Въпроси за приемното семейство?

  • 33 704
  • 297
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 622

 И ние имаме опит с приемните семейства, защото майка ми  е приемен родител на едно момче, от около 4-5 години вече. Но се минава през доста перипетии и неприятности докато поемеш правата над това дете, от друга страна не се знае дали самото дете няма да се окаже проблемно( много вероятно) след време, както в нашия случай. В крайна сметка децата носят  и каквото е заложено в тях и то се проявява в един, или в друг момент, независимо от средата, в която живят.

Сега майка ми е извън БГ и правата пое баба ми. Ми трябва да ви кажа, че и е много трудно, определено този ангажимент не е за жена на нейната възраст. Както и да е. Добре, че е мъжът ми, че да влива от време на време малко ум в главата на тийнейджъра и да го държи из късо, иначе лоша работа....

Като цяло идеята е благородна, както и осиновяването, но трябва да се знае, че може да се окаже подводен камък. (А може и всичко да е наред, имам и такива примери  Peace )

# 16
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Днес бях в отдела за закрила на детето и не останах очарована Rolling Eyes
Прие ме един мъж, но в стаята имаше и една млада жена, която разбрах в последствие, че е някакъв шеф.
Обясни ми човека на две, на три, защото бях с детето и то вилнееше насам натам Laughing
Даде ми Въпросник, Заявление и списък с необходимите документи за пр.сем.
В момента е отпаднало изискването за декларация, че пр.род. могат да осигурят лично пространство на детето в жилището и Декларация за сътрудничество с отдел "Закрила на детето" в Дирекция "Социално подпомагане"(каквото и да значи това, преписвам дословно).
Казаха ми, че не мога да взема дете, което съм харесала, а което те преценят да ми дадат(не разбрах дали има срещи за харесване както при осиновяването).
Спомената по-горе жена на няколко пъти ме попита дали сме решили,че искаме да станем пр.сем преди да видя детето, което сме харесали или заради него сме го решили това. Казах, че отдавна е зреело в главата ми, но сега като съм видяла това дете, ми се е приискало да си е наше Simple Smile
Пита ме дали съм готова да се разделя с детето по всяко време, а аз казах, че знам че такава е практиката, но не бих искала да се разделям и не помня по какъв повод споменах осиновяването и тя се сопна, че пр.сем. не било като осиновяване. Мен взе да ми кипва, защото отношението й не беше приятно, просто не ми хареса тази жена и казах, че знам кое какво е, просто бих искала да го гледам винаги и че няма да го изритам след 18-тата му годишнина, както прави Държавата при което девойката ме зяпна с отворена уста.
Също така ми казаха, че могат да видят детето с какъв статут е, можело и да е оставен за осиновяване.
Майката нямало как да ме изнудва(и това питах), защото не тя е тази, която решава къде ще седи детето. Ми това е.
Малко ми е криво, а и доста объркан постинг се получи, напълно в мой стил newsm78

За сега нищо няма да правим, защото си сменяме адресната регистрация и би трябвало да се обърнем към отдела, който ни е по район. 
Благодаря ви, че го прочетохте  bouquet

Дуцка,мила  SadНастъпила си системата по мазола , а познаването на положението при теб не се е харесало на кифлата CrazyДреме ти.
сего просто изчети формулярите и всичко останало и ще го мислим .

 опитай да разбереш дали биха му търсили приемно семейство.


първо прегледай документите  bouquet

Последна редакция: пт, 12 май 2006, 08:38 от lavender

# 17
  • Мнения: 4 371
Защо да го спират, аз не искам да навредя на това дете, аз искам да го измъкна от затворените стени и да му дам шанс. Карай...
Ще го имам предвид, благодаря Simple Smile

# 18
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
  • Мнения: 4 258
Дуци,по принцип приемната грижа е за деца в нужда,както си прочела в брошурите.Не е трябвало да бързаш да им казваш за въпросното дете.Чудя се на тез социални работници дето ги назначават,уж в помощ на децата ,а с държанието и бездушието си отказват много хора да станат приемни родители #2gunfireКато се изместите иди в другият отдел и започваш наново без да казваш за детето,споменаваш че имаш поглед  за живота на изоставените деца понеже .... и така изчакваш да текат проверките,междувременно ще прецениш социалните работници и все ще се намери вратичка за въпросното детенце,а и ще си разбрала за осиновяване ли е оставено или за отглеждане/междувременно да не е настъпила промяна / newsm10
 Thinking БУБА е много права,че си е риск,но то и с нашите деца си е риск,гледаш го ,възпитаваш го и в един момент ти сервира някоя неприятна изненада като държание,приятели ...и др.такива  bouquet

# 19
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Защо да го спират, аз не искам да навредя на това дете, аз искам да го измъкна от затворените стени и да му дам шанс. Карай...
Ще го имам предвид, благодаря Simple Smile

просто ти казвам да не насилваш за сега нещата Wink

# 20
  • Мнения: 441
Дуци, и аз да кажа, брой до десет и се усмихвай Simple Smile

Мисля, че вие сте приели детето в сърцето си и по един или друг начин ще успеете. Малко по-настоятелна бъди пред социалните и това е.

Наистина ли според нормативната уредба социалните ти избират дете? Хайде за осиновяването ясно - така е, но нали те самите са ти казали, че нещата при приемно семейство са различни newsm78

# 21
  • Мнения: 3 164
Дуцка, поздравления за решението ви  bouquet дано нещата се нагодят спроред желанието ти, успех ти желая newsm10

# 22
  • Мнения: 4 371
Дуци,по принцип приемната грижа е за деца в нужда,както си прочела в брошурите.
Никакви брошури не им се откъснаха от сърцето Confused

# 23
  • Мнения: 781
Дуцка, много благородно и хубаво сте го замислили, но обмислете добре нещата, защото веднъж поемете ли детенцето, това води до големи задължения и отговорности в дългосрочен план и връщане назад няма....но все пак успех в начинанието!!!!!! Simple Smile
ПС. Свиркай моля те, когато ходите до дом следващия път! Wink

# 24
  • Мнения: 863
Дуци,по принцип приемната грижа е за деца в нужда,както си прочела в брошурите.
Никакви брошури не им се откъснаха от сърцето Confused
Имам удна брошурка, не е много подробна ,но е добре систематизирана.Може да ти свърши работа, утре ще ти я донеса Hug

# 25
  • Мнения: 4 371
Чарлин, благодаря!   bouquet

Рали, утре ще има акция за набиране на средства за операция на болното детенце, не знам дали си прочела. Ако искаш ела, кой с колкото може - ще помага. В Южния парк откъм Нишава, от 10.30 до 11.30 ч
А на 20-ти и 21-ви ще има акция Да спестим едно кафе - да е сухо едно дупе. Ако искаш и можеш - и там ела. Абе звънни ми когато ти е удобно Hug

# 26
  • Мнения: 73
Дуци погледни на 9та страница има тема "Как се става приемен родител" Има доста материали в темата  Незнам как се дава линк затова те упътвам така  Rolling Eyes прости ми невежеството   Успех ти желая  newsm10 и те поздравявам за смелото решение smile3501

# 27
Момичета, искам да ви попитам дали мога да кандидатствам за осиновяване на детенце, при положение, че съм неомъжена.Живея с родителите си в къща има място за всички . Знам че някой може да каже да си родя, но ако има начин да си осиновя предпочитам този път( макар и по труден)  bouquet  bouquet  bouquet

# 28
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
  • Мнения: 4 258
Може и да има-но на този въпрос най-точен отговор ще ти дадат в местната социална служба-отдел закрила на детето Heart Eyes

# 29
blagodarya Didka , shte zapochna ot tam Hug  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт