Грижи за косата - Тема 99

  • 49 267
  • 357
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 539

Момичета, някоя използвала ли е тази четка? мнения?

# 16
  • Мнения: 3 314
1. Какви терапии правите и как ви се отразяват (домашни маски,купешки маски,различни видове ампули и т.н)?  -  Правя домашни и готови маски и от време на време слагам ампулите на сери.
     2. Как се борите в жегите с изпотяването и по-бързото омазняване?  -  Скалпа ми се изпотява много , чувствам се неконфортно и я мия всеки ден.
     3. Използвате ли превантивна грижа против есенния косопад? Каква? -  Пия комбинирани витамини за коса. На косопада не се отразяват, но имам много нова коса.

# 17
  • Мнения: 5 128
Здравейте, включвам се и аз да ви следя и чета. Имам дълга, вече (отново) руса коса, която си иска постоянна грижа Wink

1. Какви терапии правите и как ви се отразяват (домашни маски,купешки маски,различни видове ампули и т.н)? -
 По-често използвам готови, купени маски. Последната си я взех от фризьорката ми, без сулфати и т.н., с масла, дълбоко подхранваща. Но от нея ми бухва ужасно много косата, не приятен обем, а неестествено някак, чак неприятно.

     2. Как се борите в жегите с изпотяването и по-бързото омазняване?  - Косата ми е постоянно вързана нависоко. Мия косата си през 2-3 дни.

     3. Използвате ли превантивна грижа против есенния косопад? Каква? -  Не ползвам такава.

# 18
  • Мнения: 448
     1. Какви терапии правите и как ви се отразяват (домашни маски,купешки маски,различни видове ампули и т.н)?
      Ползвам единствено ампули за косопад, но рядко тъй като много ми омазняват косата

      2. Как се борите в жегите с изпотяването и по-бързото омазняване?
      За съжаление моята коса е склонна към бързо омазняване и се налага да я мия през ден

      3. Използвате ли превантивна грижа против есенния косопад? Каква?
      В момента ме е налегнал ужасен косопад. Пих цистифан, но без резултат.От днес преминах на приорин таблетки пък ще видим. Искам да си купя и шампоан за косопада, но не мога да реша от :
       -  Vichy Dercos Енергизиращ шампоан против косопад/червения/
       -  Vichy Dercos  Neogenic, Шампоан за сгъстяване на косата/лилавия/  
       -  Davines Енергизиращ шампоан за коса против косопад/червения/  
      Дилемата е кой да избера Vichy Dercos  или Davines.
  
      Моля който е ползвал някой от тези шампоани да ми помогне с мнението си  
      Вече от месец го отлагам, но ще трябва да взема бързо решение, защото с всеки ден и след всяко
      къпане положението е страшно PensiveSleepyWeary.
      Извинявам се за дългия пост.

# 19
  • София
  • Мнения: 6 254

1. Какви терапии правите и как ви се отразяват (домашни маски,купешки маски,различни видове ампули и т.н)?  - Мажа, често с масла- домашен еластисайзър и кокосово масло, гледам да седя поне 2-3часа, ако не е много топло и спя с тях. И на всяко миене и професионална маска, различни според това как усещам косата.
     2. Как се борите в жегите с изпотяването и по-бързото омазняване?  -  почти постоянно съм на климатик, така че не ми влияят особено, мия на 3 дни горе- долу.
     3. Използвате ли превантивна грижа против есенния косопад? Каква? -  Боря се да ускоря растежа и ползвам гела на Давинес, мисля да взема и шампоана. Мажа и масло от репей и люти чушки преди баня, надявам се косопада ще ме подмине.

# 20
  • Мнения: 13 281
Предпочитам Давинес, нито един от шампоаните на Виши така  и не харесах

# 21
  • При децата ми
  • Мнения: 6 066
Здравейте!

Момичета, имам въпрос: Някоя от вас ползвала ли е следните продукти на "Алфапарф"?
Маска за коса:
Скрит текст:

И шампоан от същата серия:

Моля за отзиви? Praynig

# 22
  • София
  • Мнения: 2 434
1. Какви терапии правите и как ви се отразяват (домашни маски,купешки маски,различни видове ампули и т.н)?  - Основният ми преуош е  домашен еластисайзър - стремя се 2 пъти седмично, но напоследък разредих. Ако някоя маска не ми харесва слагам и от нея в еластисайзъра /да я изхабя по-бързо/. На 2 месеца веднъж правя двустъпковият протеин на Афоджи. След измиване обичайният балсам или маска. Напоследък не я суша със сешоар и не ползвам термозащита, нито финиши.
     2. Как се борите в жегите с изпотяването и по-бързото омазняване?  -  До работата ми е 5 мин. път пеша, а след това съм на климатик, така че не ми влияят особено, ако имам излизане за по-дълго време - вързана на опашка.
     3. Използвате ли превантивна грижа против есенния косопад? Каква? -  Вече не си спомням от колко месеца съм с косопад ..... толкова отдавна започна ... и не съм спирала с грижите, за съжаление ефект почти няма. Sob ? Биотин, хлорела, диатомична пръст, колаген, витамини, калции+цинк+магнезии, ампули всякакви, противокосопадни шампоани ... но ...

# 23
  • Мнения: 18 558
Благодаря за разкошната тема! Да се разпиша и аз.
1.Терапии,маски в момента, а и по принцип редовно правя тези-кокосово масло+Икаров, или зехтин,от купените в момента-Лореал Абсолют маската и балсама и Л2 протеинов балсам за след миене, заедно с Митик ойл,това след измиване го изпхолзвам на всяко къпане.Домашни маски винаги са ми харесвали и си правя от години различни комбинации. Отразяват ми се идеално, намаляват цъфтежа, подобряват състоянието на косата и краищата, ако си оцеля съставките-в годините съм разбрала кое работи добре и ми действа. Купените маски рядко ми харесват достатъчно,сега съм много доволна от Абсолюта,защото наистина ми преобрази буквално за седмици косата.Харесвам и на Макадамия.Обаче забелязвам,че действието изглежда спира, пренасити ли се косата -не знам, но сега от жегите ли от хорамните ли, е суха, вяла и някаква твърда стои.
Ампули-Ревалид+ Алфапарф два пъти седмично след баня. Алфапарфа са чудни, но ми свършиха вчера и минах на Ревалид, защото са ми по-достапъни, не ми се поръчва нон сто от нета,а и не ми парят на скалпа.Алфапарфа правят корените уникални-повдигнати, косата плътна, лъскава и мека,жилава,идеална, много ми харесва как се отразяват,но леко ми щипеха.
2.С това нещо не мога да се преборя вече успешно, защото косата ми стана страшно дълга и МНОГО ме дразни, нон стоп съм вързана, заради бебата, потя се от повечкото килца, от жегата, като тренирам и изобщо изкъпя се и като изляза файда,че съм съм се къпала, ужас някакъв е, дано я изтрая, че ми остават едни 8 см до желаната дължина.Вързана съм винаги,даже като спя, лошо е това, но то просто не се търпи.
3.Следродилен косопад ще боря,защото почна леко да ми пада повечко, и сега ползвам превантивно горепосочените ампули+ Лореалски шампоан за косопад, пия ФК и витамин Б комплекс, ще купувам сега и Анакапс или Приорин.Трябва да подновя отварите от коприва и чай да пия, че си имам изсушена и много ми помогна преди години за косопада.
Желатиновата маска е много добра също-но я правих само два пъти, като 2-я път нещо не ми се получи, с желатина стана на едни малки топченца и сега ще взема да я подновя. То всичко хубаво, но време е ограничено и от толкова неща като вляза в банята по 1 часа ще откарам...

Последна редакция: ср, 09 авг 2017, 13:58 от Мис Каролин Бингли

# 24
  • Мнения: 1 752
Вчера, за противокосопадна грижа си взех витамини на Phyto. От 3-4 месеца сутрин приемам диатомична пръст. Косопадът ми беше намалял от едни ампули , мисля, че Фитовал се казваха, но като ги свърших, всичко започна отначало.

# 25
  • Мнения: 978
Да се включа  и аз по въпросите .
   1. Какви терапии правите и как ви се отразяват (домашни маски,купешки маски,различни видове ампули и т.н)? Ползвам домашния еластисайзер (благодарности на Принцесата Flowers Hibiscus ) , като в него слагам и масло от баобаб , мисля че благодарение на него косата ми се разресва по-лесно.
Ползвам жълтите и зелените фузио дози на керастаз 1 път в месеца и терапията на Наши. Имам и нощната маска на Л.П.,но за нея все  не остава място.
     2. Как се борите в жегите с изпотяването и по-бързото омазняване? Нямам проблем с това , даже наскоро като ходих да се постригвам фризъорката ме пита дали не съм си мила косата днес , а косата ми беше мита преди 3 дни Laughing
     3. Използвате ли превантивна грижа против есенния косопад? Каква?
Не случайно сложих и този въпрос защото моят косопад ме налегна още миналия месец. Позакрепих положението с Денсифик ампулите и имам спрей на Алтерна , които освен че е за косопад и растеж съдържа  разнообразни билки в състава си , и когато имам сърбежи по скалпа ми го успокоява Relaxed

П.С. преди малко си взех терапията , ще я пробвам довечера Tada и ще дам отзиви .Ако някой иска мога да пусна състава на маската и на  единият от концентратите.

# 26
  • Мнения: 669
Коментирали ли сте назад диатомичната пръст? Ако не, моля споделете повече, видим ефект върху растежа и в/у теглото има ли? Heart

# 27
  • На ръба..
  • Мнения: 2 116
Признавам досега тази тема не я следях, а то имало толкова интересни неща вътре..веднага се поправям и се разписвам по въпросите:
1. Какви терапии правите и как ви се отразяват - лятото само купешки маски ползвам, но всичко ми утежнява в тези жеги.
2. Как се борите в жегите с изпотяването и по-бързото омазняване? - Борбата никак не е в моя полза, заради жегите и спорта се налага миене през ден, от което никак не съм очарована  Naughty
3. Използвате ли превантивна грижа против есенния косопад? Каква? - досега не съм използвала и не ми се е налагало, но през последните 2 седмици ме налегна невероятен косопад и не знаех защо, но виждам че и други страдат от него. Налага се да взема мерки много спешно, още умувам какви да са те.

# 28
  • София, България
  • Мнения: 631
Здравейте дами, искам да попитам някоя от вас ползвала ли е новата серия на Елсев за мазни корени и сухи краища? Доволни ли сте? Има ли ефект?

Скрит текст:

# 29
  • Мнения: 1 424
Привет и от мен,благодаря за новата тема,чудесни коси на заглавната страница bouquet Жалко,че никога няма да имам смелост да се направя в такива цветове,а толкова ми харесват  Heart Eyes
1.Често използвам домашни маски,дори и да е само кокосово масло,гледам винаги да намажа косата с нещо Mr. Green
От купешките маски ползвам класическата на Макадамия,която много харесвам.Харесвам елексира на Наши Фито ,ако той се брои за терапия.Косата ми става като гланцирана след него.Използвам веднъж в месеца с шампоана Наши Фито Peace
2.Косата ми се омазнява много бързо.Преди я миех през ден,но пак се омазняване и дори бях решила да я мия всеки ден.Но говорих с много хора по тази тема и реших да пробвам да я мия по-рядко и по този начин косата да свикне.Сега я мия 2-3 пъти седмично,но на втория ден скалпът ми пак е омазнен и я връзвам почти през цялото време  Rolling Eyes Надявам се методът със свикването да проработи  Simple Smile
3.Откакто скоро се подстригах започна да ми капе косата,не е нещо фрапантно,засега не взимам мерки,защото честно казано ми писна да се занимавам с тая коса  Mr. Green #Cussing out

Общи условия

Активация на акаунт