Февруари още е далече, но коремчето личи ни вече

  • 39 148
  • 747
  •   1
Отговори
# 660
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 706
И мен всеки ме пита - какво ще правиш с котката?! Когато им кажа че нямам намерение да правя каквото и да е различно с котката, усещам ужасът в очите на хората. А животинката си е ваксинирана, обезпаразитена  и не излиза извън дома.

# 661
  • Мнения: 35
И мен всеки ме пита - какво ще правиш с котката?! Когато им кажа че нямам намерение да правя каквото и да е различно с котката, усещам ужасът в очите на хората. А животинката си е ваксинирана, обезпаразитена  и не излиза извън дома.


Изобщо не се притеснявай, ако е обезпаразитена и ваксинирана. Аз най-вече се притесних, заради дворните ни котки, защото те се хранят с мишки и т.н. Аз съм за за домашните любици,стига да ги отглеждаме отговорно. Има множество изследвания на тази тема, че влияят положително на децата Simple Smile и семейството като цяло.

# 662
  • Мнения: 1 418
Аз също не съм копувала нищо от другия месец ще почна помалко Blush за прането на ръка, не мисля че тези дрешки като за кукли ще ме натоварят много, гладенето е по-досадно поне за мен, но пак са толкова мънички че ще е като да си изгладиш чорапа Grinning
Иначе за памперсите мисля да си ползвам еднократни и точно за тях питах дали има нещо за което да се внимава,  както например при пластмасите...
При вас нивата на Б12 как са?

# 663
  • София
  • Мнения: 2 410
Моите от преди 3 седмици
Витамин В12 ( Vit. B12 ) - 252.20   pmol/l при референтни - 141 - 489.
Според моята лекарка и според мен са ниски нивата, по-скоро горна граница се гони и затова си пия допълнително.

# 664
  • Мнения: 592
Аз съм с термин 3 февруари( т.е. се предплага че стм една от най- напредналите в тази група),  и като чета за разни изследвания и резултати , които споделяте се чудя сами ли си правите контрола някаква или АГ ви ги назначава?
Чудя се защото на 1 ЖК ( може би около 13 г.с.) ми назначиха кръв и урина и МБ и вс беше ок, и от тогава нямам никакви изследвания правени а вече стм 24г.с.

# 665
  • София
  • Мнения: 2 410
Аз имах в 20г.с втори изследвания от ЖК, но си пускам и каквото ме интересува Simple Smile Лекарката ми ги коментира.

# 666
  • Мнения: 25 750
Аз съм с термин 3 февруари( т.е. се предплага че стм една от най- напредналите в тази група),  и като чета за разни изследвания и резултати , които споделяте се чудя сами ли си правите контрола някаква или АГ ви ги назначава?
Чудя се защото на 1 ЖК ( може би около 13 г.с.) ми назначиха кръв и урина и МБ и вс беше ок, и от тогава нямам никакви изследвания правени а вече стм 24г.с.
Защото касата поема само 3 пакета, и само при  нужда АГ ще ти пусне допълнителни. Ако нещо те притеснява винаги можеш да поискаш контролни, а ако имаш оплаквания ще ти пуснат. И аз съм с термин в началото на февруари 02-04 някъде...имам пуснати едни пкк, кръвна група и микробиология, и отделно от хематолог пак кръвни, но си ги исках. Сега ми пуснаха (23г.с.) антитела и кръвна захар, по каса, а пкк ще си ги платя...
Питай следващия път, хич не се притеснявай.
Колко грама сте в момента ако е удобно да питам?

# 667
  • София
  • Мнения: 10 642
Онзи ден на ЖК, доктора каза, че около 20 седмица се пускали изследвани - ПКК, глюкоза, урина. Ама аз си бях пускала преди да отида и то доста неща.

# 668
  • Благоевград
  • Мнения: 98
Първите изследвания ми ги назначи АГ на първата ЖК в 13г.с. и сега като бях на втората ЖК (19г.с.) ми ги назначи отново. Аз си следя допълнително само чернодробните ензими, тъй като имам проблем с черния дроб. Микробиология обаче съм пускала само веднъж и не знам дали трябва и сега...

# 669
  • Бургас
  • Мнения: 711
Дрийм, аз също съм от ранните термини- 7 .02.
Доктора ми е дал лист, в коя седмица, какво се прави...
В 20-22 седмица се прави кръв и урина ( направих ги вече)
После е 25-26 пак същото.
И моя б12 е по-близо до долната граница, но Аг каза да не пия.Приемам само омега 3 и вигантол.

# 670
  • София
  • Мнения: 223
Аз сега съм в 23г.с. с термин 06.02. Следя се с пакет в Тина Киркова, като казаха, че не е по здравна каса. Изследванията ми бяха в 12г.с. като се записах на жк ПКК и урина (заедно с бхс-то), в 16г.с. микробиология, в 18 г.с. антитела, в 20г.с. ПКК и урина. Изглеждаше ми, че никак не се следя на често, но така написано изглежда нормално Grinning

# 671
  • Мнения: 353
Аз мисля към ПКК и урината да си пусна изследване за желязо. Това с В12 сега го научавам може да го добавя.
Какво мислите за позите за спане и особено по гръб? До днес използвах лежането по гръб за почивка, а вечер по някога така спях, когато ме заболяват хълбоците. Док нищо не ми е казвал, но прочетох, че по гръб трябва да се избягва.

# 672
  • София
  • Мнения: 10 642
Аз спя както ми е удобно.
Според мен, ако има проблем с някоя поза то няма да се чувствам добре в нея. Като заспя, няма как да си контролирам позите.
А и трябва ли да се измъчвам, ако не ми е удобно да спя например на ляво? Нали съня е за да отпочна, а не цяла нощ да се опитвам да се задържа в неудобна за мен поза

# 673
  • Мнения: 1 418
На мен по ЗК 2 пъти са ми давали направление за кръвна картина и то само с основни показатели. Иначе аз сама си правя контролно витамините, желязо , урина и т.н. иначе и аз съм 23 седмица.

# 674
  • Мнения: 534
На мен изследвания са ми пускани в 11г.с. като се записах пкк, урина, кр.захар, микробиология. В 13г.с. направихме контрола на микрото, че имах е.коли и то по мое настояване и си платих контролата. От тогава още 3 пъти сама съм си назначавала пкк, желязо, вит.б12, вит.д и crp. Последно бях в 16г.с. на преглед при жк и сега в 22г.с., защото постоянно е в отпуск и няма часове.

Общи условия

Активация на акаунт