Мазна коса и проблемна кожа

  • 2 658
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3
Здравейте,
Четох доста от темите за коса и кожа, но все пак не мога да намеря някоя от вас с моите проблеми та да пробвам това, с което се справя тя Grinning Косата ми се омазнява много бързо, мия я почти всеки ден като се опитвам да е поне през два дни, ползвам шампоан с хума на Авиа и арганово масло за краищата, тъй като пък те са сухи. Отделно косата ми е чуплива и ако може да се каже пършива, ако я оставя сама да изсъхне без сешоар бухва и се вее навсякъде, с аргановото масло е малко по-добре. Чудех се дали да не й направя маска с тривитаминол, но четох, че има вероятност още повече да се омазни, та ако имате някакви препоръки за маски, шампоани, балсами, масла и т.н. моля споделете. Допълнителна информация е че не я боядисвам, подстригвам краищата на 1-2 месеца и е дълга малко под раменете. Ходила съм и при дерматолог, който естествено ми предписа шампоан за мазна коса, от който нямаше полза.
Проблемната кожа също се изразява с лека омазненост, малко черни точки и в момента 3 гнойни пъпки на едната буза. В момента я мия сутрин и вечер с пияна на ла рош и слагам след това лосион на козметика Христина за проблемна кожа, който ми беше препоръчан. Миналата година дерматологът ми беше изписал Зинерит, но неговото действие естествено се губи след като спре да се използва. Преди ла рош за почистване използвах тампон напоен със сребърна вода. За сега лосионът унищожи две от пъпките Grinning но чакам другите да се подадат, ако имате някакви съвети и за лицето ще съм много благодарня!
Бих се опитала и сама да си направя план за косата и лицето, но има адски много информация във форума , а и се притеснявам да не им навредя още повече. За акнето да допълня, че не ям сладко, тестено, млечни продукти и газирано. (:
Много благодаря предварително!

# 1
  • Варна
  • Мнения: 737
Преди и аз имах мазна коса с пърхот и използвах този шампоан https://www.google.bg/url?sa=i&rct=j&q=&esrc=s&s … =1501689941010245 и бях много доволна.В последствие започнах да го редувам с други марки,купих си и на същата марка само,че оранжев и така напълно го спрях,тъй като вече нямах пърхот и косата не ми се омазняваше толкова много. За кожата така и не открих  козметика,която напълно да оправи акнето и омазняването ми(всичко беше временно).От 1 месец използвам маслено почистване на лицето и засега съм страшно доволна! Може да опиташ и заповядай в нашата темичка http://www.bg-mamma.com/?topic=989132.msg35365778#msg35365778

# 2
  • Мнения: 144
Едно време и аз имах подобни перипети с кожата и косата ми - отидох на дерматолог и ми се оправиха всички проблеми. Препоръчвам ти отново да посетиш опитен и доказан специалист и той да ти каже какво да направиш в твоя случай. Във форума всеки може да ти препоръча продукти, от които е доволен, но всяка кожа е различна и няма гаранция, че и при теб ще имат ефект. По-добре не рискувай да задълбочаваш проблема, че и да даваш пари на вятъра.

# 3
  • Мнения: 1 028
На колко години си,  авторке? През пубертета и аз имах такива проблеми. След него нещата от самосебеси се нормализираха (не че не пробвах какво ли не - козметика и процедури). Сега лицето ми пак си е мазно с разширени пори, но почиствам с четка за лице стискам (въобще не се инфектират, като преди). Косата мия през 2-3 дни.

# 4
  • Мнения: 3
И аз мислех, че след пубертета ще премине, но съм вече на 20 и започвам да се отчайвам 😄

# 5
  • Мнения: 1 084
При мен нещата се нормализираха чак сега, когато забременях. Виждам осезателно разлика. Никакви пъпки, никакво лъщене на кожата, косата я миех почти всеки ден. Сега на около четири дни. Просто много по бавно се омазнява. Всичко е от хормоните. И при теб нещата ще се нормализират с времето. Ако много те тревожи отиди при джипито, да ти даде направления за необходимите лекари. Може и проблема да се корени другаде, да има нужда от изследвания и лечение.

# 6
  • Мнения: 40
Ох и аз имам същите проблеми.. Ходила съм на дерматолог за косата - изписа ми два шампоана и едно мазило, които струваха не малко пари и ефект никакъв. Ходила съм на друг дерматолог за кожата ми - прегледа мина само с въпроси и един поглед на лицето ми, и съответно изписване на козметика (комплект на Ла Рош). След 1-2 месеца трябваше да отида да ми почистят лицето, но така и не отидох. В момента ползвам комплект на Uriage, но нищо не ми помага.
Някой правил ли си е изследвания относно тези проблеми? Не знам вече какво да правя. Дайте съвети.. Другата седмица ще ходя на козметик да ми почистят лицето поне временно, че не мога да се гледам с това мазно лице и пъпки, а след това мисля да отида пак на дерматолог и да искам да ми пуснат изследвания.

# 7
  • Мнения: 18 542
skirilova277, в повечето случаи е наследствено, а не в резултат на проблем и пълно избавление няма или чак след 40г евентуално  Crazy

Косата ми винаги се е омазнявала бързо - на 2-3 дни трябва да я мия.
Шампоаните за мазна коса в повечето случаи не вършат работа - само изсушават и карат кожата да произвежда още повече олио. При мен работеха маслените маски. В началото на всяко миене се магат корените с някакво масло - зехтин, бадемово, арганово, рициново, кокосово и т.н. каквото си харесаш. Имах коса до кръста и бях успяла да докарам положението до миене веднъж на 5 дни.

За лицето важи същото като за косата - продуктите за мазна кожа изсушават и стимулират кожата да произвежда още повече себум, от там се пробват още по-изсушаващи продукти и така до без край.

Търси продукти без алкохол и такива контролиращи омазняването. Измиващите трябва да са меки и да не свалят цялата защитна бариера на кожата. Такова нещо като скърцаща от чистота кожа е сигурна рецепта за още по-мазна такава.

Мските с глина също не трябва да се правят прекалено често, защото и те в повечето случаи пресушават, въпреки че почистват добре.

Масленото измиване действа много добре на мазна кожа. Почиства порите в дълбочина без да премива кожата, като същевременно ѝ казва "има достатъчно омазняване, не произвеждай повече". Важно е да не се оставя маслото намазано на лицето, защото това пък води до пъпки. В темата за маслата има описано как се прави това измиване.
През деня лек хидратиращ гел с хилауронова киселина или някой от кремовете Ефаклар на Ла Рош примерно.

За пъпките - продукт за локално лечение. На пазара има всякакви варианти, почти всички работят добре. Другият вариант е масло от чаено дърво, с клечка за уши се намазва само пъпката.

Салициловата киселина също помага доста в почистване на порите в дълбочина и отпушването им, но продуктите с такава трябва да се избират внимателно, защото в повечето случаи съдържат алкохол. Другите киселини също са подходящи, защото разхлабват връзките между клетките на горния мъртъв слой на кожата и помагат за по-бързото обновяване на кожата.

Едно от най-важните неща е да не се спи с грим или непочистено вечер лице. Без изключения колкото и да си уморена.

Сори, че стана чаршаф, надявам се да съм те ориентирала горе-долу.

Общи условия

Активация на акаунт