RYANAIR - 9

  • 60 651
  • 730
  •   1
Отговори
# 705
  • Бургас
  • Мнения: 357
Въпроса ми е къде да въведа данните за детето освен името - дата на раждане, номер на паспорт.
След като се извърши плащането тогава ли се въвеждат.
Точно така, когато вече е налична резервацията, имате възможност да въведете личните данни, но само ако остават по-малко от 60 дни до полета.
Благодаря за бързия отговор.   Peace

Успях да въведа данните на детето преди закупуването. От профила избирам пътници и там добавих в ''Семейство'' данните на детето. И вече при резервирането и неговите данни изскочиха като запаметени.



# 706
  • Мнения: 172
Здравейте,
Отмениха и нашият полет до Барселона, писахме мейл че искаме да ни върнат парите, изминаха 7 раб дни, но пари няма. Опитваме да се свържем по телефона, не става. Мейл също не можем да изпратим.
Моля за съвет как да действаме? Ваучер не ни върши работа, понеже в едната посока беше с Райън полета, в другата с Уиз, и този отменения веднага го заменихме за друг полет с Уиз

# 707
  • Мнения: 1 122
Здравейте,
Отмениха и нашият полет до Барселона, писахме мейл че искаме да ни върнат парите, изминаха 7 раб дни, но пари няма. Опитваме да се свържем по телефона, не става. Мейл също не можем да изпратим.
Моля за съвет как да действаме? Ваучер не ни върши работа, понеже в едната посока беше с Райън полета, в другата с Уиз, и този отменения веднага го заменихме за друг полет с Уиз

Парите ще Ви върнат отделно. А ваучерът е бонус и може да си го използвате за съвсем друга дестинация.
Опитахте ли с чата?

# 708
  • Варна
  • Мнения: 483
Здравейте,
Отмениха и нашият полет до Барселона, писахме мейл че искаме да ни върнат парите, изминаха 7 раб дни, но пари няма. Опитваме да се свържем по телефона, не става. Мейл също не можем да изпратим.
Моля за съвет как да действаме? Ваучер не ни върши работа, понеже в едната посока беше с Райън полета, в другата с Уиз, и този отменения веднага го заменихме за друг полет с Уиз

Надявам се скоро да получите парите си. Парите ми дойдоха в рамките на една седмица - но трансферите зависят от банковите процедури. Някои банки са по-гъвкави от други. Някои се нуждаят от до 3 работни дни за международен трансфер, други могат да се нуждаят от 5.

Надявам се, че ще получите и ваучери. Вече ги използвахме, за да резервираме още една почивка през следващата година - парите бяха достатъчни, за да покрият цената на двупосочния път

# 709
  • Мнения: 172


//Герито//, Galettta, благодаря ви за вниманието и отговора!
Точно защото прочетох тук, че връщат парите в рамките на седмица, затова се притесних, че нашите на седмия работен ден ги няма още! Надявам се скоро да ги преведат. Ще пробваме и с чата. А тези ваучери ги пращат с мейл ли? Допълнителен мейл?

# 710
  • Вестерос
  • Мнения: 38 270
Не съм ви чела отдавна... сега като разредиха полетите има ли инфо до кога ще е така или не се знае? Видях само, че се хвалят във фейса, че си увеличили екипажите..Имам ходене март месец до Барселона.

# 711
  • Мнения: 19 019
Обявените промени в разписанието към момента са до март 2018

# 712
  • София
  • Мнения: 113
Здравейте,
Отмениха и нашият полет до Барселона, писахме мейл че искаме да ни върнат парите, изминаха 7 раб дни, но пари няма. Опитваме да се свържем по телефона, не става. Мейл също не можем да изпратим.
Моля за съвет как да действаме? Ваучер не ни върши работа, понеже в едната посока беше с Райън полета, в другата с Уиз, и този отменения веднага го заменихме за друг полет с Уиз
Вие казвате, че сте им писали мейл, за да ви върнат парите, то не става само с мейл. Там където ви е резервацията за отменения полет има две опции, да замените с друг или да ви върнат парите, през това ли кандидатствахте за връщане или само с мейл?

# 713
  • Бургаски вечери...
  • Мнения: 52
Привет,
Извинявам се, че задавам въпрос, който сигурно е коментиран поне 100 пъти, но забравих да проверя, а нямам време.
Със закупени предварително места сме. / ако има значение/
Малката ми чантичка е с по- големи размери от 35/20/201. На 1 стр. видях стойка, ако успея да я набутам в тази стойка, нали не мерят размерите?

# 714
  • Вестерос
  • Мнения: 38 270
Мерси Брадли!

# 715
  • Бургаски вечери...
  • Мнения: 52
Полет София - Пиза/ Пиза - София премина без проверка на големината на малката чанта, както и на тежестта на речния багаж, който обикновено е малък куфар. Заплатеният чекиран багаж беше изтеглен само с обратния полет на летището в Пиза.

# 716
  • Мнения: 172
Скрит текст:
Здравейте,
Отмениха и нашият полет до Барселона, писахме мейл че искаме да ни върнат парите, изминаха 7 раб дни, но пари няма. Опитваме да се свържем по телефона, не става. Мейл също не можем да изпратим.
Моля за съвет как да действаме? Ваучер не ни върши работа, понеже в едната посока беше с Райън полета, в другата с Уиз, и този отменения веднага го заменихме за друг полет с Уиз

Вие казвате, че сте им писали мейл, за да ви върнат парите, то не става само с мейл. Там където ви е резервацията за отменения полет има две опции, да замените с друг или да ви върнат парите, през това ли кандидатствахте за връщане или само с мейл?



Да, избрахме опция за връщане на парите.
 Свързахме се с райън в чата (Благодарности на Galettta!!!), казаха че всичко е наред, ще възстановят сумата, да изчакаме няколко дни.

# 717
  • Вестерос
  • Мнения: 38 270
4 пъти съм летяла с Раян - не съм виждала да мерят нищо, дори очевидни дамски чанти над размерите не мериха. Даже в Милано клетките ги нямаше.

# 718
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 857
4 пъти съм летяла с Раян - не съм виждала да мерят нищо, дори очевидни дамски чанти над размерите не мериха. Даже в Милано клетките ги нямаше.

И аз никога не съм виждала на живо такива проверки - нито с Уиз, нито с Райън , нито с EasyJet .. ама може би е въпрос на късмет или просто не е имало хора с очевадно по-голям багаж.
Даже последният път с EasyJet бях забравила да си прибера дамската чанта в ръчния багаж - никой нищо.. чак като се качих на самолета се сетих  Laughing

# 719
  • Мнения: 14 425
4 пъти съм летяла с Раян - не съм виждала да мерят нищо, дори очевидни дамски чанти над размерите не мериха. Даже в Милано клетките ги нямаше.

И аз никога не съм виждала на живо такива проверки - нито с Уиз, нито с Райън , нито с EasyJet .. ама може би е въпрос на късмет или просто не е имало хора с очевадно по-голям багаж.
Даже последният път с EasyJet бях забравила да си прибера дамската чанта в ръчния багаж - никой нищо.. чак като се качих на самолета се сетих  Laughing

Зависи от конкретното  летище според мен.
За размери на багаж са ми мерили размера в Брюксел и забелжка за допълнителен малък плик-портфейл в Манчестър.За Уиз и Изиджет съответно.Така ,че според мен просто бъдете прецизни ,но не до вманиачаване!

Общи условия

Активация на акаунт