Жената Везни - Тема N°6

  • 25 654
  • 745
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 17 546
Не знам дали е от времето, но моите приятели датират от 1-ви клас! Родена съм през '69-та.
Снощи говорих час и половина с приятелка от 1-ви клас (Телец), която от няколко години е в Щатите. Обичам си я, разстоянията не ни разделят.
Другият ми най-близък приятел - мъж (Лъв), също е от тогава. Той ми е като брат, нищо ин-ян никога не е имало. Когато се загаджи с жена си преди около 30 години, бяха на море. Прати ми от там снимка, да ме пита дали я одобрявам! Сега съм му люто сърдита! Много люто! Ако щете по детски сърдита, изтрих го от ФБ, от всички снимки на които съм го тагнала и сме заедно, а нашите семейства са постоянно заедно. Половинките ни си мълчат. С жена му се чуваме или си пишем или се виждаме през ден-два. На него - пълен игнор. Не му вдигнах телефона за РД, не му отговорих на съобщението, не му вдигнах в събота, когато ми е звънял да ме вземат за излизане (аз бях и след нощна, та съм спала тогава де), но ето така - много, много съм сърдита! Много! Не се сърдя така обикновено. Много съм търпелива, много си мълча, но като ми прекипи горя мостове. Мога с думи да убия човек когато прекалява редовно и не знае граница.
Още приятели все от детство, може да не се виждаме всеки ден, но сме си близки, познаваме животите си, себе си, приятно ни е един с друг! Новите ми приятелства са по-малко, но са ми скъпи много.
Скрит текст:
Днес насметох един колега(Девьо!) пред всички в групата ни във вайбър! Уредил си с шефа да не е на работа на Нова година, направил си резервация не ме интересува къде, но той държеше да се похвали, че е в чужбина (вероятно далечна Гърция, той там ходи Mr. Green) и след всичко това думите му са: Хайде колеги, бъдете по-активни и решете кой ще е на работа на 31-ви нощна смяна. Ако не, по график се пада на Едикойси, шефа чака да решите!
След което продължава: и да си пуснете отпуските за ноември, да си напишете молбите. Ти си тогава, ти си тогава, а ти си пък тогава (при все че имаме график, цветен, за целия месец, изпратен на всеки от нас от шефа ни!)
Що за наглост, ба си! Shocked Ми, не, не издържах, и му казах да не ми се държи като разпоредител и след като той си е уредил да не е на работа на Нова година, какво го бОли кой ще е, ние ще се разберем. Ах... с вряла вода го залях, щял да остави това без коментар, но аз съм била облагодетелствана най-много от всички! Защо, не ми е известно!  newsm78 Само с мъже работя при това... аз съм единствена жена. На работа съм на 24 декември дневна и на 25 - нощна, нищо че и аз имам семейство, което да събера на трапезата. И на Нова година ли да съм на работа?!
Да не говоря, че ни въдворява като някоя класна - той се разпорежда, пише и рисува всякакви разпореждания и ги лепи по стените в стаята, все едно другите четирима сме с ментални увреждания... ooooh! 1 година изтърпях... Мисля, че е достатъчно дълго или? Rolling Eyes
Оплаках се... Blush

Последна редакция: чт, 02 ное 2017, 15:40 от X-RayLily

# 691
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 418
Ох, те девите са си такива - подлярите на зодиака. И баща ми редовно му сипвам и не му идва акъла и това си е! То няма и шанс да му дойде, де, аз пък, на 78 г. едва ли.

Лъв ми го толерираше до едно време (че нали не му се налага много дълго да е покрай него), обаче сега е почнал да го псува на глас. Разбира се, това не ме кефи, но пък...

П.П. Щом родният ми баща ми устройва скандали с лъв ми, представете си какви са. И то просто ей тъй, за да гледа сеир и да потрива ръце, какъв умеятелен интригант е.

# 692
  • Мнения: 1 517
Скрит текст:
Мяуче с три дечица ли имаш? (сигурно си го казвала преди, извинявай, че те карам да повтаряш)
Да, и искам четвърто - децата (и парите) никога не са достатъчно.

За приятелството: досега не съм имала истински приятели, нито момчета, нито момичета. Понякога на хоризонта изгрява някоя личност (обикновено свързана със средата, в която уча или работя), която бързо ме разочарова и приятелството секва така рязко, както е започнало. Това е влиянието на водата в моя хороскоп, дълбоко емоционално и ирационално.

От момчета просто не съм търсила приятелство (пък не съм и получавала), първо защото в моите среди винаги е имало строго разделение момчета - момичета (и техните паралелни светове) и второ - аз или харесвам един мъж цялостно, или не го харесвам изобщо. И по принцип смятам, че безкористно приятелство между представителите на противоположните полове е абсолютно невъзможно - просто така сме устроени, ин и ян и пр.

Едва напоследък, вече след като страстите са охладняли по един естествен начин, или пък са били пренасочени, усещам, че евентуално може би може да се подходи приятелски към някой мъж, но пак не е сигурно, защото не е изпробвано.

На момичетата/жените пък никога не съм имала доверие. Приятелките идват и си отиват, животът си тече. Аз съм си по принцип loner, а вече и тежко семейна, изобщо не мога да поддържам приятелства - само познанства покрай децата и техните приятели. Не че се оплаквам, добре ми е така, идеално ми пасва на нрава.

Лъв ми ме упреква, присмива ми се, че нямам приятели, а на мен, да ви призная, самото понятие ми е чуждо, звучи ми кухо, изпразнено от съдържание. У нас само той има право да излиза с приятели (макар и сравнително рядко, според него), но излизането се свежда до наливане с алкохол и клюкарстване. Мен такова нещо хич не ме влече, а и хората, с които общувам в момента - също не си падат.

Та такива ми ти работи с приятелството. X-RayLily, ти си май рожба на „комсомолското“ време, когато хората бяха по-други, по-чисти някак и по-идеалисти (преди 22 г. имах такова гадже, овен, набор 1968, и мога смело да го твърдя). Може би и ние щяхме да станем такива, ако не ни бяха резнали илюзиите наполовина, през ноември 1989 г.Scream

Повечето неща, които написах, нямат много общо с везните, ако имат общо с нещо зодиакално, то това е рибешкия ми асцендент и рачешката ми луна, бррр.

П.П. Също бях отличничка, но объркана и неамбициозна, първо започнах да уча едно, изоставих го, после второ, щях и него да го изоставя, ако не беше майка ми да ме натисне здраво. През цялото време на следването си работех, въпреки че беше забранено (английска филология в СУ няма задочно обучение).
Сладко Аги, всички се страхуваме да не разочароваме родителите си, няма как. В моя случай аз го играх бунтар, малко или много контра-родителското тяло. И днес, от висотата на годините, си викам, можеше да ги послушам, щях да съм бая напреднала. Родителите винаги знаят.

Но иначе, връзката ми с овена, набор 1968, беше категорично забранена от майка ми, а името му беше табу в нашата къща, нищо че вече бях навършила 20, но пък живеех с нашите. Добре че не стана някоя глупост тогава, че... не знам. Щяхме да се оправим, де, но не е ясно как щях да изляза от кризата с моята емоционално нестабилна порода.


[/quote]

У нас бунтарката беше сестра ми (близнаци, асцедент козирог, луна в скорпион) и заради нейните постъпки, стремежа ми да не разочаровам родителите ми беше още по-голям, защото много препатиха заради нея ..
Иначе като малка винаги съм била срамежлива и контакт с момчета почти съм нямала ...едва в университета, тъй като и курса ни беше такъв, но не мога да се оплача, много си ме уважаваха и винаги са ми помагали Simple Smile

# 693
  • Мнения: 13 082
 Как сте момичета? Лошото време отразява ли ви се? Вчера си говорих с една близка Везна, тя ми сподели, че е в страшна депресия заради мрачното време. Не и се прави нищо, чувства се болна.  И се зачудих дали съм единствената, на която времето не действа подтискащо. Слагам един чадър в чантата и мога да обикалям улиците по цял ден. В жегата не мога, става ми лошо, топло ми е, потя се. Абе се една дума есента е моят сезон. Незнам дали е от времето радвам се на чудесно настроение. Тези дни разбрах, че някой ден един малък младеж ще ме направи свекърва😁 И вкъщи ще станем 50/ 50. А пък от към зодии положението е абслолютно в мой минус. Един Козирог, една малка чепата Девичка и бъдещото щастие-Телче, а аз горката сам сама Везна. Горко ми. 😁😁

# 694
  • Мнения: 17 546
Подгизнах от рев тези дни... Cry
Вчера се обади една приятелка, с която не бяхме се чували няколко месеца и такива мили неща ми каза, и написа, че като се отприщи един рев... та до вечерта. Както ви казах, за едно почвам, после се нареждат на опашка и други неща, та си плача напоително до безкрай. Днес се довърших!
Сега цари мир и любов в целия свят! Прегръщам ви Hug

Последна редакция: нд, 05 ное 2017, 05:14 от X-RayLily

# 695
  • Мнения: 5 386
Ариа, браво бе, 3 "земни" и един "въздух"- живи и здрави да сте, хубава новина! Дай, Боже, да станеш добра и мъдра свекърва някой ден, аз ще се надявам някой ден да стана баба, внуци да имам, а за зет.... не настоявам, някак ми се вижда вече нормално да не се сключва брак. Поне аз не съм сигурна, че бих сключила брак, ако сега съм на 25-30г.  Макар че при несключването  на брак си има рискове за лесно и безпрепятствено изплъзване от отговорност към партньор и деца. Може единият умишлено да изгуби времето и шансовете за щастлив семеен живот на другия партньор....

# 696
  • Мнения: 1 517
Събота ми беше ужасен ден, още от петък вечерта започна всичко ...казах някои неща на телеца, които не трябваше да казвам и се почувствах виновна ...просто ми тежат и се отприщих, скарах се и със сестра ми пак в петък ...и се почна един рев ...цяла вечер и цял ден в събота ...просто ..понякога не издържам и аз ..не знам дали е от времето ... Толкова рев и черни мисли (дори за смърт), отдавна не бях изпитвала ..наистина ми беше зле като се сетя и пак ме напушва да рева ...Вчера се видяхме с това теле, отначало беше кисел, защото имал работа и трябвало да работи ..после му поотмина, прекарахме добре, изобщо не съжалявам, че го видях, въпреки мрънкането му
Скрит текст:
проблема беше, че му звънах и той говореше в момента и аз веднага помислих, че говори с бившата си приятелка ...ядосах се и ми пролича ...не ми издържаха нервите този път ..какво да правя с тая бивша ..не знам ...много ми пречи, а знам, че няма да спре да се чува и пише с нея ...

# 697
  • България
  • Мнения: 6 213
Как сте момичета? Лошото време отразява ли ви се? Вчера си говорих с една близка Везна, тя ми сподели, че е в страшна депресия заради мрачното време. Не и се прави нищо, чувства се болна.  И се зачудих дали съм единствената, на която времето не действа подтискащо. Слагам един чадър в чантата и мога да обикалям улиците по цял ден. В жегата не мога, става ми лошо, топло ми е, потя се. Абе се една дума есента е моят сезон. Незнам дали е от времето радвам се на чудесно настроение. Тези дни разбрах, че някой ден един малък младеж ще ме направи свекърва😁 И вкъщи ще станем 50/ 50. А пък от към зодии положението е абслолютно в мой минус. Един Козирог, една малка чепата Девичка и бъдещото щастие-Телче, а аз горката сам сама Везна. Горко ми. 😁😁
Времето не е лошо, а страхотно Grinning!
  И аз Мразя жегата. Есента и пролетта са моите любими сезони. И зимата мразя обаче, гадният, бял сняг ми действа ужасно Cry
Писали сте доста. Няколко дни бях в моя град и се срещах с приятели, четох книги или просто гледах тавана. Пълен релакс.
   Децата. Винаги съм искала едно дете. Рано да се роди и да пораснем заедно.😋.
Но истинската причина съм я писала вече. Родителите ми бяха възрастни и ги загубих твърде рано. Не ги помня млади 😐. Не ми стигна времето с тях.
   А професиите. Само аз ли съм искала много неща 🤣.
Астронавт, археолог, генерал, корсар 😂,  зоолог, астроном и накрая завърших ИУ-Варна. За такива скучни работи не съм мечтала.
  Не мисля, че съм бунтар, но майка ми казваше, че съм много дива и е трябвало да бъда момчето, а брат ми момичето.
Намирам, че съм кротък и разбран човек, просто попадам в сложни ситуации 😋.

Последна редакция: пн, 06 ное 2017, 11:11 от MoiraineD

# 698
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 418
... А професиите. Само аз ли съм искала много неща 🤣.
Астронавт, археолог, генерал, корсар 😂,  зоолог, астроном и накрая завърших ИУ-Варна. За такива скучни работи не съм мечтала...
+1. Но в началото и в края е лекаря. И така си и остана, в стил „имам си една мечта“ [и си я гоня цял живот].Joy

Лично аз не забелязвам специална промяна в себе си тези дни. Както вече писах, все съм си толкова уморена, взривоопасна смес (даже днес срещнах едно много готино сравнение, което взимам назаем, за да опиша себе си „I'm not an early bird. I'm not a night owl... I'm some kind of permanently exhausted pigeon“ JoyJoyJoy).

# 699
  • Мнения: 669
„I'm not an early bird. I'm not a night owl... I'm some kind of permanently exhausted pigeon“ JoyJoyJoy).



Хахахаха и аз така

# 700
  • Мнения: 1 517
как сте везнички? Нещо замлъкнахме ...

# 701
  • България
  • Мнения: 6 213
Зяпам парцалите из онлайн магазините  Mr. Green.
Години наред не обръщах внимание на облеклото, обаче Скорпито е суетен и покрай него и аз май прихванах.  newsm78
  Търся си жилетка с вата, каракул и т.н., но на някаква сносна цена, обаче тц, нема  Sad.
Дълги години носих по-делово облекло и сега търся различни неща, имам да наваксвам  Grinning
  А мразя да ходя по магазини.
Вие как пазарувате- онлайн или обикаляте насам-натам?

# 702
  • Ако ви трябвам, да знаете, че съм на същото място, където бях и когато не ви трябвах.....
  • Мнения: 12 673
Аз основно пазарувам обикаляйки  Mr. Green Оналайн покупките са ми по скоро несполучливи.
Аз също съм търсене на разни неща,но по скоро за детето.

# 703
  • Мнения: 1 517
Аз се сещам все по-често за предстоящите коледни и новогодишни празници ...къде с хубаво, къде с тъга ...

# 704
  • България
  • Мнения: 6 213
Защо с тъга?

Общи условия

Активация на акаунт