"Бременна ли съм?" - тема за бързи въпроси и отговори 32

  • 48 512
  • 752
  •   1
Отговори
# 630
  • Мнения: 1 872
Не разбирам защо жените не се фокусират в/у правенето на секс с партньорите си, вместо в/у правенето на тестове за бременност. Нали всички знаем коя от тия 2 дейности води до забременяване.

# 631
  • Мнения: 25 808
Не разбирам защо жените не се фокусират в/у правенето на секс с партньорите си, вместо в/у правенето на тестове за бременност. Нали всички знаем коя от тия 2 дейности води до забременяване.
Крайно време е да измислят тестове за след секс, това с чакането играе лоша шега на много жени...

# 632
  • Мнения: 1 872
Не разбирам защо жените не се фокусират в/у правенето на секс с партньорите си, вместо в/у правенето на тестове за бременност. Нали всички знаем коя от тия 2 дейности води до забременяване.
Крайно време е да измислят тестове за след секс, това с чакането играе лоша шега на много жени...

Поне докато чакаха да се занимаваха с някоя полезна дейност като:

- да почнат фолиева киселина (ако не са я пили предварително)
- да спрат цигарите (ако пушат)

# 633
  • Австрия
  • Мнения: 2 319
Имплантация може да има и на 4-5 ден след овулация.

Не може. 4-5 дни яйцеклетката още се мотае из фалопиевите тръби.
ЧХГ най-рано започва да се отделя след 8-я ден на оплождането. Най-напред - около 9-я най-рано! - се засича в кръвта и 2 дни след това е възможно да се засече в урината. Т.е. най-рано на 11-я ден след оплождането.

Дали си видяла бледа чертичка, дали е била такава, дали е имало такава.. въобще не дискутирам.

Не разбирам защо жените не се фокусират в/у правенето на секс с партньорите си, вместо в/у правенето на тестове за бременност. Нали всички знаем коя от тия 2 дейности води до забременяване.
Крайно време е да измислят тестове за след секс, това с чакането играе лоша шега на много жени...

Поне докато чакаха да се занимаваха с някоя полезна дейност като:

- да почнат фолиева киселина (ако не са я пили предварително)
- да спрат цигарите (ако пушат)


- да се информират от медицински т.е. достатъчно достоверни източници: Що е МЦ, как и кога се осъществява оплождане, какво се случва с оплодената яйцеклетка, как протича ранната и не толкова ранна бременност.

Последна редакция: чт, 21 сеп 2017, 14:31 от DimS.

# 634
  • София
  • Мнения: 11 505
JoyJoyJoy

Имаше една с положителен тест за бременност 2 дни след бебеправенето. 6 дни преди цикъл направо сте закъсняли с този тест Joy

# 635
  • Мнения: 1 872
JoyJoyJoy

Имаше една с положителен тест за бременност 2 дни след бебеправенето. 6 дни преди цикъл направо сте закъсняли с този тест Joy

Тестът беше ли
киснат 10 минути, за да стане положителен?

# 636
  • Мнения: 9 487
Разбира се, че е възможно да отчете положителен тест 5 дни преди менструация. Аз си видях първата много бледа черта 6-7 дни преди цикъл. И не, овулацията ми не е била рано, даже малко по-късно отколкото я изкарваше календара. Знам точно кога съм забременяла, защото имахме само един опит. Бледата черта ми излезе на 6-тия ден след него.


 newsm09 newsm20 Евалата! Или биологията се е променила значително или скоростта, при която са станали нещата при теб е феномен!

# 637
  • Мнения: 5 468
Важно е колко дни след О отчита теста, а не колко дни преди М, тъй като лутеалната фаза е различна при различните жени. Общо взето, най-рано тестовете могат да отчетат около 11 дни след О и то със супер чувствителен тест, каквито ние нямаме на нашия пазар. Важно е не само колко ЧХГ единици отчита теста, а самата технология и качество на теста. Ето един интересен сайт, където се качват снимки на положителни тестове и се посочва на кой ден след О е направен теста http://www.countdowntopregnancy.com Тук има положителни тестове и 11 дни след О, но използват чуждестранни марки тестове, които явно са много по-чувствителни от нашите. Така че, тестването преди да са минали 12 дни от О е напълно излишно, но дори и тогава може да има бременност, а тестът да не отчете.

# 638
  • Мнения: 394
Не казвам на никой кога да се тества казвам как е било при мен,и се чудя в какво се опитвате да ме убедите?Че са изпарителни? Че не съм бременна в момента или какво? Ми направила съм 20 теста айде може да не са били 20 но в деня когато трябваше да ми дойде направих чхг и беше 500.т.е. доказателство че чертичките са ми реални.И пак казвам никой не убеждавам че трябва да се тества рано,просто се поведох по думите на лекарката и това че започнахме рано опитите и направих теста ей така.И аз не повярвах да си ги повтарях по няколко на ден защото имам 3 загуби и само човек който е преживял това може да ме разбере....

# 639
  • София
  • Мнения: 11 505
Опитваме се да те убедим, че нещо бъркаш със сметките, и всъщност теста не си го направила 5 дни преди датата на цикъла, защото ако реално овулацията ти е била по-рано (както твърдиш), датата на цикъла се измества и тя.

# 640
  • София
  • Мнения: 7 645
Ще се опитам и аз да обясня какво иска да каже miamim Simple Smile

Така, приемаме че дните между всяко кървене не са константа. Те зависят от овулацията + лутеалната фаза.
Лутеалната фаза се приема за сравнително константна - т.е. между 12 и 14 дни в повечето случаи.
И така продължителността на месечния цикъл е сбора между "деня на овулацията" + "лутеалната фаза".

т.е. формулата става х+14 = дните между циклите.

Дори при хора с точен като "часовник" цикъл може да се случи ранна или късна овулация, но това не значи, че им е дошло по-рано или им е закъсняло, защото просто когато овулацията е ранна, цикъла идва 12-14 дни след него и идва точно точно на време, а не по-рано. И обратното - ако овулацията е по-късна от 14-ти ден, то цикъла ще дойде по-късно от 28-ми ден, но това не е закъснение, а той си идва точно когато трябва да дойде 12-14 дни след овулацията, а това че е била по-късно няма никакво значение.

И сега конкретно - ако твоята овулация е била ранна, то ако не беше забременяла щеше да ти дойде цикъла по-рано. Следователно ти си си направила теста когато е трябвало Simple Smile и за това е бил положителен.

Дори и да разбираш това, ето го проблема - пишеш във форума, че теста ти е бил положителен 5-6 дни преди датата на цикъла. Но хората няма да се замислят, че при теб е имало ранна овулация и реално теста си го направила или в деня на чакания цикъл (ако не си била бременна) или 1 ден по-рано примерно. Та масово хората ще почнат да си правят тестове от 5-6 дни преди цикъла и ще почнат да се разочароват, че им е отрицателен.

Погрешно е да се казва колко дни преди цикъл е направен теста, защото никога не се знае на кой ден точно ще доойде. Правилно е да се казва - колко дни след овулация е правен теста.

Другото - ти си правила лейди тест, нали така? Да обясня - наскоро бях за кратко бременна след трансфер. Лейди теста ми отчете чертичка, когато ЧХГ ми беше 28, а предния ден беше отрицателен. Следователно тези тестове не са супер чувствителни. Казвам това, защото сега масово хората ще си купят лейди тест, ще го направят 5 дни преди цикъла и като е отрицателен ще се разочароват, а има такива, които са на терапия с прогестерон след овулация или от даден ден на цикъла, за които е противопоказно да спират лекарството преди да знаят дали наистина са бременни.
Представи си сега, че дадена такава жена с проблем с прогестерона, която е на терапия ще си направи лейди тест 5 дни преди цикъл и като види една черта, ще спре прогестерона, а в същност е имало шанс и да е бременна, но заради спирането ще си предизвика цикъл и се сещаш.

Поста ми не е провокативен, не е с лош тон, просто всеки човек трябва доста добре да помисли преди да напише такова нещо в тази тема, защото всеки който чете се хваща като удавник за сламка и се почва едно лудо тестване.

Съвета ми е: Следете си овулацията и ако сте изперкали и искате да си правите ранни тестове, почнете от поне 10 дни след нея, като не броите деня на овулацията.
И последно: Овулацията настъпва до 48ч след положителен тест за овулация, тя не се брои от деня на положителния тест. Презастраховайте се с още един ден, за да няма после мислене и чудене и тестване.

Последна редакция: чт, 21 сеп 2017, 15:45 от Brayda

# 641
  • София
  • Мнения: 11 505
Ох, благодаря ти Flowers Hibiscus

# 642
  • Мнения: 203
Ехаааа по ясно от това няма на къде 😂 . Благодаря Simple Smile
Ще се опитам и аз да обясня какво иска да каже miamim Simple Smile

Последна редакция: пт, 22 сеп 2017, 18:36 от AnMary

# 643
  • Мнения: 394
Както написах аз не съм следила точно кога ми е била овулацията за да изчисля +луталната фаза и кога е трябвало да ми дойде нали? Всъщност стана от първия месец затова не съм се задълбочава в следене на овулация и т.н. Също и цикъла ми е бил редовен освен 3те месеца след свкцио,така че написах кога е трябвало да ми дойде по календара . Не давам напразни надежди на никой но щом при мен се е сличило значи че и при други може да се случи,а и аз винаги съм съветвала да се изчака закъснение.

# 644
  • София
  • Мнения: 7 645
Както написах аз не съм следила точно кога ми е била овулацията за да изчисля +луталната фаза и кога е трябвало да ми дойде нали? Всъщност стана от първия месец затова не съм се задълбочава в следене на овулация и т.н. Също и цикъла ми е бил редовен освен 3те месеца след свкцио,така че написах кога е трябвало да ми дойде по календара . Не давам напразни надежди на никой но щом при мен се е сличило значи че и при други може да се случи,а и аз винаги съм съветвала да се изчака закъснение.

Разбрахме всички разсъжденията ти, но представи си някой влиза днес, чете едно от предишните ти мнения - "моя тест отчете 5-6 дни преди цикъла", затваря форума и почва с тестовете...
Но както и да е, в крайна сметка се надявам който чете, да чете повече.
На теб късмет с бременността и щастлив финал Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт