Как да реагирам на това поведение?!?

  • 26 330
  • 457
  •   1
Отговори
# 435
  • Мнения: 1 121
Това мъжете нямат оправия, обаче не можем без тях Simple Smile Simple Smile Simple Smile
Хайде де, за едното гладене ли? Не вярвам за друго, виж тука какво пишат съфорумничките:
Цитат

absurT
Почетен член
Re: Сексуален проблем
♥0 ср, 26 юли 2017, 22:13 #70
Цитирай
Цитат на: Чочита в вт, 25 юли 2017, 21:40
То със секс играчки може и да я задоволи, но няма как да и направи дете. А нали тя сподели че иска.

Със секс играчки и тя може да си се самозадоволи, че и по- качествено от него.

Сетих се, - и по тежко можем да носим. Тухли носим, вар носим, ей такива неща... Mr. Green

# 436
  • Мнения: 10 998
Прочетох мненията и мисля, че този мъж се държи като мен на младини. После като се омъжих, трябваше да преодолея много проблеми и към днешна дата характера ми е: не ми пука жив ли си умрял ли, говори си.
Може би е чувствителен човек със силно его, амбициозен. Как да се държиш, ами ако не сте един за друг, просто търси друг.

# 437
  • Мнения: 3 186
аз също уважавам понятието лично пространство и гледам да не го пристъпвам всеки има право да остане сам със себе си и да помисли върху случки от ежедневието и живота  но има жени които през 5 мин звънят по телефона това така това иначе и изобщо не се усещат че стават досадни просто не трябва да престъпваш, защото колкото повече притискаш един мъж толкова повече го губиш

Не само. Има жени, на които се излъжеш да вдигнеш, и се почва ... 1 час, ако не им е ден, когато са във форма - повече. Мен ме изморяват, заболява ме уста, ухо, глава, всичко, за мъж - не отговарям.

# 438
  • Мнения: X
Не само. Има жени, на които се излъжеш да вдигнеш, и се почва ... 1 час, ако не им е ден, когато са във форма - повече. Мен ме изморяват, заболява ме уста, ухо, глава, всичко, за мъж - не отговарям.

А защо не им кажеш "Извинявай, имам работа, трябва да приключвам"? Защо се подлагаш на това, щом ти е неприятно?

# 439
  • Мнения: 161
[quote author=Елора link=topic=988409.msg35370653#msg35370653 date
Да - знам, че за дреболии се сърдя - за недостатъчна комуникация в някои моменти - хем, че той е доста ангажиран - професията му е доста сериозна.
Но аз не правя грандиозни проблеми, нито скандали -а най-обикновено просто реагирам като го казвам директно... може и да прекалявам-- не знам....но нали когато 2 души искат да са заедно това не може да е непреодолима пречка-камо ли повод за раздяла?!
[/quote]

Ето това беше единственият конкретен пример, който се даде. Също и още първият пост на авторката, че след началото, започнали да се проявяват различия, тя започнала да недоволства, и той млъквал и не я търсел. А тя после ходела да го търси и да се сдобряват.
Аз не мисля, че мъжът играе някакви игри. Просто е видял, че нещата не вървят, не му се занимава да се обяснява като малките деца, и да си комуникира нон стоп, и си е обрал крушите.
Така и не се разбра де, тя авторката изчезна.
[/quote]

Ето ти и още един
Много зависи колко време е търпял докато му писне. 7 месеца не са толкова дълъг период, за да хлътне толкова,че да прости всичко. Ако момата го е метнала с претенциите още на 2-рия месец нищо чудно вече толкова да му е писнало,че да му е все тая.

Хмм, обаче е точно обратното!
Точно на 2 -я месец той млъкна за някаква такава страшна простотия, че не можах да повярвам !!!
Беше нещо толкова дребно, че няма на къде - там какво съм му била казала в някакъв разговор...се беше впрегнал...и на другия ден трябваше да пътува до Сф на важна среща...и аз не съм го закачала, защото знам че му е
напрегнато...но така мина цял ден, ни вест - ни кост от него - притесних се....после започнах да прехвърлям на ум дали пък не съм го обидила с нещо...не е нормално.. /както се чудя и сега...как може да реагира така/
На следващия ден го потърсих и той се оказва обиден простоо!!
За страшна тъпотия - аз директно го попитах " Ти сериозно ли??? Аз дори се притесних де не е станало нещо...100 неща ми минаха през главата а ти сърдит, че съм му била казала там нещо си на майтап..."
И той каза - еми да за това- явно съм инфантил - какво да направя..
И така до момента - си реагира и си "темерути" перфектно - като знае, че има кой да звъни и да търчи там да го разпитва какво пак го е толкова разстроило...
Така , че не ми слагайте етикети на мен ,че кой бил ме търпял и т.н...



[/quote]


Вижте и пост 36 май на 4 стр.

Цитат на: Natali_ в чт, 27 юли 2017, 14:11
А за какво по-конкретно се карате и си мълчите? Дай някакъв пример.

Ами наистина дребни ситуации - че не е звъннал, не е писал няколко часа и т.н , но тъпото е , че става така, че си разменяме в последствие някакви реплики, които нажежават обстановката - водят до други и се млъква.
Пълна тъпотия..

# 440
  • Варна
  • Мнения: 25 294
Това не са конкретни примери по моите критерии. Както вече се коментира шегата за един може да звучи доста тъпоумно и обидно за друг. Не знаем какво точно му е казала и доколко е или не е повод за обида. Също и "впоследствие си разменяме някакви реплики" ти как го разбираш? Защото аз никак. От реплика до реплика има доста разлика.

# 441
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Най- добрият, според мен, решителен, но все пак внимателен и умен мъж, който познавам, реагира по същия начин ...  и то е, защото много държи на премерения тон, добрите вибрации между хората и избягването на излишни конфликти...  особено към жена, която обича.
Защото хората си казват неща, за които после съжаляват. Най- добре е да се млъкне и да се разговаря след това.... ако е възможно, ако не искаш да изхабите магията, която е между вас заради битовизми...
Може и да бъркам, но този ми изглежда да реагира по същия начин.

# 442
  • Мнения: 11 449
Въпрос на гледна точка е - преди, когато бях по свободна и по -млада /все същата прекрасница съм си  Crazy да си не помислите друго / бе проблем ако любимия не ми пише няколко часа и не се обади веднага щом се освободи. Сега когато свободното време ми е лукс и ценя високо времето насаме със собствените ми мисли и глътката почивка не бих се сърдила ако любимия не скача на телефона веднага щом мозъкът му спре да се занимава с работните дела.

От сегашната си позиция ако някой ми се сърди, че не пиша и не се обаждам бих се подразнила, но замълчала. Когато мога - ще го правя. По задължение и изискване на става. Ако продължи да се сърди бих насочила нещата към раздяла. Без лоши чувства към човека - просто това, което мога да предложа не му е достатъчно, а не търпя да ми капризничат.

# 443
  • Мнения: 3 186
А защо не им кажеш "Извинявай, имам работа, трябва да приключвам"? Защо се подлагаш на това, щом ти е неприятно?

Казвам, но не винаги върви да си толкова рязък, а само си представям гаджето ми да е някаква несъобразителна дрънкалка на 30+.

# 444
  • Мнения: 3 684
А защо не им кажеш "Извинявай, имам работа, трябва да приключвам"? Защо се подлагаш на това, щом ти е неприятно?

Казвам, но не винаги върви да си толкова рязък, а само си представям гаджето ми да е някаква несъобразителна дрънкалка на 30+.
Значи, ако гаджето е някаква несъобразителна дрънкалка на 30+, отговорът
Цитат
...
И той каза - еми да за това- явно съм инфантил - какво да направя...
е подходящ. Rolling Eyes

# 445
  • Мнения: 66
авторката е написала много ясно при дадена ежедневна ситуация ами след като веднъж се е разрешила тази ситуация повече да не допускат тя да се случва и няма да се налага да се стига до крайности но мълчанието на козирога е доста изнервящо признавам

# 446
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Аз не познавам Козирог да мълчи, и аз съм Козирог сърденето ми е точно 15 мин., вие да видите Овен как се сърди.

# 447
  • Мнения: 2 837
Какво общо имат зодиите тук? И моят е козирог, но аз го разглеждам като моя мъж, като отделен човек, като човек с определени качества, не като представител на някаква група. И да, сърди се и може да мълчи, като неженен се е случвало с майка си да си мълчат със седмици, пък тя не е козирог, да речеш. Аз обаче такова поведение не приемам, разбрали сме се за мълчанието от самото начало и е факт, вече много години живеем заедно, без да си натоварваме ежедневието с подобно поведение.
По темата бих казала само, че досега не съм видяла жена, която тича да се извинява на мъж, без сама да знае за какво, да е спечелила нещо друго, освен негативни емоции от такава връзка. Много е важно поне в началото на връзката жената да е ценна за мъжа и той да е готов да се бори да не я изгуби. Ако вече знае, че може да я манипулира, че е готов да скъса, нещата не звучат добре и дори да се изяснят, дори да се сдобрят, пак не очаквам безоблачно бъдеще.

# 448
  • Мнения: 66
още в началото на връзката се слагат картите на масата и се разбирате какво значи при първата трудност и край всеки да се оправя както може каква връзка е това и най важното всеки трябва от двамата да прави компромиси спрямо създалата се ситуация а не жената примерно да е открила слабостта на мъжа и да го държи чрез изнудване и натиск

# 449
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464

По темата бих казала само, че досега не съм видяла жена, която тича да се извинява на мъж, без сама да знае за какво, да е спечелила нещо друго, освен негативни емоции от такава връзка.
Абсолютно правилно. В много случаи това е ясен сигнал за определени мъже, че могат да манипулират жената, както си искат, докато съвсем й се качат на главата. В същото време тия извинения от нейна страна му галят егото и го карат да се чувства един вид господар и той започва да изисква и да се налага все повече и повече, докато в същото време свеждат елементарното уважение от негова страна към жената до минимум. Все едно има не човек до себе си, а някакъв домашен любимец, който трябва само да го слуша и обожава и да му върти угоднически опашка.

Общи условия

Активация на акаунт