Февруари още е далече, но коремчето личи ни вече

  • 39 142
  • 747
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 587
И мен всеки ме пита - какво ще правиш с котката?! Когато им кажа че нямам намерение да правя каквото и да е различно с котката, усещам ужасът в очите на хората. А животинката си е ваксинирана, обезпаразитена  и не излиза извън дома.
Не си единствената..и аз съм с котарак с когото нямам намерение да се разделям.
Просто ще се чисти още повече и няма да влиза в стаята където ще спи бебето Simple Smile

# 676
  • Мнения: 440
Момичета, да ви кажа относно спането по гръб - преди седмица,две бях на семинар,който включваше много теми. Едно от момичетата попита точно за това - дали е опасно да се спи по гръб, а лекторът каза, че тялото ни няма да позволи нищо лошо да се случи на бебето и че проблемът със спането по гръб идва главно от натиска на плода върху гръбнака и притока на кръв към сърцето,поради което може да получим силно сърцебиене и задух. В такива моменти трябва да полежим на лявата страна,за да се нормализира кръвообръщението. И това е. Simple Smile

# 677
  • София
  • Мнения: 2 410
От три години използвам гривна, която мери пулса. Основно заради паник атаки Simple Smile , като видя, че е наред, и се успокоявам. Напоследък забелязвам по един пик вечер като заспя или рано сутрин, докато спя. Предполагам, че някак заспивам в поза, в която притискам нещо, но след 5-10 минути, тялото само се намества (защото аз не се будя). Таа спокойно Hug Heart

# 678
  • Мнения: 592
Ами аз не се следя по ЗК, на пакет съм в Надежда и затова се учудвам че не ми е пускано нищо втори път. На 17.10 съм на преглед и ще попитам. Все си мисля че ще ми изпише магнезии този път защото онзи ден получих много болезнено схващане на прасците.
So lucky, на 28.09 бях на ФМ и го измериха 25см и 526гр. (21гс+5 дни) . Др Михова каза че върви една седмица напред и да повторя изследването за гестационен диабет. За щастие се оказа отрицателно Simple Smile

# 679
  • Мнения: 25 749
.
So lucky, на 28.09 бях на ФМ и го измериха 25см и 526гр. (21гс+5 дни) . Др Михова каза че върви една седмица напред и да повторя изследването за гестационен диабет. За щастие се оказа отрицателно Simple Smile
Супер, просто си вървите едрички. Peace

# 680
  • София
  • Мнения: 522
На мен по ЖК са ми пускали 2 пъти изследвания:
- в 12г.с. ПКК, СУЕ, урина
- в 21г.с. ПКК, СУЕ, урина, микробиология, цитонамазка

Котката е ясно, че остава, тя по далеч от комарника на прозореца не излиза. Когато дойде бебето, тя сама ще избягва да го доближава, защото е много страхлива. Просто коментарите ме дразнят...

So lucky, бебка на ФМ на 28.09 в 22г.с беше 386 грама.

# 681
  • София
  • Мнения: 10 642
Момичета, да ви кажа относно спането по гръб - преди седмица,две бях на семинар,който включваше много теми. Едно от момичетата попита точно за това - дали е опасно да се спи по гръб, а лекторът каза, че тялото ни няма да позволи нищо лошо да се случи на бебето и че проблемът със спането по гръб идва главно от натиска на плода върху гръбнака и притока на кръв към сърцето,поради което може да получим силно сърцебиене и задух. В такива моменти трябва да полежим на лявата страна,за да се нормализира кръвообръщението. И това е. Simple Smile
Явно моята теория е вярна Simple Smile

# 682
  • София
  • Мнения: 223
Относно спането спя както дойде, особено като се събудя в 4 ми е все едно, само да се наместя и да заспя по някакъв начин. Като легна по гръб започва да рита, ако не съм го усещала отдавна му хванах цаката Simple Smile Будя се по корем и усещам, че подритва и се завъртам веднага. Случва ми се обаче както и да лежа сякаш спира притока на кръв към някоя от ръцете, само няма иглички иначе се усеща като да няма достъп на кръвта. Като размърдам се оправят.

# 683
  • Мнения: 440
И aз в монентите,когaто не го усещaм се притеснявaм.Кaто цяло е достa кротко и глaвно се върти.Сегa в понедвлник съм нa фетaлнa морфология и ми е мaлко нaпрегнaто.Дaно всичко дa е нaред.

# 684
  • Благоевград
  • Мнения: 98
Момичета, колко кг сте качили до този момент и появили ли са се стрии на някоя от вас? Аз сега видях, че съм качила 2 кг за 1 седмица, а и кожата ме сърби доста, особено в областта на корема. Ще се опитам да се мажа по-често..

# 685
  • Мнения: 587
Момичета, колко кг сте качили до този момент и появили ли са се стрии на някоя от вас? Аз сега видях, че съм качила 2 кг за 1 седмица, а и кожата ме сърби доста, особено в областта на корема. Ще се опитам да се мажа по-често..
20-та седмица съм + 5 кг
Нормално е да те сърби кожата на корема,мажи се възможно най-често

# 686
  • Мнения: 2
Здравейте, мами!
Тромбофилия изследвали ли сте и какви бяха резултатите?

# 687
  • Мнения: X
Аз да, но е хубаво да се направи преди бременност, за да може ако има проблем да се назначи адекватна терапия.

# 688
  • Мнения: 2
Какви бяха резултатите?

# 689
  • Мнения: X
Моите - отрицателни.

Общи условия

Активация на акаунт