Време е за първото пюре, МАРТенчето бързичко расте!-тема 5

  • 36 568
  • 740
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 119
Mumpeto, мислех да са по 5 дни, но реших 3дни, на 4тия нов. Поне засега така смятам да остане. Според мен е доста по един на седмица, може би, за първия да, но след това ми се струва много бавно, аз не бих издържала, но нека и другите момичета да кажат.
П. П. Много смешна иконка и съответно реакция! 😂😂😂

# 61
  • Мнения: 119
Ох, забравих да отбележа, че е много важно авокадото да е достатъчно меко, защото ако е по-твърдичко, доколкото четох няма да се отрази добре на коремчето.

# 62
  • Мнения: 296
Аз давах първия зеленчук пет дни. Всеки следващ по три. За две седмици - четири зеленчука. От днес давам старите, защото ни предстои имунизация.

# 63
  • София
  • Мнения: 326
Моето "соломоново" решение - когато излизам и съм сигурна че бебо ще спи слагам коша за новородени, иначе слагам отворения. За зимата ще купувам чувалче че коритото вече става късо...
Аз съм въвела тиква, картоф и морков засега, следва пащърнак, тиквичка и незнам дали още зеленчуци или оризова каша...ще питам и педи в петък.
При мен социализацията куца, но повече ми липсва наспиването и времето за мен и нас с мм.
Чудя се дали е рано за проходилка с няколко нива или нещо подобно, понеже бебо най-много се кефи да стъпва и да се подрусва? Явно му омръзва да лежи или полулежи, въртенето много не го влече - по-скоро по часовниковата стрелка го прави за да докопа нещо за ритане /например говорещото куче/.

# 64
  • Мнения: 18 562
Нали,нали Електра-и мен,това по повод,че   отидох на 2 дневно спа с беба😉😊😋такива свръх майчински горди-горди и себеотричащи  реплики откровено ме дразнят...странни са ми.

# 65
  • София
  • Мнения: 154
На мен социализация не ми липсва, Марти си спи в количката, аз кърмя навсякъде. На този етап не проявявам голям интерес към излизания, по-скоро ми липсва природата, но не тази от парка. Първите месеци не исках да се виждам с никой, защото ми настръхваше косата като чуя, че някоя приятелка иска да ми гушка бебето, сега го преодолях. Където и да ида още с виждането започва да обикаля от ръце на ръце, харесват го женичките. Също не обичам бебешки разговори, имам си приятелка от родилното, тя ми е достатъчна за тези теми, а и си говорим за много други неща.  Тези дни се усещам, че ми липсва да си облека някоя хубава рокля, с каквато ходех на работа и да се наглася малко.

Jeran, Sis, аз съм завършила психология и само дето заек от шапката си не извадих, но не става, когато липсват елементарни навици у децата и други неща, които не коментирам. Да са живи и здрави.

Майките-героини са ми една много любима порода, направо умирам от смях. На мен много ми харесва да съм майка, но съм и човек, жена и жена на мм.  Май само домакиня не съм. Има в парка едни майки и често ги засичам, ами те само за това какво са свършили говорят. Аз пък днес спах 4 часа с Марти и съм много горда. Починах си и бях добра майка.

# 66
  • Мнения: 18 562
Цитат
Тези дни се усещам, че ми липсва да си облека някоя хубава рокля, с каквато ходех на работа и да се наглася малко.
И това,да.Аз откакто ходех като идотка с пижами цяла година, гледай да видиш откакто родих се глася повече и от преди-имам нужда, идва ми отвътре,гримирам се, купих си и някои нови дрехи, вече взех и в старите да влизам, вярно остават още килца отгоре, но пък бременността ме разхубави в лицето, накак ми придаде друго изражение,всички ми го казват  Embarassed,имам си желание да се кипря, и смятам,че така е правилно.Едно нещо никак не ми липсва и то РАБОТАТА!  Naughty Mr. Green Joy
И да ви кажа много се кефя като бебка ме разпознава,и знае, че съм и майка  Party то малко тъпо звучи, естествено,че знае...но тя не се смее на никой друг така и не се радва както на мен, с глас ми се смее, като на голям човек.

# 67
  • От Луната
  • Мнения: 6 218
Авокадото е голям хит у нас. Давам го с оризова каша, или към пюрето: тиквичка, светла чушка, картоф и прясно авокадо. С малко авокадово олио. Мазнината в захранването е важна за мозъка Wink
Иначе самото авокадо го намачквам през цедка. Малкият се дави от парченца и всичко трябва да е гладко.

Аз не обичам дискотеки и ресторанти. Предпочитам домашно приготвена храна и прохладно място. Многото хора по скоро ме дразнят.
С други майки рядко се виждам. Звярът не стои нито в количка, нито в раница... В раницата посвикна, но като идем от точка А до точка Б, при точка Б няма къде да го оставя. Не ходи и все да го нося не мога.
Та имам двор, слизам там и така. Около нас няма други бебета, нито парк.
На мен ми липсва работата Sad. Обичам си я и ми е тъжно, че я пренебрегвам.

# 68
  • Мнения: 1 269
Има ли неспящи мами като мен.
Хранихме се и не мога да заспя.
Беболинка най-харесва тиквата.
Заинтересувахте ме с това авокадо, ще го пробвам.
Ние сме в планината и често няма нет та и да искам не мога често да пиша

# 69
  • Мнения: 1 269
Има ли неспящи мами като мен.
Хранихме се и не мога да заспя.
Беболинка най-харесва тиквата.
Заинтересувахте ме с това авокадо, ще го пробвам.
Ние сме в планината и често няма нет та и да искам не мога често да пиша

# 70
  • Мнения: 6 557
Синеока, аз като отида от точка А до точка Б, сядам някъде, изваждам го от раницата и в скута. А ако не се качвам в ГТ взимам и количката.
За гладка консистенция имам блендер и мисля него да го ползвам. Още днес, на новото столче, стискайте палци този път да му хареса Simple Smile

И аз изпитвам желание да съм хубава. Естествено, че преди всичко съм човек. Ходих онзи ден на фризьор и се почувствах супер Sunglasses

Аз обичам да споделям какво съм свършила и говоря на бебешки теми, но с други майки - да обменяме опит. Като попрочетох някои постове обаче, се замислих дали не съм досадна, а просто да не ми го казват. Аз мога да говоря и на други теми, разбира се Rolling Eyes

# 71
  • Германия
  • Мнения: 3 443
И аз много говоря на бебешки теми, и то не само с други майки. Май ще взема да попитам и аз дали не досаждам..

Аз май съм единствената, която прави ЗВБ? За сега мога да кажа, че върви добре. Настава една мацаница по масата, но е весело, а Ария си 'хапва'. Давала съм: броколи, карфиол, ябълка, банан, праскова, краставица, печурка, диня и морков. За днес съм приготвила сладък картоф да й задуша.

А Ария има не един, а два зъба! И вчера ме ухапа, много ме заболя! Дано не й стане навик

# 72
  • Мнения: 796
Нашия отчет от днес, на 5м и 5дни тежи 7960гр , 71см, или качил 550гр(казаха ни, че било перфектно щом намалил темпото) и +4см . Прие втори курс ротарикс.       Тотално съм объркана с това захранване. Мед сестрата държи да започнем с плод, даде ми и схема. Чудя се!
 След ротарикса, според вас кога да започна захранване, уж не било проблем ми каза сестрата, а и тя имала ефект до 5дни. След 5дни ли да започвам ? 👀
  И аз говоря на всякакви теми, но все пак излизам с майки, които и те подхващат теми често за деца, не само аз подхващам бебешорски неща, та мисля не досаждам 😬. А пък ако досаждам да сменят темата, както толкова 😂  Веднъж пихме кафе с едно семейство децата са им на 3 и 4г, помни се абсолютно всичко кой месец какво се случило , всичко с подробности се казва ,обладани ми идват и майката и бащата, е това наистина ми е идвало в повече.
 Две роднини, три приятелки и една позната са бременни. Щастлива съм!!! Някакъв бум на бебета ще е около нас, супер 😊
  Аз не се чувствам красива! 7-те останали ми кила някак си много ми тъпкат самочувствоето 😏 Нося широки ризи и Оня ден се почувствах като застаряла 😑
 

# 73
  • Мнения: 18 562
Аз много искам за започна с тиква, имаме домашни. Но се чудя дали няма да сгреша и редно ли е да се започне с нея,притесняваме,че да не е сладка повече и после да иска по-сладки неща, и да не обича зругите зеленчуци.

# 74
  • Мнения: 119
Много от моите приятелки започнаха с тиква, харесва се много и никой досега не е имал проблеми със следващите въведени зеленчуци 😊

Общи условия

Активация на акаунт