Годеникът ми почина

  • 9 506
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 9
Благодаря на всички за подкрепата ,съжалявам  за тези които са минали през това...Тежко е,несправедливо е и знам,че не съм единствена-имаме си ангели на небето,които ни обичат и пазат,и ще живеят чрез нас докато сме живи.Най-много ме е страх да не го забравя...

# 16
  • Мнения: X
Благодаря на всички за подкрепата ,съжалявам  за тези които са минали през това...Тежко е,несправедливо е и знам,че не съм единствена-имаме си ангели на небето,които ни обичат и пазат,и ще живеят чрез нас докато сме живи.Най-много ме е страх да не го забравя...
Не се притеснявай, няма да го забравиш.    Hug
Аз след повече от 30 години оттогава все още го "виждам" така ясно, както и тогава....
Просто след време няма да ти е толкова трудно да си спомняш....мъката ще се е уталожила, а все повече ще си спомняш хубавите моменти.
Банално, но:Времето лекува!    Peace   Наистина.

# 17
  • Варна
  • Мнения: 6 315
Голяма любов не се забравя!
Приятел загуби половинката си преди няколко години. Неин приятел я разходи с мотора  си за последно.
Няколко години по-късно- животът продължава.До нашият приятел има приятелка. Щастливи са.

# 18
  • Мнения: 112
Всеки човек в живота ни си има място, което друг не може да заеме. Дори и да дойде след време нов човек, той няма да заеме мястото и обичта, която си изпитвала към покойния ти годеник. Освен това всичко идва с времето си. Няма как да изживееш нова връзка, ако не я искаш, а и не е необходимо. Не съм губила половинка по такъв начин, но когато се разделих с последния си приятел, се наслушах на глупости от рода на това как не си е заслужавал /поне това беше самата истина/, как трябва да го забравя и да си намеря друг, а аз също като теб просто си исках стария живот. Имаше момент, в който единствената ми мечта беше отново да мога да се зарадвам, затова не се чувствай виновна, когато ти се случи. Хората, които сме приели в сърцето си, не изчезват току-така и не се заместват от други.

# 19
  • Paris, France
  • Мнения: 14 028
Моите най-дълбоки съболезнования, Аделина. Не зная какво да ти напиша а и не мисля, че ще ти помогне. Амур и Сноу Куин са изразили вече това, което мисля по въпроса. При всеки е различно. Няма по-лошо от смъртта. С голямата ми любов пътищата ни се разделиха без дори да можем да започнем връзка. Засичахме се понякога, но за кратко и всичко остана на ниво платонична любов. Останахме във връзка, говорехме си по телефона с часове докато не завързахме нови връзки и двамата. В един момент каза, че се развежда, аз затаих дъх, но той спря да ми отговаря. След години майка му ми писа, че е бил болен от рак и е починал отдавна. .бях като призрак една година. Ако знаех щях да се метна на първия самолет само за да го видя. Отдавна не е сред живите и много ми липсва. Запознали сме се преди повече от 30 години. Не ни беше писано. Той дойде да живее в БГ заради мене, но даже не ми каза, че ме харесва а аз бях влюбена до уши в него. После тръгна с други момичета и аз заминах. Случайно от майка му разбрах, че е свободен и отива в България и се върнах в Бг в най-голямата криза през 1990г. Пак нищо. Той заминаваше да живее в близкоизточна държава и ми предложи да отида с него, но аз вече заминавах за Англия. Чак след смъртта му разбрах, че ме е харесвал. Няма ден в който да не си спомня за него. Няма. Нито един. Не, че не съм щастлива а ....... не знам. Много, много ми е мъчно. Аз никога няма да спра да мисля какво ако. Такива сме си хората.

Според мене не си готова за нова връзка. Но ти си знаеш

# 20
  • Мнения: 9
Според мене не си готова за нова връзка. Но ти си знаеш
[/quote]

Аз съм на светлинни години от идеята за нова връзка...още не мога да свикна с идеята,че вече съм сама и няма да го видя повече...А когато някой ми каже,че не ни е било писано ме разстройва най-много 😣 Ако беше така щяхме да бъдем разделени при други обстоятелства,но както и да е... Съжалявам за твоята загуба и ми е ясно,че никоя любов не си прилича.В момента ми е по-трудно да измисля какво да правя с моя живот,защото всяка мисъл отново завършва с него..

# 21
  • Мнения: 1 765
Не е нужно да правиш н якакви генерални стратегии за твоя живот. Един от начините човек да се бори с болката е като се заеме с някакви дейности. Може да започнеш да ходиш на някакъв езиков курс или за придобиване на някаква квалификация. Можеш да се включиш в доброволчески дейности. Когато човек помага на други хора това му помага и на него да се чувства по-добре. Не знам в България доколко има такива дейности. Можеш да почнеш занимания с йога, те помагат да се постигне вътрешен баланс. Но йогата не самостоятелно, а с учител в група.
Това можах да измисля.

# 22
  • Мнения: 9
Съгласна съм,ходих вече няколко пъти на йога и определено ми хареса,взех си куче,смених работата... за жалост живота си тече.Благодаря за съветите,мисля че за сега се държа и вече гледам на живота от друг ъгъл...празнината си стои,усещам се, че съм станала малко по-затворена и хората които останаха с мен стават все по-малко и все повече се доказват.Тежко е ,но заради него,моите и неговите родители съм длъжна да се боря 🙁

# 23
  • Мнения: 22 036
Не исках да пиша до сега, защото не съм била в тази ситуация, но ти трябва да се бориш заради себе си. Това, че се чувстваш длъжна да помагаш и на близките му помага да се стегнеш, но в един момент ще трябва да се откъснеш и да поемеш живота си, заради себе си. Сила и много щастие ти желая.

Общи условия

Активация на акаунт