ще пускат теми по форуми и въобще всячески ще си губят времето.

Бих търсила вината в себе си до време. Понякога не се получават нещата и това е.

Доколкото разбрах героите са на 30+, на тази възраст каква генерална промяна се очаква? Установени характери и от двете страни. Въобще съм на мнение, че ако още в началото има толкова сериозни разминавания в разбиранията, никакво гледане в огледалото няма да помогне.

# 424
  • Мнения: 6 432
козирога е много добър и много често дамите бъркат люовта и добротатат в него аз например съм такава зодия и се чувствам много доре когато чрез добро направя някого щастлив и радостен но много трудно се влюбвам по скоро го преимам за даденост и поносимост от колкото любов

Искаш да кажеш, че понякога си с някоя дама не от любов, просто защото я "понасяш", а тя те харесва много (да речем; така де, щом е с теб)?

а не но просто трябва да мине доста време да ми докаже любовта си ето това се е получило и с авторката  повечето от тази зодия изгледаме странни но под обвивката се крие нещо много ранимо

Мхм, мисля че те разбрах.

# 425
  • Мнения: 736
  Съгласна съм с теб но е  много важно как ще кажеш, че нещо те дразни. Ето, мога да дам пример в ежедневието си, казвам му на ММ, че не ми я приятно да сортирам дрехите му по цветове, при всичкото, че имаме два коша за бяло и цветно но той така усърдно си ги пуска избирателно, той казва, че ще се постарае. Минава време но този път го казвам с тон и каприз и дори си позволявам да измърморя "говедо" след това, е, много ясно, че ще спре да ми говори.
  И да, qrye, пак ще се повторя, че тези хора не се харесват, когато имаш отношение към някого, нещата се случват "лесно", без драми и скандалите са в пъти по малко. Аз продължавам да си държа на мнението, че тя е гузна за нещо и не иска да даде пример, точно за това... 
 

# 426
  • Мнения: 66
  Съгласна съм с теб но е  много важно как ще кажеш, че нещо те дразни. Ето, мога да дам пример в ежедневието си, казвам му на ММ, че не ми я приятно да сортирам дрехите му по цветове, при всичкото, че имаме два коша за бяло и цветно но той така усърдно си ги пуска избирателно, той казва, че ще се постарае. Минава време но този път го казвам с тон и каприз и дори си позволявам да измърморя "говедо" след това, е, много ясно, че ще спре да ми говори.
  И да, qrye, пак ще се повторя, че тези хора не се харесват, когато имаш отношение към някого, нещата се случват "лесно", без драми и скандалите са в пъти по малко. Аз продължавам да си държа на мнението, че тя е гузна за нещо и не иска да даде пример, точно за това... 
 
за какво да е гузна аз пък смятам че тя се опитала някога и някъде във времето да наложи нещо но това го е подразнило защото точно това се случва при нас колкото по налагаш толкова е по голям отпора някой го наричат инат

# 427
  • Мнения: 161
И при двама ви има проблем.. Ти се сърдиш за дреболии, а той не комуникира адекватно, въпреки че ако истерясваш за щяло и нещяло много добре си реагира човекът.  Whistling  Аз също, когато се скарам с някого предпочитам да замълча, но час два, максимум ден и след това, на спокойна глава и без много емоции, да си изясним позициите. Така, едностранно представени, нещата звучат недобре, но нека не забравяме, че има и друга гледна точка.
А за какво по точно правиш проблеми и дали те не са също символ на детско - незряло поведение?  Rolling Eyes

Да - знам, че за дреболии се сърдя - за недостатъчна комуникация в някои моменти - хем, че той е доста ангажиран - професията му е доста сериозна.
Но аз не правя грандиозни проблеми, нито скандали -а най-обикновено просто реагирам като го казвам директно... може и да прекалявам-- не знам....но нали когато 2 души искат да са заедно това не може да е непреодолима пречка-камо ли повод за раздяла?!

Ето това беше единственият конкретен пример, който се даде. Също и още първият пост на авторката, че след началото, започнали да се проявяват различия, тя започнала да недоволства, и той млъквал и не я търсел. А тя после ходела да го търси и да се сдобряват.
Аз не мисля, че мъжът играе някакви игри. Просто е видял, че нещата не вървят, не му се занимава да се обяснява като малките деца, и да си комуникира нон стоп, и си е обрал крушите.
Така и не се разбра де, тя авторката изчезна.

# 428
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 957
Divineee, оффф, това с огледалото...и как се разбира кой на кого е огледало и кой е първопричината да започваме да се държим като отсрещния?!

а не но просто трябва да мине доста време да ми докаже любовта си ето това се е получило и с авторката  повечето от тази зодия изгледаме странни но под обвивката се крие нещо много ранимо
Ооо, на мен ми беше байганясало Козирогът постоянно да ме тества. ooooh! Ама как си съчиняваше някакви ситуации хипотетични, бъдещи или абсолютно невъзможни, за да види дали всеки път ще хвъркам след него и ще му играя по свирката. То бива бива неувереност и вечни съмнения.... А в същото време се доверява на абсолютно непознати хора и си пати Whistling

# 429
  • Мнения: 6 432
...
Пропуснала си края на изречението и цитираш само това ...
Цитат
той е горд с непреклонния си характер и с това, че е прекратявал други връзки, в които е обичал - само защото не искал да прави компромиси, когато не е виновен самия той.

Малка, но съществена разлика, нали?
Която отвява в небитието розовите момински представи, които се опитваш да втълпиш на авторката.
Няма нормален и нескопен мъж, който да търпи безропотно и да прави безкрай компромиси за ежедневни тъпотии.
Или си вдига чукалата или оглушава за намилането, като си намира отдушник навън.

Пък, нека благоверната да живее с представата, че го е стиснала за топките и той я гледа с обожание. Mr. Green

Тези с чупките (няма значение мъже или жени; определено, че повечето са жени, но както и да е) да си намират някой който да ги търпи. Това им поведение никак не е лесно за изтърпяване и изобщо не ми се вижда нормално!

# 430
  • Мнения: 736
Divineee, оффф, това с огледалото...и как се разбира кой на кого е огледало и кой е първопричината да започваме да се държим като отсрещния?!

 Ами да кажем, че когато двама души не се харесват става точно това или за теб винаги някои трябва да е виновен или пръв?  Далеч съм от мисълта, че и той не е предизвикал "оффф" Simple Smile

# 431
  • Мнения: 6 432
... аз пък смятам че тя се опитала някога и някъде във времето да наложи нещо но това го е подразнило защото точно това се случва при нас колкото по налагаш толкова е по голям отпора някой го наричат инат

Аз си мисля, че това важи за всички мъже и за повечето жени. Ами все пак трябва да има и лична свобода.

# 432
  • София
  • Мнения: 70
Това мъжете нямат оправия, обаче не можем без тях Simple Smile Simple Smile Simple Smile

# 433
  • Мнения: 32 488
И при двама ви има проблем.. Ти се сърдиш за дреболии, а той не комуникира адекватно, въпреки че ако истерясваш за щяло и нещяло много добре си реагира човекът.  Whistling  Аз също, когато се скарам с някого предпочитам да замълча, но час два, максимум ден и след това, на спокойна глава и без много емоции, да си изясним позициите. Така, едностранно представени, нещата звучат недобре, но нека не забравяме, че има и друга гледна точка.
А за какво по точно правиш проблеми и дали те не са също символ на детско - незряло поведение?  Rolling Eyes

Да - знам, че за дреболии се сърдя - за недостатъчна комуникация в някои моменти - хем, че той е доста ангажиран - професията му е доста сериозна.
Но аз не правя грандиозни проблеми, нито скандали -а най-обикновено просто реагирам като го казвам директно... може и да прекалявам-- не знам....но нали когато 2 души искат да са заедно това не може да е непреодолима пречка-камо ли повод за раздяла?!

Ето това беше единственият конкретен пример, който се даде. Също и още първият пост на авторката, че след началото, започнали да се проявяват различия, тя започнала да недоволства, и той млъквал и не я търсел. А тя после ходела да го търси и да се сдобряват.
Аз не мисля, че мъжът играе някакви игри. Просто е видял, че нещата не вървят, не му се занимава да се обяснява като малките деца, и да си комуникира нон стоп, и си е обрал крушите.
Така и не се разбра де, тя авторката изчезна.

Ето ти и още един
Много зависи колко време е търпял докато му писне. 7 месеца не са толкова дълъг период, за да хлътне толкова,че да прости всичко. Ако момата го е метнала с претенциите още на 2-рия месец нищо чудно вече толкова да му е писнало,че да му е все тая.

Хмм, обаче е точно обратното!
Точно на 2 -я месец той млъкна за някаква такава страшна простотия, че не можах да повярвам !!!
Беше нещо толкова дребно, че няма на къде - там какво съм му била казала в някакъв разговор...се беше впрегнал...и на другия ден трябваше да пътува до Сф на важна среща...и аз не съм го закачала, защото знам че му е
напрегнато...но така мина цял ден, ни вест - ни кост от него - притесних се....после започнах да прехвърлям на ум дали пък не съм го обидила с нещо...не е нормално.. /както се чудя и сега...как може да реагира така/
На следващия ден го потърсих и той се оказва обиден простоо!!
За страшна тъпотия - аз директно го попитах " Ти сериозно ли??? Аз дори се притесних де не е станало нещо...100 неща ми минаха през главата а ти сърдит, че съм му била казала там нещо си на майтап..."
И той каза - еми да за това- явно съм инфантил - какво да направя..
И така до момента - си реагира и си "темерути" перфектно - като знае, че има кой да звъни и да търчи там да го разпитва какво пак го е толкова разстроило...
Така , че не ми слагайте етикети на мен ,че кой бил ме търпял и т.н...



# 434
  • Мнения: 66
... аз пък смятам че тя се опитала някога и някъде във времето да наложи нещо но това го е подразнило защото точно това се случва при нас колкото по налагаш толкова е по голям отпора някой го наричат инат

Аз си мисля, че това важи за всички мъже и за повечето жени. Ами все пак трябва да има и лична свобода.
аз също уважавам понятието лично пространство и гледам да не го пристъпвам всеки има право да остане сам със себе си и да помисли върху случки от ежедневието и живота  но има жени които през 5 мин звънят по телефона това така това иначе и изобщо не се усещат че стават досадни просто не трябва да престъпваш, защото колкото повече притискаш един мъж толкова повече го губиш

Общи условия

Активация на акаунт