За бързи КУЛИНАРНИ въпроси отговори

  • 50 479
  • 739
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 4 859
Спагети болонезе
https://www.google.bg/amp/s/kulinarnimisli.wordpress.com/2010/07 … %D0%B7%D0%B5/amp/
Сос болонезе
http://www.supichka.com/%D1%80%D0%B5%D1%86%D0%B5%D0%BF%D1%82%D0% … D0%B5%D0%B7%D0%B5
Спагети с кюфтенца
https://www.google.bg/amp/www.kulinarno-joana.com/2014/03/spageti-s-kuftenca/amp/
Спагети с кюфтенца строганов
http://lussisworldofartcraft.blogspot.bg/2014/05/meatballs-strog … a-recipe.html?m=1
Печени спагети с кайма(аз съм ги обърква и с майонеза,кисели краставички или гъбки,топено сиренце,бешамел може)
http://kulinarnistrasti.blogspot.bg/2011/01/blog-post.html?m=1

# 376
  • Мнения: 9 642
За пръв път ще правя пълнени чушки с кайма в тенджера, та искам да попитам как да наредя чушките? Прави ли трябва да са? Благодаря предварително за отговора  bouquet
Аз ги слагам легнали.
Бихте ли предложили сполучливи и изпробвани рецепти за спагети с кайма. Благодаря предварително  bouquet
Класически Болонезе Simple Smile
https://www.bonapeti.bg/recepti/spageti-boloneze1445856414/

# 377
  • WonderLand
  • Мнения: 3 895
Спагети с кайма правя така:

Нарязвам на ситно глава лук, един морков и една скилидка чесън. В дълбок тиган наливам малко олио, слагам зеленчуците и включвам котлона на средна степен. Задушавам ги хубаво до пълно омекване и към тях добавям кайма около 500гр. Раздробявам я хубаво с лъжицата докато се готви. Когато побелее добавям сол на вкус, черен пипер, червен пипер и кимьон и продължавам да бъркам за да не загори в продължение на около 5 мин. След това при нея добавям 2 -3 настъргани големи домата или един буркан омния консервирани. Разбърквам хубаво и оставям доматите да се поизпарят и сготвят са около 7 - 8 мин, след това добавям 1с.л доматено пюре. Още 2-3 мин на котлона (докато ми хареса на консистенция) и соса е готов. Поръсвам със свеж босилек и това е.
През това време съм сварила пастата според указанията на опаковката и е време да сервирам. В дълбока чиния или купа слагам спагети, отгоре слагам сос, хастъргвам кашкавал или моцарела и поднасям. Винаги всичко се изяжда и удобрява вкъщи.

# 378
  • Мнения: 5 925
Търся рецепта за пухкав кекс, подобен на кексовете в прозрачна опаковка от 600 гр. в Лидл. Сещате ли се? Не е много точно описанието ми, но имам поръчка такъв да направя  bowuu

# 379
  • Мнения: 896
Някъде продават ли се замразени/пресни вишни сега ?

# 380
  • София
  • Мнения: 38 776
Здравейте!
Колко време трябва да се пече червено цвекло - във фурна, цяло, завито във фолио?
- размер около 12-14 см, диаметър.
На 180 градуса, добре ли е?

# 381
  • Варна
  • Мнения: 2 557
Дами, как точно се прави крем за торта с маскарпоне? Идеи с изпитани рецепти? Много ви благодаря!

# 382
  • Мнения: 45 646
Разбиваш сладкарска сметана. Разбиваш няколко жълтъци със захар и после на водна баня ги сгъстяваш. Оставаш леко да се охладят и добавяш маскарпонето, разбитата сладкарска сметана и по желание белтъците предварително разбити на сняг.

# 383
  • Мнения: 6 590
Привет отново , къде да намеря препоръчаното фъстъчено на Шаламанов? Къде ли не го търсих , в по-големите вериги го няма , не искам да го поръчвам онлайн , вие от къде го купувате?

# 384
  • Мнения: 9 642
Привет отново , къде да намеря препоръчаното фъстъчено на Шаламанов? Къде ли не го търсих , в по-големите вериги го няма , не искам да го поръчвам онлайн , вие от къде го купувате?
Аз от един био за здравословна храна магазин, мисля че беше 3.60 лв

# 385
  • Sofia
  • Мнения: 30 654
Голям буркан е 8-9лв,има на пазара Кр.село,на Женския,в диетични магазини

# 386
  • София
  • Мнения: 12 359
Някъде продават ли се замразени/пресни вишни сега ?
Не, никъде, а и никога  не съм срещала до момента само  замразени вишни, горски плодове има, но само череши или вишни, не.

# 387
  • WonderLand
  • Мнения: 3 895
Здравейте!
Колко време трябва да се пече червено цвекло - във фурна, цяло, завито във фолио?
- размер около 12-14 см, диаметър.
На 180 градуса, добре ли е?

Около час би трябвало да е достатъчен, но за всеки случай го проверявай с вилицата. С цвеклото процедирам като с картофите.

# 388
  • Мнения: 6 590
Привет отново , къде да намеря препоръчаното фъстъчено на Шаламанов? Къде ли не го търсих , в по-големите вериги го няма , не искам да го поръчвам онлайн , вие от къде го купувате?
Аз от един био за здравословна храна магазин, мисля че беше 3.60 лв
Голям буркан е 8-9лв,има на пазара Кр.село,на Женския,в диетични магазини
Благодаря ви , ще търся. Simple Smile))) Чисто ли е като състав , че тези които ги гледах по другите магазини , са олеле мале?

# 389
  • Мнения: 24 462
Натурално е, да.

Общи условия

Активация на акаунт