Февруари още е далече, но коремчето личи ни вече

  • 39 198
  • 747
  •   1
Отговори
# 630
  • Пловдив
  • Мнения: 89
Аз имах мерак да купя някаква дрешка, в три магазина влязох и нищо не ми хареса.. Накрая си тръгнахме с един ластик за коса,  да ми мине мерака. Почти всичко съм набелязала, чакам 11ти да мине прегледа и ще взема легло+количка;) (количка по-точно се надявам да взема, тъй като харесваните от мен са ми все тежки..). Дрешки май ще са онлайн покупки..

# 631
  • Мнения: X
Още умувам дали да си взема електрическата помпа на Медела, която е намалена до края на месеца. Сега попаднах обаче и на намаление на електрическата на Томи Типи в Хипото на 160 лв. пак до края на месеца, ако някой се интересува. Аз още мисля...

# 632
  • София, България
  • Мнения: 456
Освен помпата за кърма, нищо още не сме купували. Но съм направила много подробен списък и ще чакаме намаленията през ноември и декември и тогава ще вземем всичко. Все още не е сигурен полът на бебето (трябва да се потвърди сега на втората морфология преди края на месеца) и това също ни спира с покупките, въпреки че плануваме да са по-скоро неутрални по отношение на пола.

За дрешките специално, мои приятелки с деца са много доволни от магазини "Косара". Веднъж влязох, нещата наиситна са симпатични и повечето изглеждат и по етикет са качествени. Затова мисля оттам да са дрешките, другите неща от Хипо, понеже ни е под носа.

Да се оплача, че и мен не хвана пустият вирус. Нямам идея как, работя отвкъщи през повечето време. Май го пипнах като бях на ЖК в събота. Пазете се, доста агресивен е този вирус. Сега се мъча с разни билкови лекарства, но с малък ефект. По ирония, точно на прегледа в събота лекарката ми препоръча Биозин Мама за укрепване на имунната система Grinning

# 633
  • Мнения: 35
Аз пия Биозин мама от около 20 дни. За сега съм добре, като се возя всеки ден в метрото (час пик). Замислям се да слагам и маска като чета за вируса, който ви хваща.
Иначе по другата тема, нищо още не сме купували, онзи ден само едно сладко елеченце взех Simple Smile
Мечтая си за сушилня, но чакам намаленията през декември или черния петък.

# 634
  • Мнения: 50
Здравейте,
Аз мисля да изчакам с покупките до коледните намаления. Не мисля да се впускам в купуване на големи количества дрехи. С баткото бях прекалила и имах останали много чисто нови дрехи, които после подарих. С него установих, че трябва да търся практични дрешки, не много на брой, но достатъчно да имам винаги под ръка, в случай, че нещо е (не)изпрано. Случвало ми се е на денонощие да сменям по 4-5 комплекта дрехи, защото все излизаше ако или пишано от пелената. Като начало ще купя 4-5 бодита тип "прегърни ме"; ританки, цели пижамки, гащеризончета без копчета отдолу и блузки, но такива, които да нямат копчета зад врата или някакви якички. И трябва да са много меки на допир - без дънков плат или нещо по-твърдо като усещане.
 Относно прането и гладенето, с баткото спрях да гладя на втория месец, перях дрехите му с прах за бебешки дрехи на 40 градуса. Той е с чувствителна кожа, но не съм имала проблеми от прани дрехи. След 6-ия месец започнах да му пускам дрехите заедно с нашите, но перях с хипоалергичен прах за пране. Пелени ще ползвам за многократна употреба, както с баткото - Либеро, , Памперс, Пуфис. Този път съм решила да поръчам от Амазон и био-разградими без парфюми; мисля, че вече ги има и в БГ, та ще ги пробвам и тях.

# 635
  • Мнения: 533
Аз да се оплача,днес припаднах в магазин.Стана ми лошо,причерня ми и почнаха да ми се преплитат краката.Добре,че бях на ред на касата,касиерката ме видя и почна да ме пита как съм,извика една колежка и ми дадоха стол да седна.Детето беше с мен (на 12)и тя се уплаши и не знаеше какво да прави.Свестих се малко и се прибрах бавно ,бавно,че бях с колата.Това ми е 2 път,предния път беше в петък, на един светофар.Отидох веднага на преглед,лекарят каза,че всичко е наред с бебето ,пулс и кръвно ми бяха наред.Каза,да се движа повече и да пия повече течности.За лекарства,каза ,че не може да изпише нищо ,че така ще го вдигна кръвното ,ама това не е по-добър вариант.Сега ме е страх да излизам до магазина и да шофирам,а аз без кола няма как да излизам от нас.

# 636
  • София
  • Мнения: 223
Чъки дано да не ти се случва повече и супер, че бебчето е добре. Като беше на преглед казаха ли ти от какво може да се получава това прилошаване и припадане? Изглежда като ниско кръвно, но са ти го измерили нормално.

# 637
  • Мнения: 534
Лил, аз карам този вирус от миналата сряда. Уж се оправих в събота и вчера с пълна сила ме повали отново. Днес вече не ми се размина антибиотика понеже инфекцията е слязла надолу към гърдите и е опасно за бебето. Моят съвет е взимайте биозин мама, мед и джинджифил и колкото по-малко се срещате с много хора и сте в затворени помещения толкова по-добре.
Чъки много неприятно е това с прилошаването, дано не ти се случва повече.

# 638
  • Мнения: 1 401
Чъки, това е моят ужс - все си представям, че може да припадна на обществено място (с ниско кръвно съм и аз и имам нещо като "фобия" от припадане, хаха - дори да мръдна на 200 метра от нас, в чантата си имам лукчета, дъвки, вода, кроасан... Усетя ли напредваща фаза на глад - ям от провизиите  Satisfied Никога не съм припадала, за протокола) Joy

Момичета, явно говорим за два различни вируса - "моят" ме покоси изведнъж и беше с повръщане и разстройство, мина за няколко часа, но още не мога да ям всичко, захранването става бавно, защото стомахът ми често се бунтува заплашително... Мъжът ми кара този с болки в главата, отпадналост, втрисане... И двата са ужасни, пазете се..

Още се чудя дали да не ползвам стария зимен кош от количката на баткото, полска е - Baby Design. Кошът си е супер, но после ще ме домързи да взимам нова количка, само заради нов летен кош (познавам се), а летният вече на нищо не прилича... Освен летен втора употреба, живот и здраве, ще видя как да го направим...

Ние още не знаем пола, отложих втората фетална заради вируса.

Понеже писах, че колата ни е "двувратка" и някой пита защо не се возя отпред, при евентуални две столчета с деца - явно съм такъв тип родител, който държи да е отзад, до тях - често пътуваме до частен педиатър в София - това е час и половина път, не виждам как ще оставя две деца отзад толкова време - то и сега му подавам я играчка, я вода, я храна на моя синковец... Simple Smile

# 639
  • Мнения: 533
Нищо не каза лекарят,само ме пита дали пия достатъчно течности.Аз винаги съм била с кръвно 90/60 и съм се чувствала добре,само 1 път ,когато бях бременна  с дъщеря ми,влязох в Патологията,заради повръщане.След половин час ми причерня по същия начин като сега,кръвно 80/50.Сега просто не намирам причина,става изведнъж и то винаги навън,затова ме е страх сега с излизането.Отделно съм с висока кръвна захар ,на инсулин.И нея я премерих  веднага,беше добре.

# 640
  • Мнения: 25 808
Нищо не каза лекарят,само ме пита дали пия достатъчно течности.Аз винаги съм била с кръвно 90/60 и съм се чувствала добре,само 1 път ,когато бях бременна  с дъщеря ми,влязох в Патологията,заради повръщане.След половин час ми причерня по същия начин като сега,кръвно 80/50.Сега просто не намирам причина,става изведнъж и то винаги навън,затова ме е страх сега с излизането.Отделно съм с висока кръвна захар ,на инсулин.И нея я премерих  веднага,беше добре.
Хемоглобина как ти е?
Не е добре да ти причернява така. А съвета, да се движиш, как да стане като може да ти умалее във всеки момент. Rolling Eyes

# 641
  • Мнения: 1 401
Да, как са ти хемоглобин, желязо, дори вит. Б12? Да не би да е от топлото помещение (магазинът) или недоспиване, напреднала фаза на глад? (Сега, като съм бременна, гладът идва изведнъж и нямам много време за реакция)...
С миналата бременност така - отивам в една жега на редовен преглед при гинеколога ми по здравна каса, той ми мери кръвното, облещва очи и ме пита "Ти... Как дойде дотук...?!" Тогава ми беше ниско кръвното доста, не помня колко, но пък не съм усетила прималяване. Виж, от глад и ако ми е топло и задушно...

# 642
  • София
  • Мнения: 2 416
И аз последните месеци не разбирам кога съм гладна. Става ми лошо по някое време, докато започна да свързвам това усещане, че всъшност е глад. Или изведнъж ставам мнооого гладна.

# 643
  • Мнения: 440
Момичетa,някоя от вaс прaвилa ли е изследвaне зa aнтителa (при мaйки с Rh-) ?

# 644
  • Мнения: 25 808
Момичетa,някоя от вaс прaвилa ли е изследвaне зa aнтителa (при мaйки с Rh-) ?
Имам направление, но ще ги правя на 20-ти, когато имам контрола на хемоглобин и кръвна захар. 0+ съм аз.

Общи условия

Активация на акаунт