МОН - промените продължават

  • 130 432
  • 1 526
  •   1
Отговори
# 1 125
  • Мнения: 1 288
НВО в 10 клас по БЕЛ и математика ли ще бъде?  И друго- в професионалните гимназии ще се изучава ли математика в 11 и 12 клас?

# 1 126
  • Мнения: 5 160
НВО в 10 клас по БЕЛ и математика ли ще бъде?  И друго- в професионалните гимназии ще се изучава ли математика в 11 и 12 клас?
Да.
По избор - чужд език.

НАРЕДБА № 11 ОТ 1 СЕПТЕМВРИ 2016 Г. ЗА ОЦЕНЯВАНЕ НА РЕЗУЛТАТИТЕ ОТ ОБУЧЕНИЕТО НА УЧЕНИЦИТЕ

Чл. 52. (1) Националното външно оценяване по чл. 47, ал. 1, т. 3 се провежда в края на обучението по съответния учебен предмет в Х клас.
(2) Освен основните цели по чл. 44, ал. 1, т. 1, 2 и 4 националното външно оценяване в края на първия гимназиален етап на средната степен на образование има за цел и измерване степента на постигане на отделни компетентности, свързани с българския език и функционалната грамотност в областта на четенето, както и на математиката и математическата грамотност, придобити в класовете от етапа.
(3) Изпитите при националното външно оценяване по ал. 1 са по учебните предмети български език и литература и по математика и се провеждат под формата на тест.
(4) Извън изпитите по ал. 3 всеки ученик по свое желание може да положи и изпит по учебния предмет чужд език - английски, френски, немски, италиански, испански, руски, изучаван в задължителните учебни часове, чрез който се измерва степента на постигане на отделни езикови компетентности в областта на чуждия език, и/или по учебния предмет информационни технологии, чрез който се измерва степента на постигане на отделни ключови компетентности в областта на дигиталните компетентности, придобити в класовете от етапа.
(5) Преди началото на всяка учебна година министърът на образованието и науката със заповед може да определи и други учебни предмети извън посочените в ал. 3 и 4, по които да се проведе национално външно оценяване по ал. 1. В заповедта се определя и форматът на теста.

# 1 127
  • София
  • Мнения: 1 082
Гледам класацията/до 10 място, друга не намирам/ на училищата според оценката от втората задължителна матура и не виждам Немската и Испанската.
Имате ли някакво обяснение?

# 1 128
  • Мнения: 15
aninica,  може ли да кажеш от къде гледаш класацията?

# 1 129
  • Мнения: 5 425
Гледам класацията/до 10 място, друга не намирам/ на училищата според оценката от втората задължителна матура и не виждам Немската и Испанската.
Имате ли някакво обяснение?

Разбира се. Матурите не стават за чеп за зеле.

# 1 130
  • Всеки ден трябва да се инжектираме с малко фантазия, за да не умрем от реалност: Рей Бредбъри
  • Мнения: 4 327
http://u4avplovdiv.com/%d1%80%d0%b0%d0%b7%d0%bb%d0%b8%d1%87%d0%b … d0%bc%d0%b0%d1%82

Различни дати за изпитите в 7 клас и матурите
За 21 и 23 май 2019 г. са планирани зрелостните изпити, а 17 и 19 юни са датите за националното външно оценяване. Проектът бе обсъден и приет на Отраслов съвет за тристранно сътрудничество

# 1 131
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
,Защо навсякъде все този линк се ползва? В сайта на МОН няма ли нещо официално?

# 1 132
  • Всеки ден трябва да се инжектираме с малко фантазия, за да не умрем от реалност: Рей Бредбъри
  • Мнения: 4 327
,Защо навсякъде все този линк се ползва? В сайта на МОН няма ли нещо официално?

Защото в Пловдив е било тристранното обсъждане и това е само проект - за сега ... Най-вероятно ще е така, но знаеш, че заповед на Министъра за учебното време излиза към края на август ... Миналата година на 30.08 е обявило министерството ваканциите ...

# 1 133
  • Пловдив
  • Мнения: 3 358
Бъдещите седмокласници вече ще учат до 30.06., така че има смисъл НВО да е през юни.

А защо ми се струва, че през 2016 и 2017 в началото или в средата на август имаше пуснат проект в сайта на МОН за ваканциите? И през двете години имаше доста дебати и впоследствие имаше корекции, които бяха обявени на 30.08.

# 1 134
  • Мнения: 21 455
Би трябвало и сега да е така.  Датата на заповедта за ваканциите и неучебните дни миналата година беше 29. 08., мисля че до края на юли ще се появи проект. Просто ще ги пуснат накуп с проектите за датите на НВО и графика на дейностите по приема.

# 1 135
  • European Union
  • Мнения: 1 387
Аз съм против края на Коледната ваканция и започване на 2 януари. Всички пътуващи ученици трябва да тръгнат на 1 януари, много неудобно.

# 1 136
  • Всеки ден трябва да се инжектираме с малко фантазия, за да не умрем от реалност: Рей Бредбъри
  • Мнения: 4 327
Аз съм против края на Коледната ваканция и започване на 2 януари. Всички пътуващи ученици трябва да тръгнат на 1 януари, много неудобно.
Всички са така, но никой не ни пита Simple Smile 2,3 и 4 януари са просто безумие като учебни дни ...

# 1 137
  • Варна
  • Мнения: 2 036
А аз се дразня всяка година на тези недомислици -есенна и зимна ваканция. Сложили ден-два + събота и неделя и го кръстили ваканция. Това не е ваканция, а дълъг уикенд. Не знам от коя образователна система са го копирали това, но да бяха погледнали и каква е продължителността на ваканциите там, откъдето са го взели. Да, сигурно на въпросното място с много и дълги ваканции се учи до по-късна дата, но и това не е съвсем така. Защото по брой на учебни седмици май ние сме доста напред.
Най-добре тези ден-два да ги добавят към двете по-големи ваканции.



# 1 138
  • нейде там, където ....
  • Мнения: 5 373
Есенната ваканция се появи отначало само за първи клас, после някак незнайно се промъкна и при големите. И аз не я харесвам.

# 1 139
  • Пловдив
  • Мнения: 3 358
Дори и за първи клас беше само един ден май

Общи условия

Активация на акаунт