Великолепният век Кьосем (Muhteşem Yüzyıl Kösem) №7

  • 83 193
  • 751
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 14 830
Аз пропуснах серията в понеделник та да попитам- Хюмашах и Зюлфикяр женени ли са

# 151
  • Мнения: 68 670
Да, оженили са се.
Разказаха как Хюмашах се била върнала навремето в Египет с мъжа си, после той случайно, нали, починал и тя се върнала в двореца. Тогава вероятно са се оженили...сватбата не са я давали...

# 152
  • Мнения: 4 872
Последните няколко серии, които изгледах ми бяха скучни.
Скрит текст:
Голямо протакане на мъките на султана Disappointed
Хареса  ми Сафие - желязна е . Как се опита да защити Искендер и след това стоическото коленичене пред двореца Hands Clap
Харесвам и Хюмашах. Въпреки , че е покрай майка си , не се включва сляпо в плановете ѝ.  Държи на мъжа си и беше искрена с него, а той каза тайната ѝ точно на Кьосем. Много ме разочарова . Мисля , че трябваше да говори директно с Ахмет, а не да припка при нея.
 

ПП: не разбрах колко от децата са на Кьосем? Някой може ли да разясни Hug

# 153
  • Мнения: 4 208


ПП: не разбрах колко от децата са на Кьосем? Някой може ли да разясни Hug

Мехмед, Айше, Фатма, Мурад, Касъм, Гевхерхан и близнаците Атике и Ибрахим са на Кьосем.
Осман го "осинови" като бебе, когато убиха майка му.
Остана само Баязид, който е от друга наложница.
Скрит текст:
Майката на Баязид става основно действащо лица във втория сезон и доста глупости натвори. Не е същата актриса, която са мерна в онзиденшната серия

# 154
  • Мнения: 18 562
Май са 9 с Осман.Или 8?4 сина има,4 дъщери,едните са близнаци-момче и момиче.

# 155
  • ... да усещаш мириса на море ...
  • Мнения: 3 313


ПП: не разбрах колко от децата са на Кьосем? Някой може ли да разясни Hug

Мехмед, Айше, Фатма, Мурад, Касъм, Гевхерхан и близнаците Атике и Ибрахим са на Кьосем.
Осман го "осинови" като бебе, когато убиха майка му.
Остана само Баязид, който е от друга наложница.
Скрит текст:
Майката на Баязид става основно действащо лица във втория сезон и доста глупости натвори. Не е същата актриса, която са мерна в онзиденшната серия

Според турската статия на Уикипедия са:
синове:
Mehmed (8 March 1604 – murdered 12 January 1621).
Скрит текст:
Murderd by Osman II
Murad (26/27 July 1612 – 8 February 1640). Became 17th Ottoman Sultan from 20 January 1623 until his death.
Şehzade Selim (June 1613 –July 1613). Died as a baby.
Kasım (early 1614 – 17 February 1638), Crown Prince since 1635.
Скрит текст:
Murderd by Murad IV.
Süleyman (early 1615 – murdered 27 July 1635).
Скрит текст:
Murderd by Murad IV.
İbrahim (5 November 1615 – 18 August 1648). Became 18th Ottoman Sultan from 9 February 1640 until 12 August 1648.
дъщери:
Ayşe (1605 – May 1657).
Fatma (1606 – 1670).
Gevherhan (1608 – 1660).
Hanzade (1609 – 21 September 1650).
Atike (early 1614 – ?)

Историчeски Атике и Ибрахим не са близнаци

Последна редакция: чт, 24 авг 2017, 21:40 от tara_lezhka

# 156
  • Мнения: X
"Великолепният век: Кьосем" – история и измислица в сериала
http://tvnovellas.blogspot.bg/2017/08/blog-post_703.html#more

# 157
  • Пловдив
  • Мнения: 529
"Великолепният век: Кьосем" – история и измислица в сериала
http://tvnovellas.blogspot.bg/2017/08/blog-post_703.html#more
Като го чета това, почти всичко във филма се оказва измислица.
П.С. Ние сега се вайкаме на циганите, че се женят на 12 и раждат на 14, а той султан Ахмет се възкачили и му се родил първият син, когато бил на 14 години Grin

Последна редакция: чт, 24 авг 2017, 14:41 от Спливитет

# 158
  • Филибето
  • Мнения: 1 035
Здравейте.  bouquet
Следя ви редовно ,както и сериала -това, което дават вечер.
Бихте ли написали в скрит текст какво става с Дилруба ?Стана ми интересно. За кой паша ще се ожени? Grinning

# 159
  • Мнения: 5 820
Ще ме разочарова Зюлфикяр, като каже тайната на Хюмашах и Сафийе точно на Кьосем. Хюмашах толкова много го обича. Трябваше да оцени искреността, любовта и доверието на Хюмашах към него и да запази тайната!

# 160
  • Мнения: 15
За тези, на които им е интересно, помествам линк към френски документален филм за Сюлейман Великолепни, както и Хюррем.

https://endlessvideo.com/watch?v=x3IYqgkrrJ0

# 161
  • ... да усещаш мириса на море ...
  • Мнения: 3 313

БУРАК ДАКАК




Мерт в "Езел"


Февзи в "Моето име е Гюлтепе"

Любопитно е, че в този сериал с Екин Коч играят приятели от квартала, а в "Кьосем" - баща и син. В същия сериал са си партнирали и с Мете Хорозоулу.




Принц Мехмед

# 162
  • Мнения: 68 670
Не ме кефи тоз младеж...не е мой тип, ама хич...

# 163
  • Мнения: 4 208
Здравейте.  bouquet
Следя ви редовно ,както и сериала -това, което дават вечер.
Бихте ли написали в скрит текст какво става с Дилруба ?Стана ми интересно. За кой паша ще се ожени? Grinning
Скрит текст:
за Давуд паша

# 164
  • Мнения: 4 872
 Значи 8 деца има Кьосем. Така и бях разбрала , но в една серия Хюмашах говори с невзрачна жена в харема и ѝ каза, че тя също е султанка , майка на принц. Затова се зачудих. Това ако е майката на Баязид, деца от други наложници няма, така ли?
 И на мен не ми харесва принц Мехмед - лигав е, разглезен завиждащ дечко Confused За сега принц Осман се държи най- добре, на положение и уважава всички в двореца.

 
Скрит текст:
Не мога да повярвам , че затриха Искендер Cry И Сафието е странна - няколко пъти се опита да убие Ахмет, сега го трови , а страда истински за своят син. Някак продължавам да не им разбирам логиката. И Ахмет е нечий син, нечий баща. Двоен ѝ е аршина и няма грам сърце, освен за собствената  ѝ болка.
 

 

Общи условия

Активация на акаунт