МОН - промените продължават

  • 130 311
  • 1 526
  •   1
Отговори
# 675
  • Пловдив
  • Мнения: 529
Днес виждам, че темата е сложена в "Избор на редактора". Точно на 28 август, докогато ще бъдат обсъждани повечето проекти, които станаха обект на обсъждане в тази тема. Би трябвало утре да излезнат наредбите, нали?

# 676
  • Мнения: 5 234
За 5 клас ще има ли учебници по новите програми?

# 677
  • Мнения: 21 455
За 5 клас ще има ли учебници по новите програми?
Вече има.

# 678
  • Мнения: 6 586
За 5 клас ще има ли учебници по новите програми?
Вече има.
Всички ли ще учат по тях или има вариант да се учи и по старите?

# 679
  • Мнения: 21 455
От миналата учебна година петокласниците са по нова учебна програма. На страницата на МОН има списък с одобрените учебници за 5. клас. Всичките са от 2017 година.

# 680
  • Мнения: 2 837
Не само пети, но и шести и осми са с нови учебници.

# 681
  • Мнения: 21 455
Първи и втори също, но първи и пети клас трябваше да са с нови учебници още от миналата година, а втори, шести и осми - от учебната 2017/2018 година. Просто миналата учебна година издаването и разпространението на учебниците за първи и пети клас се забави доста след нейното начало. Даже не знам дали в крайна сметка успяха да ги доставят изобщо. Имам някакъв спомен, че петокласниците учиха по новите програми със старите учебници, като нов учебник имаше само по история, но не съм много сигурна дали беше точно така.

Всички изброени класове са по новите учебни планове и програми. Догодина в групата ще се включат съответно трети, седми и девети клас.

# 682
  • Луната ни пази
  • Мнения: 3 008
За 5 клас ще има ли учебници по новите програми?
Всички имат вече. При нас пристигнаха, а съвсем скоро очакваме и тези за 6ти. Респективно и за 1ви пристигнаха, очакваме учебниците за 2ри.

# 683
  • Мнения: 2 558
Къде мога да открия програмата за първи клас за тази учебна година?  Rolling Eyes На сайта на МОН открих само миналогодишната  newsm78

# 684
  • Мнения: 6 925
Къде мога да открия програмата за първи клас за тази учебна година?  Rolling Eyes На сайта на МОН открих само миналогодишната  newsm78
Миналогодишната е по новия закон. Т.е. тазгодишната не би трябвало да се различава.

# 685
  • Мнения: 177
Ще бъдат ли подменени бележниците тази година? Дали ще бъде проблем ако използвам този от минатала година, понеже ми е останал в повече.

# 686
  • Мнения: 6 925
Ще бъдат ли подменени бележниците тази година? Дали ще бъде проблем ако използвам този от минатала година, понеже ми е останал в повече.
Всяка година има нови бележници. Този факт не спира да ме изумява.

# 687
  • Мнения: 801
А какво става с предложените дати за НВО? Министър Дидева, знаете ли нещо? Предложените ли ще останат?

# 688
  • Мнения: 177
Ще бъдат ли подменени бележниците тази година? Дали ще бъде проблем ако използвам този от минатала година, понеже ми е останал в повече.
Всяка година има нови бележници. Този факт не спира да ме изумява.

Сериозно? Какви изобщо ще бъдат промените, и аз се чудя

# 689
  • Мнения: 21 455
А какво става с предложените дати за НВО? Министър Дидева, знаете ли нещо? Предложените ли ще останат?
За съжаление аз също чакам информация от колегата Вълчев. Smile
Днес беше крайният срок за изпращане на бележки, становища и предложения. Все пак ще им трябва малко време да изготвят окончателния вариант. Скоро ще разберем.

Общи условия

Активация на акаунт