Покажете си детските стаи - тема 24

  • 118 327
  • 738
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 5 234
Момичета, дайте идеи за хубав стол за бюро, но без колелца, например нещо като кресло. Нашият е с колела от тези типичните за бюро, но смятам да сложа килим космест, тип шаги и си мисля, че колелата ще скубят килима. Затова предпочитам да е стол с крака, но не знам колко ще е удобен.
Моята дъщеря също иска стол, който да е без колеца и да не върти и харесахме този. Допадат ми подлактниците и полюшването. Но не сме го купили все още.

# 331
  • Мнения: 8 082
Може да комбинира икейските основи и седалки.
Основата може да се повдига / регулира на височина за бюрото и да се върти (че да не се налага всеки път да се мести напред-назад стола при сядане ставане от бюрото, все пак говорим за детска стая и всички знаем, как стола няма да се повдига а ще се влачи).
http://www.ikea.bg/home-office/Office-chairs/langfjall-63056/90320511/
http://www.ikea.bg/home-office/Office-chairs/langfjall-62551/10332424/

# 332
  • Варна
  • Мнения: 242
В икеа много ми допада този стол, който гледам от доста време http://www.ikea.bg/home-office/Office-chairs/Swivel-chairs/skruv … a-32884/60278641/
но е с колела и облегалката ми се струва ниска, но ми харесва веселата разцветка, иначе идеята на peneva_a ми допадна, затова, че хем е с крака, хем се върти... ще умувам още Yum

# 333
  • Мнения: 1 354
За стол без колелца: супер мега удобен, регулира се височината:
https://m.emag.bg/bar-stol-kring-lounge-izkustvena-kozha-cheren- … earch-Action=view
По промоции става 80-90 ле.

# 334
  • Мнения: 1 787
На мен не ми е удобно столът за бюрото да е с крачета. Точно онзи ден ходихме да вземем новото бюро за младежа и си купихме ето този стол: http://www.ikea.bg/home-office/Office-chairs/Swivel-chairs/orfja … n-49097/79139184/ за нас за вкъщи. Много ми хареса като форма - малък, елегантен, ще подхожда там, където искам да го сложа, и е много удобен. На синът ми столът също е с колелца, ако беше с крачета досега вече да е изринал ламината отдолу.

# 335
  • Мнения: 3 070
Ние си тапицирахме сами с ММ таблата - дунапрен + плат и отзад с такер.
Амбицирахте ме Simple Smile

# 336
  • гр.София
  • Мнения: 46
Здравейте, имам 2 момчета- едното на 5г,другото на 1годинка и ни предстой преустройство на  детската стая, за двамата. Бях решила да е с двуетажно легло,но започвам да се разколебавам. Може ли отзиви и реални изпълнения на стая за двама малугани ,с две легла или двуетажно.Стаята не е голяма,около 13 квадратни метра.

# 337
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Здравейте, имам 2 момчета- едното на 5г,другото на 1годинка и ни предстой преустройство на  детската стая, за двамата. Бях решила да е с двуетажно легло,но започвам да се разколебавам. Може ли отзиви и реални изпълнения на стая за двама малугани ,с две легла или двуетажно.Стаята не е голяма,около 13 квадратни метра.

Ето някои идейки:















# 338
  • Мнения: 1 600
Малко не по темата. Не мога да откъсна очите си от тази детска в бяло и виолетово, обожавам това съчетание и този оттенък на виолетовото. А и самата детска е измислена много хубаво, много ми харесва.

# 339
  • София
  • Мнения: 409
Понеже детската стая на малката е в розово и зелено, много се замислям дали да не сложа ето това листо от Икеа
Харесва ми как ще се върже с интериора, но от практична гледна точка, не знам дали е много удачно. Как мислите? Някой имали го в детската стая?

# 340
  • Sredets/Burgas
  • Мнения: 1 450
Ами ние имаме, но на третия ден от слагането висна...
Както и да го погледнеш,
каква опора може да има това огромно листо с тази мижава дръжка!?
Бях писала някъде по-назад в темата, че го побългарявахме...
(Както често между другото става с нещата от ИКЕА.)
Пробих го, прекарах една лента през средата на листото и го хванахме на второ място, по-високо на стената...
Тоест, с две опорни точки е вече и панделката го държи здраво на място.
Бърша го с микрофибърна кърпа два пъти седмично...
Прашасва от вдигането на завивките, но поне лесно се почиства.
Много си го харесвам листото, уютно ми е да седна на леглото под него и да си чета книжка...
Сякаш си защитен, като в убежище, много приятно чувство. Simple Smile
Даже смятам ей тъй, едно резерва да взема, да си имам, като това остарее...


# 341
  • Мнения: 1 787
Здравейте, момичета!

След като обзаведохме стаята с всички необходими мебели се оказа, че има още много място и съм решила да оформя още един кът за свободни занимания, освен настоящия за игри с лего, пъзели и тем подобни. Представям си го за някакви по-кротки мероприятия като четене на книги и комикси, свирене и слушане на музика с приятели и т.н. хобита или просто да има още едно-две местенца за сядане, по-тийн някак си го представям. Искам да купя два пуфа и още някаква мебел за съхранение на всякакви такива хоби неща и към момента попаднах на ето тези пуфчета: https://topcho.bg/produktova-kategoria/pufove/ Имат много хубаво оранжево, поне на картинка, което ще ни се впише перфектно до синьо-зелената стена. Някой има ли пуф от тази фирма да сподели отзиви - доволни ли сте от качеството, от дамаските? Или пък ако може да препоръчате друго място, къдет също да погледна варианти, би било супер просто!

# 342
  • Мнения: 8 082
Здравейте, момичета!

След като обзаведохме стаята с всички необходими мебели се оказа, че има още много място и съм решила да оформя още един кът за свободни занимания, освен настоящия за игри с лего, пъзели и тем подобни. Представям си го за някакви по-кротки мероприятия като четене на книги и комикси, свирене и слушане на музика с приятели и т.н. хобита или просто да има още едно-две местенца за сядане, по-тийн някак си го представям. Искам да купя два пуфа и още някаква мебел за съхранение на всякакви такива хоби неща и към момента попаднах на ето тези пуфчета: https://topcho.bg/produktova-kategoria/pufove/ Имат много хубаво оранжево, поне на картинка, което ще ни се впише перфектно до синьо-зелената стена. Някой има ли пуф от тази фирма да сподели отзиви - доволни ли сте от качеството, от дамаските? Или пък ако може да препоръчате друго място, къдет също да погледна варианти, би било супер просто!
Имай предвид, че барбароните заемат повечко място, удобни са за "пльосване" и четене или слушане на музика... но си заема метър на метър място. От преди месец и нещо имаме от тези http://www.barbaron.bg/ круша в бежово в момичешката стая, очаквах, че все ще е на него покачена, да ама не! Или си е на бюрото нещо да си майстори, да си пише и т.н. или на пода да си играе с дребни играчки (вторкласничка). Намества се да седне да чете само или ей така за глезотийката... Понякога го ползвам аз, втори стол в стаята няма, само работния на бюрото й.
Промазан плат, приятен за ползване, не задържа прах.
ПП: Май още имат от коледната промоция останали цветове... на 99лв, че иначе са доста по-скъпи.

# 343
  • Мнения: 1 787
Да, не са проблем размерите, аз много място имам да запълвам. Стаята уж не беше толкова голяма, като нямаше нищо в нея, ама сега с мебелировката се оказа огромна, просто разпределението и квадратурата й са супер добре помислени. И сега в единия ъгъл/край ми седи направо празна. Затова пуфовете ми се сториха добра идея, тепърва ще има да дринджат приятели след училище, да има места за сядане и търкаляне. Първоначално сигурно ще вземем един да видим как е, после ще видим.

Искам пуфът да се чисти лесно, даже ако има опция калъфът да се сваля и пере, това би било идеален вариант за мен. Но и по принцип дамаската да не задържа прах също ме устройва. И да е оранжев, задължително. Simple Smile Цените иначе ми се струват доста прилични, не съм решила още дали круша или ябълка е по-добре, може би той трябва да си хареса, което му е по-удобно.

# 344
  • Мнения: 8 082
...не съм решила още дали круша или ябълка е по-добре, може би той трябва да си хареса, което му е по-удобно.
На каква възраст е? Малката ми е на 8, но е лекичка и не успява да си оформи кресло, мята се по няколко пъти и понякога ме вика аз да седна, а тя после да се донамести... За батковците е супер удобен, но тя не им разрешава да си го местят при тях Wink Тя го ползва понякога и като уред за гимнастика, премята се и се прехвърля през него във всички посоки, крака и ръце се размятат, кеф!
Ябълката е удобна за сядане, но ако искаш да се пльоснеш като в кресло и да си четеш или да си дремуцаш слушайки музика, крушата е по-удобен.

Общи условия

Активация на акаунт