Ноември толкоз е далече, а бебче ни се гушка вече! (тема 3)

  • 60 702
  • 757
  •   1
Отговори
# 750
  • Плевен
  • Мнения: 180
     Честито на мамите за наскоро появилите се бебоци - да са живи и здрави всичките!
Някой по- назад в темата беше писал за корема - при мен си виси все още, а мина месец.Нося някакъв най-обикновен колан за след операции през деня, а вечер като го махна, сякаш някаква излишна кожа се изсипва.Голямо обяснение дадох Simple Smile
     Иначе вече всичко е нормално, даже АГ- то каза,че всичко си е зарастнало добре и ако съм решила да правя упражнения за стягане, мога спокойно да започвам вече.
     Струва ми се, че минаваме период на скок в растежа обаче, защото малкия много често започна да суче, а не чуствам никаква пълнота в гърдите, както по-рано.Бях стигнала миналата седмица до 60 мл изцедено от едната, а днес едва изцедих 30 мл с идеята да отида на лекции, но това количество е изключено да го нахрани вече.Има ли други с подобни съмнения и за колко дни се регулират нещата?
     Между другото как е групата във фейсбук да питам Simple Smile

# 751
  • София
  • Мнения: 39 746
Моля пуснете нова тема в "Родени 2017 г."

# 752
  • Мнения: 313
Успявам да пиша единствено от телефон, но до компютър не стигам. Ако някой може да пусне тема, да пусне. Ако не - като мога. Ясно ми е, че тази ще я заключат скоро.

# 753
  • Мнения: 39
Най-сетне и аз да се включа, честито на всички мами и татковци

Да се похваля и аз на 14.11. станах мама на Ноемврийче 2017 - на име Корай, ръст 52 см., тегло 3700 г. Родих го нормално след 10 дена прносване в Тина Киркова. Не мога да се оплача от нищо в Родилното /здравницата, както го нарича дъщеря ми/ Simple Smile

Поисках веднъж да бъда поканена във фейсбук групата, но никой не реагира, сега пак ще помоля - ако няма някаква пречка включете ме в групата да следя и пиша и там.

И да за кризата на растежа и аз забелязвам през последните два-три дни, че бебето търси да суче по-често.

Коликите ни започнаха доста рано, първо давах Абоколикен-ензим, след това пробвахме с Еспумизан бейби-симетикон, но най-ефикасно си е гушкането корем до корем и люлеенето разбира се Simple Smile

Кожата се стяга по-бавно от коремната стена, имайте търпение. Аз съм решила като започна да спя поне 6 часа на нощ без събуждане, тогава да почна упражнения и тренировки.

 Кой ви помага на вас за грижите? Ние бяхме 3-4 седмици със свеки, сега майка ми е при нас за месец, поисле мисля пак да викна свеки, че не смогвам с бебе, кака и домакинсво.

Ние имаме проблеми с по-голямото дете, стана още по-неспокойно след идването на бебето, ревност ли е или свръхрадост не мога да преценя. Определено е в шок от новото попълнение и често е тъжна, после изведнъж изпада във възторг гледайки братчето си, след това умишлено вдига шум до него като спи, като се разплаче става по-нежна и внимателна от всякога.

Последна редакция: пн, 11 дек 2017, 18:31 от shenel

# 754
  • Harmanli, Bulgaria
  • Мнения: 203
Мами, да ви попитам имате ли преведено майчинство, тъй като на мен нищо не са превеждали

# 755
  • Мнения: 170
Честити бебчета на всички мами! Да са ви живи и здрави и да спинкат цяла нощ и вие с тях!

Аз почти не спя ни денем, ни нощем. Малката все е на гърда или в ръцете ми. Голям зор било това кърмене. А най ми тежи, че нямам време за другото ми дете. Много виновна се чувствам, а почти нищо не мога да направя. Sad Другите майки с две деца, как успявате да си видите и по-голямото?

Успявам да видя голямата само докато спи малкия, което се случва доста рядко през деня.
Ако не спи в ръцете ми, се буди почти веднага щом го оставя.
Иначе цока бързо и от двете и заспива.
В началото акаше всеки ден, сега на три четири дни веднъж.
Има още колики и поплаква честичко... но не давам капки вече три седмици.И с тях и без тях е едно и също.
На каката обръщам внимание, когато малчо спи или когато тати играе с бебето, но определено страда от липса на внимание.

# 756
  • Мнения: 46 492
Темата вече е на 51-ва страница.

Моля пуснете нова тема в "Родени 2017 г."

# 757
  • Мнения: 313
Заповядайте в новата тема:

http://old.bg-mamma.com/?topic=1012572.new#new

Съжалявам за забавянето, момичета! При мен е същото - ревност, каката страда от липса на внимание и го показва, нямам време за нищо. Едва тия дни бебето взе да поспива. Дълго време висеше все на мен да суче. То и сега е често, ама е малко по-добре. Нощем взе да прави някакви паузи вече.

И един съвет, за който не знае- не яжте нищо сладко следобед и вечер, ако искате бебето да е спокойно и да спи вечер и нощем. Аз не го знаех това и се видях в чудо, докато не го разбрах и вече ям много малко сладко само сутрин.

Общи условия

Активация на акаунт