Покажете си детските стаи - тема 24

  • 118 309
  • 738
  •   1
Отговори
# 435
  • София
  • Мнения: 7 673
На мен ми предстои обзавеждане на детска стая за момче на 6-7г.Стаята е 22кв.и всичко видяно готово идва някак си празна стаята.Искам да е нещо,което да хубаво,здраво и да не е тип сега е модерно еди какво си...офф,много съм капризна,ама съм на принципа да е изпипано и качествено.Как вървят цените на проектите за вътреш.обзавеждане?Според вас 3000лв.достатъчни ли са за обзавеждане?
Според мен можеш да се вместиш в тази цена.
За тази голяма стая бих ти препоръчала да сложиш и кът с диванче.

# 436
  • Мнения: 1 787
Абсолютно ще се вместиш в тази цифра. Не е нужно да взимаш готови комплекти обзавеждане за детска, може да си компилираш стаята по свой вкус с различни неща от различни места.

# 437
  • София
  • Мнения: 483
Паркет се предлага готов, на големи плочи и лакиран, точно както ламината. Няма скърцане и прах като стария. Когато ние търсихме, ни казаха че само се сглобява и можем сами да си го монтираме. Обаче за целия апартамент е скъпичко, така че пропуснахме тази благинка... засега! Wink

# 438
  • Ако ви трябвам, да знаете, че съм на същото място, където бях и когато не ви трябвах.....
  • Мнения: 12 673
Паркет се предлага готов, на големи плочи и лакиран, точно както ламината. Няма скърцане и прах като стария. Когато ние търсихме, ни казаха че само се сглобява и можем сами да си го монтираме. Обаче за целия апартамент е скъпичко, така че пропуснахме тази благинка... засега! Wink

Колко излиза горе долу?И за колко квадрата?

# 439
  • Мнения: 8 077
Паркет се предлага готов, на големи плочи и лакиран, точно както ламината. Няма скърцане и прах като стария. Когато ние търсихме, ни казаха че само се сглобява и можем сами да си го монтираме. Обаче за целия апартамент е скъпичко, така че пропуснахме тази благинка... засега! Wink

Колко излиза горе долу?И за колко квадрата?
Цените са много различни...
само един пример http://www.bergbg.com/catalog/estestven-parket.html
от 40 до 255лв видях само на този сайт

Последна редакция: чт, 12 апр 2018, 13:55 от peneva_a

# 440
  • Мнения: 751
Тоя, който е готов, лакиран и се сглобява, е по-тънък от стандартния, но май върви от  90 лв.  квадрата (полски) нагоре (италиански).

# 441
  • София
  • Мнения: 483
Паркет се предлага готов, на големи плочи и лакиран, точно както ламината. Няма скърцане и прах като стария. Когато ние търсихме, ни казаха че само се сглобява и можем сами да си го монтираме. Обаче за целия апартамент е скъпичко, така че пропуснахме тази благинка... засега! Wink

Колко излиза горе долу?И за колко квадрата?

Ние обзавеждахме преди 10 г., с днешна дата не знам цени.
Помня само, че бяхме като гладни циганета пред баничарница Simple Smile  Нанасяме се в новопостроен блок и имахме само входна врата, всичко беше на шпакловка и замазка, а бюджетът беше ограничен. Иска ми се в някоя стая да сменим ламината с паркет, но навсякъде изглежда добре и здрав, няма причина...

# 442
  • Мнения: 10 416
Ламинат слагахме преди 13 години.
В спалните не е мръднал.
В хола го смениме миналата година и то защото се наводнихме и се надигна в единия край.

Иначе си беше чуден и там.
Висок клас на износване сложихме навсякъде.

Нямаме килими. т.е. нещо, което да го пази Simple Smile Пушка си е Simple Smile

Не бих дала тройно и отгоре за друго покритие.

# 443
  • Мнения: 46 518
Висок клас на износване сложихме навсякъде.
Каква е цената?

Ние в предния апартамент бяхме с ламинат и много прах събираше, буквално след чистене пак беше за чистене.
Не посмях да сложа, особено пък за детска.
Естественият не е толкова скъп, има и по 30 лв. квадрата. Сложихме го преди 14 г., в идеално състояние.

# 444
  • Мнения: 10 416
Висок клас на износване сложихме навсякъде.
Каква е цената?

Ние в предния апартамент бяхме с ламинат и много прах събираше, буквално след чистене пак беше за чистене.
Не посмях да сложа, особено пък за детска.
Естественият не е толкова скъп, има и по 30 лв. квадрата. Сложихме го преди 14 г., в идеално състояние.
Ами преди 13 г. като слагахме беше 9 лв/кв Simple Smile А32
Сега за хола само - 14 и нещо лв/кв - от склада на вносител в Пловдив директно. Имат и аутлет количества и излизат на супер цени Simple Smile А33

http://www.dani96.com

Как така самата настилка да събира прах? Освен килимите, които си задържат праха естветвено, не знам нещо гладко как го събира тоз прах Simple Smile Затова и махнахме килимите (между дугото още преди 25 години в нашите за последно). Като се нанасяхме в нашия апартамент даже и не съм ги планирала.
А естветвения паркет няма прах и го отблъсква в небитието Simple Smile

Не го разбрах нещо това с чистенето, но както и да е Simple Smile Не съм особено и почистенето...

# 445
  • Мнения: 1 333
Има голяма разлика в почистването на ламинат и паркет.Ламината не можеш днес да го прескочиш с мопа,а паркета като му удариш едно пронто в неделя и до четвъртък е блестящ!;)

# 446
  • Мнения: 5 234
Как да не мога да го прескоча ламината, прескачам го и още как. Simple Smile
И аз не разбирам как ламинат събира прах, пък паркет го отблъсква.

# 447
  • Мнения: 46 518
Как да не мога да го прескоча ламината, прескачам го и още как. Simple Smile
И аз не разбирам как ламинат събира прах, пък паркет го отблъсква.
Нямам представа, само 1 г. бяхме на ламинат и това беше моят ужас. Само като изсъхнеше и пак ако погледнеш под ъгъл си беше прашен. А ползвахме специализирани препарати с антистатик. Ако пропуснем 2 дни, по ъглите се образуваха кълбета като в дивия запад. Като се оплаквах на познати с такава настилка, всички казваха, че и при тях е така.

Ами преди 13 г. като слагахме беше 9 лв/кв Simple Smile  
И моите спомени са такива, по същото приблизително време като правихме ние - евтиният ламинат беше към 9 лв., по-високото качество 12 лв., а паркетът ни струваше 13 лв./кв. Не беше кой знае колко по-скъпо.

Последна редакция: пт, 13 апр 2018, 14:30 от Не се сърди, човече

# 448
  • Мнения: 2 516
Ние си спестихме това чудене - избрахме мокет Simple Smile В началото бях твърдо против, защото не знаех как ще го чистя. А то толкова лесно... Боклуците (най-вече трохи) си седят отгоре, не "потъват" надолу из нишките.
Най-важното (и главно заради това се навих) е, че предпазва от студа и омекотява паданията на детето. Като бяга и се спъне в коридора, примерно, редовно си разбива устата и тече кръв, а като падне на мокета, нищо му няма.
Като купихме апартамента във всички стаи имаше ламинат. Под нас не живее никой и определено подът не е особено топъл. А в детската даже беше адски студен, понеже вратата на терасата на апартамента отдолу, цяла зима е отворена...

# 449
  • София
  • Мнения: 9 550
И нашият ламинат събира прах по кюшетата, хем е в кухнята, а там се мете по 1-2 пъти дневно заради трохите от хляба. В другите стаи сме на паркет и не е така.

Общи условия

Активация на акаунт