Бременност, бременни - бързи въпроси и отговори - 40

  • 35 028
  • 738
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: X
Lata, с това зацапване си за спешен кабинет да те погледнат веднага, не знам как ги мислиш тези направления и проследяване....с 2 думи никакво чакане за направление. 

# 676
  • София
  • Мнения: 2 271
Добре, препоръчайте ми спешен кабинет в София.
Всъщност, не е кървене, а по-скоро кафяво зацапване.

# 677
  • Мнения: X
Всяка голяма АГ болница има - Тина Киркова, Шейново, сигурно и МД, от частните Токуда, Надежда, въобще навсякъде, зависи кое ти е най-близо

# 678
  • Мнения: 257
На последните ми изследвания имах левкоцити и бактерии на поле в урината. По принцип това било знак за инфекция на уринарния тракт, но аз нямам абсолютно никакви оплаквания. Още същия ден докторът ми видя резултатите и като разбра, че нямам симптоми, въобще не се притесни. Каза, че по нататък ще пуснем още една стерилна урина да видим как са нещата. Честно казано и аз не се притеснявам особено от този проблем, ама все пак малко ме човърка. Вече мина седмица, всичко изглежда наред и се чудя кога да пускам пак изследвания и да чакам ли направление от док или да действам на своя глава? Колко струва една стерилна урина?

# 679
  • Мнения: 822
На последните ми изследвания имах левкоцити и бактерии на поле в урината. По принцип това било знак за инфекция на уринарния тракт, но аз нямам абсолютно никакви оплаквания. Още същия ден докторът ми видя резултатите и като разбра, че нямам симптоми, въобще не се притесни. Каза, че по нататък ще пуснем още една стерилна урина да видим как са нещата. Честно казано и аз не се притеснявам особено от този проблем, ама все пак малко ме човърка. Вече мина седмица, всичко изглежда наред и се чудя кога да пускам пак изследвания и да чакам ли направление от док или да действам на своя глава? Колко струва една стерилна урина?

по принцип винаги съм за лекарско мнение, но имай предвид, че е хубаво да се консултираш с нефролог или нещо такова. Бъбречните инфекции често протичат без симптоми. Пускай си урина, не пречи, за всичко друго ис трябва лекарско мнение, но гинеколозите не са специалисти по бъбреци, а нефролозите не са специалисти по бременни, затова си трябва комбинирано мнение.

# 680
  • Мнения: X
Абе случвало се е пробите да са замърсени, една стерилна урина ще си покаже. Още повече, че няма и никакви оплаквания.
Иначе струва до 10 лв., в зависимост от лабораторията.

# 681
  • Мнения: 822
Абе случвало се е пробите да са замърсени, една стерилна урина ще си покаже. Още повече, че няма и никакви оплаквания.
Иначе струва до 10 лв., в зависимост от лабораторията.

абсолютно съм съгласна. по принцип никога нищо не може да се каже без стерилна урина. аз съм имала многократно проблематична урина, заради влагалищни секрети,  и после стерилната е била чиста, но това преди бременността. просто пиша по прицип, че не бих разчитала на гинеколог за мнение на тема бъбреци, нито на нефролог на тема проблеми с бъбреци по време на бременност.

# 682
  • Мнения: 35 147
Аз отидох в 5 та седмица на първи преглед. И след седмица се видя сакче. Преди това беше жълти тяло.

# 683
  • Мнения: 79
На последните ми изследвания имах левкоцити и бактерии на поле в урината. По принцип това било знак за инфекция на уринарния тракт, но аз нямам абсолютно никакви оплаквания. Още същия ден докторът ми видя резултатите и като разбра, че нямам симптоми, въобще не се притесни. Каза, че по нататък ще пуснем още една стерилна урина да видим как са нещата. Честно казано и аз не се притеснявам особено от този проблем, ама все пак малко ме човърка. Вече мина седмица, всичко изглежда наред и се чудя кога да пускам пак изследвания и да чакам ли направление от док или да действам на своя глава? Колко струва една стерилна урина?

Съвсем скоро ми се случи същото, пуснах стерила урина възможно най-скоро, за да сме сигурни, и излезнаха ентерококи, обаче акушерките ме накараха да повторя стерилната урина, като много старателно се измия и много внимавам да не пипна контейнера отвътре. Та, пуснах пак и излезна чиста. Simple Smile Добре, че не ме наблъскаха веднага с антибиотик за нищо. И аз бях като теб, без оплаквания, но излизаше в урината нещо. Често има замърсени проби, при урината лесно се случва. Пусни си за успокоение една много старателно събрана стерилна урина.

# 684
  • Мнения: 8
Здравейте! От доста време насам се каня да се включа и аз..темата е много добра и за да не започвам нова реших,че може да попитам тук. Бременна съм в  6та г.с. и преди два дни имах бледо кафяво зацапване което продължава и днес по - слабо е , но си мисля че не е много нормално това, малко съм притеснена. Имам час при доки след 3 дни, та въпроса ми е дали на някоя от вас и се е случвало в тези седмици подобно нещо? /най-вероятно има такива теми, но те ще са по-старички/ Благодаря предварително.

# 685
  • Мнения: 3
Някой има ли затруднения при ходенето по голяма нужда.Аз ходя през няколко дни и то доста трудно,а не спирам да ям круши сливи,грозде,все неща които уж помагат.
Какво правите вие?

# 686
  • Мнения: 257
Зеленчуци в големи дози, сутрин кисело мляко с овесени ядки и ленено семе, ако съвсем е зле работата може някое сиропче от типа на Лактулозата. При мен тези неща спасяваха долу горе положението, но вече към края на 4-ти месец проблемите сами си изчезнаха. Първия триместър е така за съжаление Sad

# 687
  • Мнения: 25 790
Някой има ли затруднения при ходенето по голяма нужда.Аз ходя през няколко дни и то доста трудно,а не спирам да ям круши сливи,грозде,все неща които уж помагат.
Какво правите вие?
Поисках си от АГ, да ми изпише нещо, защото пия желязо и положението се стегна още повече. Сироп Дуфалак пия и съм доволна.

# 688
  • Мнения: 5 468
Здравейте! От доста време насам се каня да се включа и аз..темата е много добра и за да не започвам нова реших,че може да попитам тук. Бременна съм в  6та г.с. и преди два дни имах бледо кафяво зацапване което продължава и днес по - слабо е , но си мисля че не е много нормално това, малко съм притеснена. Имам час при доки след 3 дни, та въпроса ми е дали на някоя от вас и се е случвало в тези седмици подобно нещо? /най-вероятно има такива теми, но те ще са по-старички/ Благодаря предварително.

Кафявото зацапване може и да е безобидно, но може и да индикира проблем. Само лекар може да ти каже дали при теб всичко е наред, след като те прегледа. Затова при зацапване или кървене по време на бременност трябва задължително да се отиде на преглед и ако лекарят установи проблем, ще назначи съответната терапия.

# 689
  • Мнения: 177
Здравейте! От доста време насам се каня да се включа и аз..темата е много добра и за да не започвам нова реших,че може да попитам тук. Бременна съм в  6та г.с. и преди два дни имах бледо кафяво зацапване което продължава и днес по - слабо е , но си мисля че не е много нормално това, малко съм притеснена. Имам час при доки след 3 дни, та въпроса ми е дали на някоя от вас и се е случвало в тези седмици подобно нещо? /най-вероятно има такива теми, но те ще са по-старички/ Благодаря предварително.
Аз имах към 10 седмица бледо розаво.
Беше за няколко часа но много ме изплаши и доки казада пия но шпа.
Сутринта нямаше нищо вече, но 3 дена го пих. Ако искаш пробвай и ти може от него да спре Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт