Q&A
Обобщени въпроси и отговори от темата *
Как да стана приемно семейство?
Докога приемното семейство се грижи за детето?
Каква е вероятността приемното семейство да приеме конкретно дете?
* Предложените въпроси и отговори се генерират машинно от автоматизиран езиков модел на база потребителските мнения в темата. Генерираното съдържание може да е непълно, неактуално, подвеждащо или неподходящо. Вашите оценки спомагат за подобряване на модела и неговото усъвършенстване.
-
Как да стана приемно семейство?
За да станете приемно семейство, трябва да се свържете с местната служба за закрила на детето и да подадете заявление. Социален работник ще ви преведе през процеса и ще предостави формуляр за кандидатстване. След това ще бъде извършена проверка в продължение на около три месеца. Приемната грижа предлага три вида настаняване, а по време на проучването или след одобрение можете да посочите интереса си към конкретно дете.
-
Докога приемното семейство се грижи за детето?
-
Каква е вероятността приемното семейство да приеме конкретно дете?
-
Какви са изискванията за приемно семейство?
-
Какви са рисковете и предизвикателствата, пред които е изправено приемното семейство?
Току-що говорих с въпросната дама . Каза , че ще изпрати соц.работник да се срещне с мен . Stillness,от теб научавам за 1 път,че ако си одобрен за пр.родител,може да ти дадат право на избор !Изборът ще е труден,но ако имаш предпочитание за момче или момиче,може би ще ти е от полза . УСПЕХ !!!
Дано не съм лош пророк, но някои от биологичните родители ще видят шанса си да "пооправят" своя живот, изнудвайки или в най-добрия случай досаждайки на хората, отглеждащи децата им. Такъв род хора изобщо не им пука за изоставените в институции деца, нито уважават факта, че е даден шанс за нормално развитие на детето им. От всичко ще видят и търсят лична облага и "келепир".
Дано този род случаи са малко, но доста ме съмнява. В такава ситуация, приемните родители трябва да действат твърдо и безкомпромисно, иначе ще се видят в приключения.
Въпроса е, че изведнъж майката се чувства изместена и саботира всяко решение. Например - решиш да и пробиеш ушите (ако е момиченце) и майката отсича "Не, каква си ти, че да и ги пробиваш" и е напълно в правото си, все пак детето е нейно. Беснее срещу темата дълго време и когато вече се примириш ти предлага, все пак да и пробиеш ушите, защото е момиченце. Просто биологичните родители са против приемните.