Февруари още е далече, но коремчето личи ни вече

  • 39 149
  • 747
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 440
Щом си + зaщо ще го прaвиш? Hushed

# 646
  • Мнения: 25 750
Щом си + зaщо ще го прaвиш? Hushed
Пуснаха ми го, не знам. Rolling Eyes

# 647
  • Мнения: 440
Може би aко тaткото е с -,знaм ли.
 Aз се чудех просто дaли резултaтa:
ИНДИРЕКТЕН COOMBS /-/ОТРИЦАТЕЛЕН
ЕНЗИМЕН ТЕСТ /-/ОТРИЦАТЕЛЕН
ознaчaвa,че нямaм.Мaй е тaкa,но все пaк...

# 648
  • Мнения: 25 750
Май така трябва да е. Не съм лекар, но май трябва да е отрицателен. Rolling Eyes

# 649
  • София
  • Мнения: 10 642
Лъки, мн ми е чудно защо като си Rh (-) са ти антитела.
Rh на таткото няма значение в случая.
Може би aко тaткото е с -,знaм ли.
 Aз се чудех просто дaли резултaтa:
ИНДИРЕКТЕН COOMBS /-/ОТРИЦАТЕЛЕН
ЕНЗИМЕН ТЕСТ /-/ОТРИЦАТЕЛЕН
ознaчaвa,че нямaм.Мaй е тaкa,но все пaк...
Тяка трябва да са

# 650
  • София
  • Мнения: 820
Това с припадането много кофти....аз събрах граници преди около месец, добре че мъжът ми беше на вратата още, че беше заизлизал... Досега не ми се беше случвало. Мерих кръвно и разликата между границите беше 9пункта, доста ниско... Това беше в деня на биохимичния, като отидох казах на лекаря, но каза че нищо няма..от тогава не ми се е случвало....
За вирусите, маската май доста спасява, аз сега като пътувах още на летището сложих и не я свалих до края... В България се връщам в университета и мисля да слагам маска...

# 651
  • Мнения: 440
Изнамерих го в нета. Мога да си отдъхна вече, бебчо е в безопасност. Heart Heart Eyes People Baby

# 652
  • София, България
  • Мнения: 456
Лил, аз карам този вирус от миналата сряда. Уж се оправих в събота и вчера с пълна сила ме повали отново. Днес вече не ми се размина антибиотика понеже инфекцията е слязла надолу към гърдите и е опасно за бебето. Моят съвет е взимайте биозин мама, мед и джинджифил и колкото по-малко се срещате с много хора и сте в затворени помещения толкова по-добре.
Чъки много неприятно е това с прилошаването, дано не ти се случва повече.

Ами то май решението на проблема ще е кардинално - днес бях да си взема резултата от МБ, да видим бета-хемолитичния стрептокок докъде го е докарал. Стои си в масова концентрация, затова ми изписаха Аугментин (антибиотик). Не исках да се стига дотам, все се надявах,че ще се нормализира с времето (откриха ми го още в самото начало), но антибиотикът ще е по-малкото зло. На теб какъв антибиотик ти изписаха? Докато ми даваше рецептата, лекарката каза,че в този етап на бремеността, бебето е предпазено и антибиотикът няма да навреди на него (нашата имунна система е съвсем отделен въпрос Simple Smile ), така че не се притеснявай. Надявам се бързо да се оправиш и да не те потретва!

@Чъки, съжалявам да прочета за неприятното изживяване, важното е,че ти и детето/децата сте добре.

# 653
  • Мнения: 25 750
Лъки, мн ми е чудно защо като си Rh (-) са ти антитела.
Rh на таткото няма значение в случая.

Аз съм 0+, не знам защо, но ми пуснаха антитела с направление.

# 654
  • Мнения: 35
Аз миналата седмица си пуснах изследване за токсоплазмоза, нито съм боледувала преди, нито сега съм заразена. Бях се притеснила много, защото съм имала контакт с домашно коте около 10 години, а сега с дворни котки, но ги избягвам. Все пак да спомена и, че заразяване може да се получи и от други причини( да не набедявам котетата само).
Камък ми падна от сърцето!


Чъки, радвам се че сте добре, добра идея е да си сложиш и ти нещо за хапване в чантата, кола и шоколад, каквото прецениш, важното е да е под ръка!
Момичета пазете се, пийте биозин мама, чайове, мед, лимон, джинджифил, чесън и слагайте маски в градския транспорт.

# 655
  • София
  • Мнения: 223
Аз правих изследване на антитела в 18г.с. С 0- съм, а мм А+. За сега всичко е ок и не произвеждам антитела срещу бебчо. Аг каза, че общо 3 пъти ще пускаме. Иначе и аз не разбирам кога огладнявам. Чак като се изнервя и ми стане лошо разбирам че съм гладна и бързо трябва да изям нещо, макар и малко да е. Напоследък често ми се случва. Значи аз май съм късметлийка, освен вируса с гърлото и носа (който вече премина уж успешно) днес ми беше отпаднало и с разтройство. Явно прихващам следващия Smile то да не се зарадва човек, че е оздлавял хахах

Последна редакция: пн, 09 окт 2017, 23:40 от ГрижовноМече

# 656
  • София
  • Мнения: 820
Kera Tamara, аз правя регулярно, че цял живот живея с котки...но пък не съм се заразила?! Моята котка има токсоплазмоза и съответно от 7 месеца живее навън. Гледам да мия много хубаво ръцете винаги, плодове и зеленчуци мия с веро, колкото и нелепо да прозвучи на някой. Както казваш, не само котките са опасни. Трябва много да се внимава особено с неща, брани от градината, както е при мен.
То даже по-добрия вариант е да е прекарана токсоплазмоза преди бременност, за да има майката имунитет.

# 657
  • Мнения: 440
Kati_an , точно товa си мислех.Aз преди 15 години узкaрaх токсоплaзмозa кaто дете.Не сме го обсъждaли с лекaря ми,но мисля че нямa повторнa опaсност или е много мaлкa.

# 658
  • София
  • Мнения: 522
И аз правих изследване за токсоплазмоза - отрицателно. Но да се оплача от свеки, която ми мрънка само за котката да сме я махали, че бебето не можело да живее с котка...
Прималяватето е много неприятно. Аз не чакам вече да ми става гладно, ами си похапвам редовно. Още от ученичка ми ставаше лошо, когато е топло, задушно и съм гладна.
Сега като ви чета с тези вируси се радвам, че реших да спра работа, че работя с деца и нямаше да ми се размине, а обикновенно минава тежко и без антибиотици е невъзможно.

# 659
  • Мнения: 533
Благодаря ви момичета за подкрепата.Днес ходих по магазините и слава богу всичко беше наред.Опитвам се да се движа по-бавно и да не правя резки движения,имам и в чантата една тубичка с глюкоза заради кръвната захар,предполагам,че ще ми свърши работа ако се наложи.Иначе хемоглобина,желязото май са добре,тук казват ако има проблем само.Липса на Б 12 имам ,и смуча едни витамини Б12,но контрола не съм правила.

Общи условия

Активация на акаунт