Великолепният век Кьосем (Muhteşem Yüzyıl Kösem) №7

  • 83 218
  • 751
  •   1
Отговори
# 555
  • Мнения: 1 056
Привет! Според мен финала, който избраха от БТВ, засилва повече напрежението. Но фенките на Кьосем и фемили така остават неудовлетворени. В снощната серия показаха до какво води несъобразяването с военните, грубо казано.

# 556
  • Бургас
  • Мнения: 5 921
Като визия от жените много ми допадна и Хюмашах - самото излъчване и игра на актрисата, много някак ми се сля с образа тази жена. Ще потърся инфо за нея. В началото ми се струваше леко безлична.
Хюмашах ми прилича на Нона Йотова и съответно никак не ми харесва като визия, но пък играе много добре.
За красиви жени...  Thinking Сафие за мен е най-красивата жена в този сериал. Харесваше ми и актрисата играла първата и дъщеря  newsm78 - онази, която Дервиш утрови. И Мелксима е красива. Кюсем, хубава е, но не е точно карасотата, която аз харесвам.

А Мюрем никак не ми харесва, грозна е, фъфли и дори играта и не намирам за добра Rolling Eyes И Сулейман не ми харесва. От толкова красиви турци, как пък не намериха някой малко по-симпатични  Rolling Eyes

# 557
  • София
  • Мнения: 3 422
Е сега те изядоха! Не харесваш Халит? Анатема 😉

# 558
  • Мнения: 22 867
Е сега те изядоха! Не харесваш Халит? Анатема 😉

Аз направо я заръфвам Яна ей сегичка на моментата ! Simple Smile Такава харизма има тоя човек, че никакви красавци покрай него не ми правят впечатление. Единствено не ми хареса само в първия момент, когато го зърнах в 1001 нощи, но само за секундичка, после вече бях омагьосана, та и до днес. Heart Eyes Peace
И благодарности на всички, които пишете в темата, всяка вечер я оставям за последно преди лягане, изчитам я и спокойно заспивам. Нямам много време за писане, но за четене намирам. Hug bouquet

# 559
  • София
  • Мнения: 3 442
Здравейте, дами!
Извинявам се, че се намесвам във форума, не съм писала до сега, въпреки, че ви чета редовно. Съгласна съм с много от вас, които пишете интелигентно и с много познания. Много неща научавам от вас. Напълно споделям възмущението ви от програмната политика на БТВ. Аз също съм раздразнена от тяхното неуважение към зрителите ( и не само за този сериал).
Тони, далеч съм от мисълта да променям мнението ти относно Халит Ерченч. Поговорката по "Вкус и цвет тавариш нет" е вярна за всички ни. Халит Ергенч за мен е много талантлив артист, не е манекен, а може би е от малкото завършили театрална академия. Да, не е боядисан и гримиран красавец. Мисля, че никой по-добре от него не би изградил образа на Сюлейман Великолепни. Мисля, че това е най-сполучливата му роля. Казвам мисля, защото не съм го гледала във всичките му роли. Неговия Сюлейман ще остане винаги в съзнанието ми, както и целия сериал, който в пъти е по добър от ВВ -Кьосем, като сценарии и като актьорско изпълнение. Аз харесвам Берен Саат и мисля, че тя се справи успешно с ролята си и недоумявам защо е сменена във втори сезон. Но това в последствие ще го разбера. Хубав ден желая.

# 560
  • Мнения: 5 820
   И аз се възмущавам от телевизия Бтв. Винаги прекъсват някой сериал. Ако не могат да излъчат целия сериал, по-добре е да не го пускат за излъчване. После дават определен прекъснат сериал след половин година или повече време. Зрителите са забравили имената на героите и докъде е бил прекъснат сериалът. И още нещо - трябваше преди да прекъснат сериала, да бяха приключили сезона.

   Относно Халит Ергенч - винаги съм го харесвала като актьор. Той е талантлив актьор и певец.

   Берен Саат влезе в ролята на Кьосем. Нямам критики за сега към нея. Но пак съм възмутена, че смениха актрисата, която играеше Кьосем в началото.

# 561
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 700
А защо сменят актьорите постоянно? Много ми е изнервящо това на мен.

# 562
  • Мнения: 5 820
   И мене ме изнервят. Във всички турски сериали постоянно сменят актьорите си.

# 563
  • Мнения: 28 087
Всеки може да харесва или не някого, както и няма човек, който да е харесван от всички. Конкретно за Халит, понеже следя живота му, имам впечатления не само от българския форум, но и от руски, латиноамерикански, турски, и за първи път чета, че не бил подходящ за ролята на Сюлейман. Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Защото не бил красив. Sick Ако си продуцент и плащаш милиони за един проект, които вадиш от джоба си, трябва да си луд, за да наемеш "красавец", а не най - талантливия.
В цял свят образът на Сюлейман оживя, благодарение на Халит и хора, които не са знаели за съществуването на османския султан, вече имат своята представа в негово лице - на Халит. А пък заради Онур от "1001", Южна Америка научи за съществуването на Турция и има куп статии в турската преса, със статистика - всяка година печалби от стотици милиони в туризма им, благодарение на тези сериали.



Като Орхан в последния филм на Ферзан Йозпетек "Червеният Истанбул"



Като генерал Джевдет в първи сезон на най - новия си сериал "Ти си моята родина"





Цитат на: Nina NN
Да, не е боядисан и гримиран красавец

А който се е вгледал в лицето му, е забелязал, че има изключително симетрични черти.

labrex, newsm10
Няма да пиша друго тук за Халит, защото достатъчно съм го правила и правя в темата за "1001 нощ". Благодарение на него, прописах в този форум. Преди ВВ нито бях гледала турски сериал, нито съм се интересувала, нищо - за нито един турски актьор.

# 564
  • София
  • Мнения: 3 422
Аз не го харесвам. Ако ше цяла Южна и Северна Америка да са луди по него. Проблем?

# 565
  • София
  • Мнения: 6 287
А защо сменят актьорите постоянно? Много ми е изнервящо това на мен.
През втори сезон концепцията на сериала беше променена. С големите и пораснали шехзадета и султанки, се появи и нуждата от по-голяма и зряла Кьосем.
А, Анастасия за мен е загадка. Харесвах я, но Берен преспокойно можеше да поеме ролята от самото начало. Но явно са искали да повторят ефекта с Мерийем Узерли.

Вилдан Атасевер за жалост не участва във втори сезон, но...
Скрит текст:
героинята й е една от малкото останали живи на финала на първи.

Йойкю Карайел пред фотографа Мухсин Акгюн



Скрит текст:











# 566
  • София
  • Мнения: 3 442
Аз също смятам, че Берен Саат чудесно можеше да изиграе малката Анастасия, както и по възрастната.  Не мисля, че избора им за изпълнение на зрялата Кьосем беше подходящ в лицето на Нургюл Й. Изгледах няколко епизода с нея и престанах. Не я харесах. Дрезгав глас, статичност и елементарно преиграване в някой сцени. Уверена съм, че Берен с малко състаряващ грим щеше да се справи прекрасно. А защо толкова е необходимо да състаряват Кьосем, след като  не е била много възрастна. За мен много загуби сериала с тази смяна, а и мен като зрител.

# 567
  • Мнения: 1 056
В сериала представят почти 40 години от живота на Кьосем. Трудно е да се изиграе от една актриса. Някой може да даде за пример Халит и образа на Сюлейман. Не знам, аз харесах младата Анастасия, даже в началото Берен не ми стоеше добре на нейното място. Не мога да коментирам за Нургюл, не съм гледала втори сезон. Всъщност сигурно ли е, че са я сменили? Може Берен да не е искала да участва във втори сезон.

# 568
  • София
  • Мнения: 3 422
Аз съм гледала втори сезон. Берем много ми липсваше. Така и не харесах Нургюл

# 569
  • София
  • Мнения: 6 287
Всъщност сигурно ли е, че са я сменили? Може Берен да не е искала да участва във втори сезон.
Берен е имала договор само за един сезон. Както вече писах, продуцентите решават да променят концепцията на сериала, за което им е нужна по-зряла актриса за ролята на Кьосем.

Това за договора става ясно от интервю на Нургюл:
http://turkseriesnews.blogspot.bg/2016/11/blog-post_2.html

Общи условия

Активация на акаунт