Как да постъпя?

  • 11 197
  • 157
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 46 657
Останах с впечатление, че според нея не може да си осигури достатъчно време с детето, затова.

# 46
  • София
  • Мнения: 17 414
Не може заради изискващия мъж, не заради работата.

# 47
  • София
  • Мнения: 24 839
........... *чешещото се по главата човече*


Встрани от темата, но ме дразни, та да питам ако някой знае- тази нова версия на форума, такава куца ли ще си остане?
Че нито цветовете ѝ, нито емотиконите са ѝ като хората, ами и този знак "i " , закриващ страницата отляво, ми бъркат в очите.
Засега се спасявам като ползвам старата версия, ама кога ли ще я резнат? newsm78

# 48
  • Мнения: 2 111
Няма толкова незаменими хора, че да успяваш едва 7 дни годишно да измъкнеш.

Не съм се изразила достатъчно ясно явно. Не са само 7 дни годишно, но практически не мога да взема повече от 5 работни дни поред. Отделно мога да си взимам 1-2 дни и да си правя дълги уикенди, но както казвам - възможностите за дълга и напоителна ваканция са силно ограничени. Така е било и на предишните ми позиции - къде стечение на обстоятелствата, специфика на организацията, къде характер на позицията. Но аз работата си харесвам, даже си я обичам много и съм готова да се нагодя към подобни условия. В конкретния случай така се стекоха нещата и искам да се възползвам максимално от случайната възможност.

Иначе, пак да кажа, че говорим за семинар на език, който не разбирам напълно и в област, която съм изучавала като магистратура и имам далеч по-високи познания отколкото този семинар би ми дал. В общи линии е все едно завършил българска филология да го пуснеш на курс за изучаване на кирилицата.
Та, тук въпросът е, че от мен се иска да присъствам на това абсолютно лишено от смисъл за мен начинание, за "какво ще кажат хората" и да се лиша от дългочакано време с детето си. Също така се касае за пътуване до друга държава, което чисто физически е съвсем немалко път.

Не на последно място, както казах, детето ще прекара над 10 дни с тамошните си баби и дядовци (аз имам х2 свекър и свекърва  Mr. Green) си след нашето море - т.е. не ги ощетявам откъм време заедно. Да не говорим, че аз всъщност бях готова и на варианта, в който отиваме там, само ММ отива на семинара, а аз и детето прекарваме време заедно със свекърите и свекървите. Както споменах, ММ каза, че това е недопустим вариант, отново защото "какво ще кажат хората". Според него е по-добре при такива обстоятелства да останем вкъщи с детето, което ме навежда на мисълта, че за него не е особено важно детето да се види с бабите и дядовците конкретно в този случай. При такава ситуация, не виждам защо аз трябва да правя гимнастики.

Но може и да греша за всичко това разбира се - това е причината да пусна темата - да си сверя часовника.


Последна редакция: пн, 31 юли 2017, 15:24 от Кафе с Канела

# 49
  • София
  • Мнения: 24 839
За мен, не грешиш.
Дошъл е момента да еманципираш мъжа ти от себе си и да се лишиш от тази 1/3 която ти плащат за гърбенето. Peace

# 50
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Head BandЛеле, каква съм муня! Обърках Кафетата!

Хахаха, Агент, точно това си помисих, четейки те, не знам защо Laughing

Цитат
Според него е по-добре при такива обстоятелства да останем вкъщи с детето, което ме навежда на мисълта, че за него не е особено важно детето да се види с бабите и дядовците конкретно в този случай. При такава ситуация, не виждам защо аз трябва да правя гимнастики.

Но може и да греша за всичко това разбира се - това е причината да пусна темата - да си сверя часовника.


Не грешиш. Не мога да си обясня готовността на твоя мъж да плаща данък обществено мнение и да блюдолизничи на някакви хора, които явно се възползват без притеснение от семейството ви.

# 51
  • Мнения: 46 657
Знам ли, на мен ми изглежда, че проблем няма, но се чудиш как да си го измислиш.
тези семинари надали за 24 часа, ще имаш време и за детето, ще прекарате и време заедно с мъжа ти.
Но явно 1 дни заедно с мъжа ти идват отгоре Simple Smile
По принцип в добри отношения ли сте? Имали ли сте скоро проблеми? Да се опитваш нещо да му правиш напук?

# 52
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239

Но явно 1 дни заедно с мъжа ти идват отгоре Simple Smile
По принцип в добри отношения ли сте? Имали ли сте скоро проблеми? Да се опитваш нещо да му правиш напук?
Е, това вече са глупости, извинявай. Защо все се търси под вола теле в тоя форум. Накрая ще излезе, че е цяло щастие дето мъжът й я търпи, горкият.

# 53
  • София
  • Мнения: 17 414
И половин час от почивката си не бих отделила за семинар, който не ме вълнува Simple Smile

# 54
  • Мнения: 46 657
Е, това вече са глупости, извинявай. Защо все се търси под вола теле в тоя форум. Накрая ще излезе, че е цяло щастие дето мъжът й я търпи, горкият.
Зададох въпрос, напълно е възможно да нямат проблеми, просто питам.

# 55
  • София
  • Мнения: 24 839

Но явно 1 дни заедно с мъжа ти идват отгоре Simple Smile
По принцип в добри отношения ли сте? Имали ли сте скоро проблеми? Да се опитваш нещо да му правиш напук?
Е, това вече са глупости, извинявай. Защо все се търси под вола теле в тоя форум. Накрая ще излезе, че е цяло щастие дето мъжът й я търпи, горкият.

Всъщност, НСЧ пита, защото за нея е ненормално мъж и жена да ходят поотделно някъде, ако са семейство без проблеми. Peace

# 56
  • София
  • Мнения: 17 414
Е, да де, ама авторката е предложила да отидат заедно, просто тя да не ходи на семинара, а да се разхожда с детето. Значи съвсем не й е това проблема.

# 57
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
Мъжът ти не постъпва честно с теб. В твоята ситуация бих го отрязала. Също така отношението му към професионалните ти умения и въпреки, че се възползва от тях е недопустимо. Аз не бих го допуснала. Също съм вършила работа в полза на съпруга ми и ако е било като услуга без нищо е защото аз съм решила така. Не ми е било наглагано, нито задължение по подразбиране. Мъжът ми винаги е казвал, че ако някой иска нещо от мен това и това струва толкова и толкова. Дори сме имали спорове, защото аз казвам, че ще го направя за него, а той е категоричен, че трябва да ми се плати.
Но също е бил в такива отнашения като твоя мож и не стигна до нищо хубаво. Трябваше да му се случи два пъти за да му схване главата, че такова поведение води само до използвачество и чувство за отсрещната страна, че 'и се полага, дори се обижда.
В момента на мъжа ти проблема е, че е поел ангажимент от твое име без да го обсъди с теб и факт ще стане тъпо, но ти вина нямаш. И той явно има същото отношение, че му се полага.

# 58
  • Мнения: 2 111
Е, това вече са глупости, извинявай. Защо все се търси под вола теле в тоя форум. Накрая ще излезе, че е цяло щастие дето мъжът й я търпи, горкият.
Зададох въпрос, напълно е възможно да нямат проблеми, просто питам.

Нищо такова. Това, което се опитвам да направя, по-скоро се чудя как и дали е редно да се опитам да направя, е ММ да не ме бута все едно съм пионерче по всякакви инициативи, проекти и т.н., на които не съм длъжна, а и както е в случая - не е релевантно да присъствам, без да се съобразява с моето лично време, планове и ангажименти, за да се "доказваме" пред някой си.
Това не е първият подобен случай, просто сега ми кипна и реших да пусна темата, защото ми нарушава плановете за така лелеяната двуседмична ваканция. Принципно той е много услужлив, да кажем, даже крайно и често ме набутва да върша някакви услуги и на познатите му, не само в бизнеса му. Например, на някого текст да преведа, на друг мотивационно писмо за кандидатстване за работа да напиша, имаше един дето цяла апликация за кандидатстване в MBA програма му бях спретнала... Ами - някъде трябва да се дръпне чертата, поне така си мисля аз и случката със семинара подклади тези ми размисли.

Пример: говорим за въпросния семинар и аз го питам дали Партньор 2 ще присъства, той отговаря отрицателно. Аз питам - а защо тогава не прати жена си. ММ: "Ами тя не се интересува от това!" Значи тя дето не се интересува, може да бъде уважена да не дойде, а аз дето съм се интересувала дотолкова, че да завърша магистратура в сферата, трябва да ходя да се "докажем, че сме сериозни". (Вметка, за да не тръгне темата в грешна посока: нямам нищо против двете съпруги на партньорите. Виждала съм ги много малко, изглеждат възпитани и културни жени. Споменавам ги, защото ми прави впечатление разликата в отношението и се опитвам да си го обясня по адекватен начин.)

Уф, като съм почнала май всичко ще си излея. Съжалявам за дългите писаници.

# 59
  • Мнения: 2 052
Имаш пълното право да прекараш дните от годишната си почивка по начин, който отговаря на думата почивка. Аман значи.

П.С.
Какъв е този Партньор Едно и защо е толкова важно да му се доказвате колко сте сериозни? Pensive

Общи условия

Активация на акаунт