Бременност, бременни - бързи въпроси и отговори - 40

  • 35 162
  • 738
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: X
So Lucky, да, така е. И планираните не са по-добре от мен. Не казвам, че не ми е важно да ме следят правилно и съм подготвена за още разходи в бъдеще, но наистина този, а най-вероятно и другият месец няма от къде да извадя тези 450 лева...

Almond eyes, окръжна ми е малко далеч, за момента съм в красна поляна, но ще се местим скоро от тук, така че мисля, че някой в центъра ще ми е най-удобен

# 661
  • Мнения: X
Да, огледай се, какво има около теб, все някое ДКЦ, потърси инфо в нета, може да излезе нещо. За допълнителен ехограф бъди готова за нещо от порядъка на 30-50 лв. Не съм чувала някъде да има за 20 лв., както си мислиш. ФМ и те около 100-на лв., зависи. Допълнителни кръвни, ако се налага, ти си ги плащаш. Тонове по-нататък по 15-30 лв.

# 662
  • Мнения: 25 851
Да, спечелих я на търг в англ. Ибей, чисто нова с адаптор и кошче за кола, на много хубава цена.
Chicco Urban взех. Simple Smile

Браво! Hug

# 663
  • Мнения: 2 382
А на тези търгове стоките нови ли са?  Хич не ми е ясно, а ми се ще и аз да спечеля нещо изгодно  Laughing

# 664
  • Мнения: X
Шефче, някои са нови, други не са.
На артикул, на който пише Pre-owned, значи е използван, тези с New или Brand new са нови. Simple Smile
Иначе си е голяма далавера с тия търгове, големи удари има. Иска си дебнене, аз много неща съм взимала от там.
Взех помпа за кърма, стерилизатор, нагревател за бутилка и 4 шишета (всичко ново на Авент) за крупната сума от 90 лв., направо за без пари като се има предвид, че в Бг само помпата е 80 лв.

# 665
  • Мнения: 2 382
А тъй, говори ми за далавери, как обичам  Joy
Отивам да разгледам и аз. Ако видите нещо интересно и изгодно, свиркайте  Crazy
 

# 666
  • Мнения: 70
Момичетаа, силно ли ви боляха гърдите в началото. Аз съм със закъснение към 20 дни и ще ходя тая седмица на АГ да ме види , че преди това каза че още нищо не се вижда.Гърсите ме боляха доста особенно като са в сутиен , но днеска нещо болката намаля и това ме притеснява .

# 667
  • Мнения: 1 092
Гърдите ме боляха ужасно много първите 2-2 и 1/2 месеца, не можех да лежа по корем. После нищо, че коремчето не се виждаше, започна да ми е кофти да лежа на него, та така вече 8 месеца любимата ми поза е неизползваема  Mr. Green но ще издържа още малко, това да ми е проблема.
Със спането имам проблеми още откакто забременях, явно при мен хормоните така подействаха. Сега хем от тях и от мисли за покупки и други неща, свързани с беболината, хем заради тоалетната повече от 6 часа не мога да спя. Като Жанчето и аз преди да заспя ставам по 5-6 пъти за по 2 капки, ама няма как  hahaha, отделно през нощта още няколко разходки до wc имам, ноо това е положението. Всичко си заслужава, сигурна съм!  Heart Eyes

# 668
  • Мнения: 35 187
Мен въобще не ме е боляла моята.

# 669
  • Мнения: 5 468
Момичета, записите на тонове не са за пренебрегване, но май не навсякъде пращат бременните. Ако не се лъжа, мен ме пращаха от 8ми месец през 2 седмици, в 9ти всяка седмица, а от деня на термина-всеки ден. По този начин, ако недай Боже са слаби тоновете, може да се реагира.

Иначе, здравното осигуряване не дава кой знае какви предимства и се оказва, че в България не си ли платим, не можем да очакваме много. В държавните болници, ако не си избереш екип за раждане, стискаш палци да попаднеш на свестни доктори и акушерки.

# 670
  • Мнения: 384
И аз се опитах да крия, но коремчето доста ми личи въпреки, че ходя с широки дрехи , а съм в 15 г.с.
Много исках  в службата да разберат чак в 5 месец, но уви ще е явно по-рано. Връщам се от отпуск другата седмица.
Въпросче: И по между другото 4 месец е включително 17 г.с., а 5 месец започва от 18 г.с. или аз се бъркам? 

И на мен ми пролича от сега още (12 седмица.) .. всички знаят от самото начало!

# 671
  • Мнения: 1 092
Почнаха да ми мерят тонове от 29 гс, щяха още от 28,но АГ беше в отпуска. Това е в Щерев, там май по-раничко започват. А тази, при която избрах да раждам ми каза, че обикновено започва да ги следи от 35 гс. В последния месец си е особено важно да се записват редовно, а при промяна в движенията на бебето, може и извънредно дори.

# 672
  • Мнения: 822
момичета, засега не са ми мерили никакви тонове, кой ги мери, и каква информация дават тоновете? нормален гинеколог или трябва специалист? сега ще записвам за трета морфология, да искам ли там да ми мерят тоновете?

Момичета снощи заспах с лаптопа си, и на събуждане открих, че ръба на лаптопа ми се забива в корема...възможно ли е механичното притискане da e naranilo bebeto? Мерси!

Кога почва риска за стриите??

Бебето ми мърда доста активно, имам чувството, че си общуваме двамата. Често го и сънувам.

Последна редакция: нд, 27 авг 2017, 13:34 от bodybeautiful

# 673
  • София
  • Мнения: 2 271
Момичета, вие кога отидохте за пръв път на гинеколог за установяване на бременност?
Вчера видях двете чертички на теста, след целенасочено бебеправене в началото на август. Трябваше да ми дойде около 20.08, така че имам основание да смятам, че съм бременна.
Обаче днес получих кафеникаво зацапване и четох, че трябва да се отиде спешно на гинеколог. Смятах да изчакам поне още 1 седмица, докато отида на преглед (и без това още не съм избрала кой/къде).
Вие какво ще ме посъветвате - да отида или да изчакам? И ако отида сега с направление, веднага ли ще трябва да избера пакет за проследяване на бременност или може и по-нататък?

# 674
  • Мнения: X
Момичета, вие кога отидохте за пръв път на гинеколог за установяване на бременност?
Вчера видях двете чертички на теста, след целенасочено бебеправене в началото на август. Трябваше да ми дойде около 20.08, така че имам основание да смятам, че съм бременна.
Обаче днес получих кафеникаво зацапване и четох, че трябва да се отиде спешно на гинеколог. Смятах да изчакам поне още 1 седмица, докато отида на преглед (и без това още не съм избрала кой/къде).
Вие какво ще ме посъветвате - да отида или да изчакам? И ако отида сега с направление, веднага ли ще трябва да избера пакет за проследяване на бременност или може и по-нататък?

Аз отидох на 3-4ти ден от закъснението. Веднага след като видях 2те чертички, изобщо не бях чувала, че трябвало да се чака. И добре, че отидох, защото имах киста и ако не бях отишла нямаше и да разбера и да тръгна на дълъг път (извън страната даже), кой знае какво можеше да стане и да нямаше кой да ми помогне.
А ти щом си с кървене отивай веднага! Дори да е цикълът не се притеснявай, веднъж ходих със закъснение на цикъл и кървене, оказа се, че си е менструална кръв и лекарят не се възмути от това, че го посетих по това време. Така, че давай смело! Успех и дано всичко е наред! Flowers Bouquet

Общи условия

Активация на акаунт