"Бременна ли съм?" - тема за бързи въпроси и отговори 32

  • 48 481
  • 752
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 6 310
За малко повече информация прегледайте това - https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%97%D0%B0%D1%80%D0%BE%D0%B4%D0% … D1%82%D0%B8%D0%B5
И най-вече картинката в дясно, където е показано как изглежда оплодената яйцеклетка през всеки един етап от развитието си. Имплантацията започва на 7мия ден. Просто няма как да стане по-рано.

# 646
  • Мнения: 394
Така,да обобщим последно на практика без изчисления овулация +луталната фаза отчел ли ми е теста 5 дни преди ПРЕДПОЛАГАЕМИЯ ми цикъл да му се невиди? Та ако ме питат кога ми е отчел теста какво трябва да кажа или напиша след като не знам кога ми е била овулацията?Нито съм единствената с ранно отчел тест нито ще съм последната.Има и такива с късно отчели им тестове.Та значи ли че подвеждам хората с моя ранно отчел тест или всеки има рамене на главата си да събере две и две?

# 647
  • София
  • Мнения: 7 645
ако напишеш - "на мен ми отчете 5 дни преди цикъл" - подвеждащо

ако напишеш - "на мен ми отчете 5 дни преди цикъл, но не съм си следяла овулацията, може да е била ранна, съответно да са минали доста повече от 8-9дни от нея" - това е по-информативно и така всеки би се замислил

Още повече, че дните започват да се броят 24часа след овулацията, самото оплождане също отнема време, тръгването по тръбата също, най-грубо от деня на овулацията се изчаква 24ч и се брои от следващия.

Не се дразнете, просто във форума на такива неща съм попадала, че абсолютно разбирам всички които правят ранни тестове и 20+ брой тестове на месец, разглобяват ги и т.н.т. Хората не могат/не искат/ не знаят, че трябва да отсяват информацията, още повече че има такива, които не са чували за късна/ранна овулация и т.н.т.

Ето един пример: След аборта ми имах продължително време розово зацапване. Бях ходила на преглед - доказано нямах овулация, нямах фоликули и т.н.т. - хормонален проблем от аборта.
Ей така за спорта, защото много обичам форумите, пуснах в търсачката. Излязоха много питания на жени в същата ситуация - след аборт + зацапване и почти 100% от отговорите към тези жени бяха, че може да е бременна и да си направи тест.. Дори по едно време се чудех дали и аз да не си направя един за всеки случай, въпреки че имам здрав разум и секс не бях правила хахахаха Simple Smile

Психозата е масова, за това аз винаги ама винаги гледам да внимавам, за да не вдъхна на някой прекалено много вяра, нито обратното.

# 648
  • Мнения: 7 519
Така,да обобщим последно на практика без изчисления овулация +луталната фаза отчел ли ми е теста 5 дни преди ПРЕДПОЛАГАЕМИЯ ми цикъл да му се невиди? Та ако ме питат кога ми е отчел теста какво трябва да кажа или напиша след като не знам кога ми е била овулацията?Нито съм единствената с ранно отчел тест нито ще съм последната.Има и такива с късно отчели им тестове.Та значи ли че подвеждам хората с моя ранно отчел тест или всеки има рамене на главата си да събере две и две?
Възможно е, ако лутеалната ти фаза е 15 дена, което всъщност не е нещо изключително.
Обаче, това че е отчело на теб, не значи че и на другите ще отчете, за това наистина е по- добре да не насърчаваме другите с подобни постове.

# 649
  • Мнения: 6 310
Нека да ти го обясня по-просто.
    При тебе тестът е отчел 5 дни преди очакваната  М,  само защото О ти е подранила с няколко дена.
    Това означава, че тестът при други момичета  би отчел правилно 5 дни преди очакваната М , единствено и само при условие че О им също ще е подранила със няколко дена, както се е случило при тебе.
     А нали се сещаш че никой не може насила да си накара О да подрани, само и само за да може тестът да отчете толкова рано.
     Тестовете са в пряка зависимост от денят на О, а не от денят на М.
   Иначе е ясно че тестът е отчел и че си бременна  Grinning bouquet

# 650
  • Мнения: 394
Разбира се че не искам да се дразня и се смятам за информирана поне за обща култура,и ако някой е питал "направих тест преди закъснение 3 дни има бледо розова черта +ли е",и аз съм написала че ми е отчел 5 дни , това не значи че искам да подведат някой а да му кажа че е възможно,и за ранната овулация съм писала макар че е близко до акъла да се сети някой.Далеч съм от мисълта да се хапя тук с някой,тук всеки си има своята драма,понякога в силното си желание се прекалява и с тестовете така е,други просто си питат от глупост и невежество,но ми стана обидно че "тук някой им отчитат 5 дни по рано". Все пак се имам за от другата страна на невежите.

# 651
  • Варна
  • Мнения: 725

Здравейте , това размацаното до контролната черта се появи 1мин след като анправих теста. Възможно ли е да е положителен?

# 652
  • Мнения: 31 214
Невалиден е теста. Направи нов, утре сутринта с първа урина.

# 653
  • Варна
  • Мнения: 725
Невалиден е теста. Направи нов, утре сутринта с първа урина.

Понеже в кутийката бяха две лентички сга повторих с втората и се появи втора много бледа черта ,която след 5мин изчезна. Може би заради това че не е със сутрешна урина . Ще повторя утре сутринта пак стискайте палциии

# 654
  • Мнения: 5 468
Невалиден е теста. Направи нов, утре сутринта с първа урина.

Понеже в кутийката бяха две лентички сга повторих с втората и се появи втора много бледа черта ,която след 5мин изчезна. Може би заради това че не е със сутрешна урина . Ще повторя утре сутринта пак стискайте палциии

Чертичката не би трябвало да изчезне, а това по кое време е правен теста, няма връзка с изчезването. По-скоро е била изпарителна.

# 655
  • Мнения: 25 757
Важно е колко дни след О отчита теста, а не колко дни преди М, тъй като лутеалната фаза е различна при различните жени. Общо взето, най-рано тестовете могат да отчетат около 11 дни след О и то със супер чувствителен тест, каквито ние нямаме на нашия пазар. Важно е не само колко ЧХГ единици отчита теста, а самата технология и качество на теста. Ето един интересен сайт, където се качват снимки на положителни тестове и се посочва на кой ден след О е направен теста http://www.countdowntopregnancy.com Тук има положителни тестове и 11 дни след О, но използват чуждестранни марки тестове, които явно са много по-чувствителни от нашите. Така че, тестването преди да са минали 12 дни от О е напълно излишно, но дори и тогава може да има бременност, а тестът да не отчете.
Жената казва че 6 дни от акта е видяла 2 черти. Акта е бил еднократен за месеца, така че няма тън мън! Няма овулации, лутеални фази...6 дни и положителен. Това ако не е феномен не знам кое е.


Здравейте , това размацаното до контролната черта се появи 1мин след като анправих теста. Възможно ли е да е положителен?
Повтори теста.

# 656
  • Мнения: X
Хора, престанете да се заяждате! Тук сме да си помагаме, а не да издребняваме!

# 657
  • София
  • Мнения: 2 410
Хора, престанете да се заяждате! Тук сме да си помагаме, а не да издребняваме!
Девойките не се заяждат. Просто искат да предпазят другите четящи и нетърпеливи да видят двете чертички. И поднасят доста полезна информация.

# 658
  • Австрия
  • Мнения: 2 313
Хора, престанете да се заяждате! Тук сме да си помагаме, а не да издребняваме!

Ако не 'издребнявахме' досега някои щяха да си мислят, че тестът за овулация е положителен, стига да има втора чертичка. Или че овулацията е в същия ден, когато тестът за овулация е положителен.

# 659
  • Мнения: 6 310
Момичета, сега и аз да си кажа...
    Утре съм на кръвен, така че стискайте палци   Praynig
Цял ден го мисля, и май по очи ще спя цяла нощ  Mr. Green
     Нямам въпроси, просто ми се прииска ей така да споделя  bowuu
   

Общи условия

Активация на акаунт