Пациенти на д-р Калчев и д-р Семерджиева Тема 2

  • 74 072
  • 724
  •   1
Отговори
# 705
  • София
  • Мнения: 692
Честит рожден ден, Сънче и добре дошла в клубЪ... Laughing  Бъди жива, здрава и нека този юбилей да е началото на един нов свят, изпълнен с много усмивми и наакани памперси.... Heart Eyes Hug bouquet

# 706
  • Bulgaria/Pakistan/Germania
  • Мнения: 765
Сънче, Честит рожден ден! Пожелавам ти много здраве - защото без него не може, късмет - защото винаги ни трябва, щастие - за да се усмихваме повече, а щастието носи здраве! Догодина да си приберем снежинките и да ни направят по щастливи. Kissing Heart

# 707
  • Мнения: 19 689
Честито и от мен Heart

# 708
  • Мнения: 882
Честито, Сънче!  bouquet Жива и здрава да си и догодина по това време да гушкаш едно, а защо не не и две пухкави бебчета! Имам много хубаво усещане, че нещата съвсем скоро ще се получат.  Praynig

От днес официално съм в 37 седмица, бебка е близо 3 кг, имам си дата за секцио и тъй като док не е сигурен, че ще я дочакам, ще използвам случая да ви наръся хубаво с розов прашец, докато все още мога.  babydust7 babydust7 babydust7 babydust7 babydust7

# 709
  • София
  • Мнения: 781
Сънче, честит рожден ден! Пожелавам ти всички твои мечти да се сбъдбнат възможно най-скоро!
Лив, браво на теб и бебка! Само вие си знаете какви герои сте Simple Smile Всмуквам жадно от прашеца Wink

# 710
  • Bulgaria/Pakistan/Germania
  • Мнения: 765
Liv, благодаря ви за прашеца, много се радвам за вас. Пазете се от студените и влажни дни, а когато дойде заветния ден ви пожелавам най приятната среща с бебка. Hug

# 711
  • София
  • Мнения: 7 491
Ливче, колко бързо минава времето отстрани, не е истина...
Стискам палци за спокойни последни седмици и леко да мине секциото... Събирам си прашец за следващия месец... И пращам прегръдки на теб и точката Wink

Аз съм на хистеро при Док във вторник, да видим какво ще излезе... ще ви помоля за палчета - дано това да ни реши проблема...

Последна редакция: нд, 26 ное 2017, 13:14 от delisardeli

# 712
  • Мнения: 882
Дели, имаш много силно стиснати палчета за хистерото!  Praynig Дано да помогне и пътят към така мечтаното бебче да е открит още по Коледа.  Heart Eyes Ще те чакаме с хубави новини.

# 713
  • София
  • Мнения: 781
Момичета, според вас възможно ли е една и съща киста на един апарат да е 25 мм, а на друг да е 17 мм? 8 мм не е ли твърде голяма разлика? Опитвам се да разбера дали кистата ми се е смалила или просто различните апарати мерят различно.

# 714
  • София
  • Мнения: 7 491
Воайорче, в един и същи ден от МЦ ли я гледат? В меренето според мен винаги може да има разлика.

# 715
  • София
  • Мнения: 781
Не, Дели. 25 мм беше юли месец на хубав апарат в репродуктивна клиника. Септември пак беше 25мм на допотопен апарат от комунизма още. Сега края на ноември е 17 мм при Калчев в Репробиомед. Става дума за ендометриозна киста. Те принципно не намаляват, само растат. Но правя едни неща за ЕМ и се чудя дали пък няма ефект, защото 8 мм си е почти сантиметър и ми се вижда странно да има такава голяма разлика.

# 716
  • Мнения: 1 275
Воайорче...наистина е странно!Аз на твое място нямаше да се стърпя и щях да направя още едно измерване.
Калчев нямаше ли някакво обяснение?

# 717
  • София
  • Мнения: 781
Здравей, Ваня. Калчев каза, че е заради различните апарати. Той не вярва в протеолитичните ензими. Като му заговоря за тях се подсмихва и казва, че действат по-скоро на психическа основа.
С нетърпение чакам да ми дойде и пак да отида да ме види, защото май имам задържан фоликул от септември още... Sad

# 718
  • Мнения: 1 275
А нещо препоръчва ли Калчев за овладяване на ендометриозата?Хранене? Говорили ли сте какво мисли за стимулацията?Дали не е препоръчително да е по–щадяща? При дъщеря ми новата ендометриозна киста се появи след инвитрото.
Това много ме притеснява.Освен това говорих с моя приятелка–онкохирург която категорично мисли че не бива процедурите да са на всяка цена!Разбираш какво искам да кажа.Тя оперира фиброаденом на гърдата на дъщеря ми и й имам пълно доверие

# 719
  • София
  • Мнения: 781
Моите впечатления са, че Калчев се ограничава с хирургическото премахване на ЕМ и не задълбава в хранителен режим и т.н.
Не знам какво е мнението му по принцип, но на мен не ми препоръчва стимулиране. Разбрали сме се да действаме само на ЕЦ.
Всяка стимулация подхранва ЕМ и дупченето на яйчника при много обвазували се фоликули също е предпоставка за нови кисти.
Аз скоро ставам на 36 и АМХ ми е много нисък. Вече не вярвам, че ще мога да забременея по естествен път...Дори и инвитро вече се чудя дали ще ми помогне. Отчаяна съм...

Общи условия

Активация на акаунт