Пациенти на д-р Калчев и д-р Семерджиева Тема 2

  • 74 073
  • 724
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 1 275
Не се отчайвай!Ще стане!Особено след като доктора е навит за естествен цикъл.Така ще е добро качеството на яйцеклетките и няма да се провокира допълнително болестта.За дъщеря ми това ще е труден вариант защото ще изисква много пътуване от Англия до тук.
Искам да ти кажа че съм прочела темите за ендометриоза от първа до последна дума.От прочетеното мога да те уверя че бързо или по–бавно...естествено или изкуствено 99 процента от момичетата в темата са вече майки.
И ти ще бъдеш!Сигурна съм!Освен това си в добри ръце!

# 721
  • София
  • Мнения: 781
Знам, че има момичета, които са с ЕМ и са правили стимулирано инвитро. Ако решат могат да споделят повече информация по въпроса. Чувала съм, че жени с ЕМ не реагират добре на стимулация т.е. не образуват много Ф или ако образуват повечко, то те са с лошо качество. Но вероятно е въпрос на правилен подбор на медикаменти.
Аз като си знам резерва не знам дали е добра идея да рискувам със стимулация. Освен това, ако съм разбрала правилно доктора, стимулирането може да увреди ДНКто в яйцеклетката. Но за това не съм на 100% сигурна. Може нещо да не съм чула добре. Все пак вече има толкова много бебета от стимулирани опити, че това звучи нелогично.
Дъщеря ти при кой доктор е правила инвитрото? Владимиров примерно твърди, че жени с ЕМ няма проблем да се стимулират. Даже като му казах, че съм чела, че реакцията обикновено не е добра, все едно го чу за пръв път и беше крайно несъгласен. Аз не бях ОК да ме стимулира и се отказах от него.
Общо взето обърквацията е голяма.
Сега прочетох отговорът ти до мен, който си постнала докато пиша. Много ти благодаря за окуражителните думи! Човек наистина има нужда да чува подобни неща! Чул те Господ! Дъщеря ти е случила на майка Simple Smile. Моята само пита дали ходя по доктори и дотам.

# 722
  • Мнения: 1 275
Дъщеря ми прави първото инвитро в Англия.Уж родината на инвитрото...стартира с два изследвани хормона и спермограма преди процедурата...Стимулацията беше по–скоро с ниски дози.След неуспеха направихме тук много изследвания и се започна...хипофункция на щитовидната жлеза;висок пролактин;нов фиброаденом;нова ендометриозна киста...Моето мнение е че стимулацията не протече добре.След като спряха цикъла за три месеца преди процедурата фоликулите тръгнаха трудно и нарастваха бавно.Може би изпуснаха и имплантационния прозорец защото дъщеря ми е със скъсен цикъл.Не разбрахме дори дали е имало някаква имплантация защото там не пускат ЧХГ.
Никакъв коментар след неуспеха...С две думи разочарована съм.

# 723
  • Мнения: 6 041
Освен това, ако съм разбрала правилно доктора, стимулирането може да увреди ДНКто в яйцеклетката. Но за това не съм на 100% сигурна. Може нещо да не съм чула добре. Все пак вече има толкова много бебета от стимулирани опити, че това звучи нелогично.
Добре си чула.  Crazy  На мен ми каза, че може със стимулацията да сме прецакали работата с бебето, което загубих. Искаше му се напълно на естествен цикъл да го караме, но при мен не става.

Сънче, честит рожден ден на патеричка. Да ти е последния без бебе в коремчето или ръцете.  bouquet
Лив, ми то не останало. Стискаме палци всичко да мине леко и скоро да гушкаш бебка.  Heart Eyes
Рени,  Hug Ти си следващата, за която ще тръпнем.
Дели, успешно хистеро във вторник.  Peace

# 724
  • Мнения: 5 894
Изпуснах ви Rolling Eyes
Дели, много палчета за хистерото fingerscrossed
На Ливчо прекрасни последни дни Hug
Много късмет и на всички останали борещи се  Flowers Four Leaf Clover
Гледам сте подхванали тегава тема. Аз също не съм ок със стимулации и много други неща.
Скрит текст:
Многократно съм го споменавала. Уважавам жените, които се борят до последно, дори и по над десет години. И аз съм инат и гледам винаги да постигна всичко, но с годините си поставих спирачки и в крайна сметка прецених, че здравето ми е важно и детето не трябва да е на всяка цена. Че все пак като го има то трябва да има жива и здрава майка, която да го гледа. Че все пак имам близки хора, на които им пука за мен, колкото и да съм готова да се заровя.
Може би и затова прекалено много години изчаквах "природата" да си свърши работата, въпреки че нервите ми бяха изпилени до краен предел. Особено след загубите, с които се връщах няколко крачки назад всеки път.
В крайна сметка се наложи да прекрача някои от границите и се борих доста със себе си. Безкрайното чакане надделя и ме победи. Надявам се да няма последствия в бъдеще.
Заповядайте в новата тема

Общи условия

Активация на акаунт