Време е за първото пюре, МАРТенчето бързичко расте!-тема 5

  • 36 598
  • 740
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 1 825
Тиквичката пасирана е супер. Моя яде по едно малко бурканче, Т.е една средно голяма, сварена тиквичка, а е на пети ден от захранването. Мляко не иска да яде. Говорих с педиатъра, каза да не се притеснявам и да спокойно да си замествам обяда с твърда храна, щом не иска мляко.

# 76
  • София
  • Мнения: 248
H/I, а трябва ли към пюрето да добавяш мляко? Аз доколкото разбирам май мляко все трябва да има. Мн ми е объркано. А през останалото време си суче нали?

# 77
  • Мнения: 6 566
Добавя се мляко, да. А след това кърмиш да си дояде. През останалото време си суче.
Моето диване пак не хареса картофа. Ще опитам с морков. Някой да знае дали трябва да чакам 2-3 дни? Не мисля, че нещо глътна, плю, плю, плю ooooh!

# 78
  • Мнения: 786
Задължително не, предлагаш мляко, но като не иска.
Тео - печурка? Наистина ли? Гъби нали не се дават до 3години? Водят ги и алерген и тежка храна. Моя батко е на 3г и 2мес и още не съм му давала нито гъби, нито миди, калмари, октоподи ( само риба от морската храна).
Аз започнах с тиквичка -5дни, бял морков, пащърнак и картоф х 3дни и ще продължа с морков, сладък картоф, зелена чушка, тиква и чак тогава ще започна с плодови пюрета като следобедна закуска.
Някой беше споменал за това че е добре до 2годишна възраст да се возят обратно на движението в столчето. Е как да стане това, като никое дете след 1-вата годинка няма да иска така, защото не вижда какво правят другите отпред в колата, и др че е на практика невъзможно защото вече краченцата им стърчат от столчето.

# 79
  • Мнения: 1 825
H/I, а трябва ли към пюрето да добавяш мляко? Аз доколкото разбирам май мляко все трябва да има. Мн ми е объркано. А през останалото време си суче нали?
Не добавям мляко. Само два пъти добавих, но след това спрях. Не го кърмя - на АМ е. Но вчера и днес, след като изяде по едно бурканче с тиквичка, предложих мляко - не искаше. Звъннах на педи да е питам - каза, че щом не искал да не го назорвам и да му направя едното ядене само със зеленчук, колкото иска да яде.
Но аз до сега само тиквичка давам, друго не съм пробвала. Утре мисля да сваря малко картофче.

# 80
  • София
  • Мнения: 1 509
Аз много се туткам с пустото захранване. Засега само пъщарнак, със зор тикам тая лъжица в устата. Все езикът му напред ,като дам мляко после и реве за още. Утре започвам картофа, то се видяло, че цяло бурканче пъщарнак няма да изяде.

# 81
  • Мнения: 786
Аз много се туткам с пустото захранване. Засега само пъщарнак, със зор тикам тая лъжица в устата. Все езикът му напред ,като дам мляко после и реве за още. Утре започвам картофа, то се видяло, че цяло бурканче пъщарнак няма да изяде.
Миа защо не спреш за няколко дни да му даваш пюре? Щом бута с език, значи не е готов още. След седмица може да е по-различно.

# 82
  • София
  • Мнения: 855
H/I завид завид как си хапва тиквичка, на бебо това му се опъна- мръщи се, плюе, а последния път даже  му се догади, а я бях смесила с тиква, пробвах и смес с картоф. От плодовите засега само слива и първи път круша, на която се намуси здравата. опитах и аз, беше доста вкусна. Слива обаче си хапва с кеф, след морковено пюре му идва идеално Simple Smile. От зеленчуците не съм въвела броколи и карфиол, чакам и аз не знам какво чакам, аз и баща му сме със супер чувствителни стомаси към броколи и карфиол, особено той-та се туткам и не смея. Искам да мине 1+ месец след захранване със зеленчукови пюрета и тогава да дам първите две лъжички броколи. Та имаме: картоф, морков, тиква, тиквичка, пащърнак, ориз, слива, круша. Висят бял морков, сладък картоф, броколи, карфиол.
Jeran явно всяка страна си има различия в захранването, аз бих следвала каквото усещам отвътре, и каквото мога да приготвя/купя разбира се.
Alja по това време отворих едно око, видях че е 05 сутринта и в 6 ще се събудят мъжете и откъртих здраво, докато мога, хаха Simple Smile
Teo, като единствена мама засега със ЗВБ, ще те следя с интерес, на мен пък ми звучи адски интересно.
Elektra картофът е блудкав и безвкусен, виж на морков ще се облизва и ще проговори да пита за още Bowtie. Положението в памперса ще стане оранжево и на пастет, само го следи да не се затегне, иначе ще омита бурканче Simple Smile
Аз изчезвам на лекар  защото Хашимотото ми се вихри с пълна сила и вторите изследвания и те са мноого зле. Далече съм от милиграмите Еутирокс, които са несъвместими с кърменето, но като нищо можем да стигнем и до там.

# 83
  • Германия
  • Мнения: 3 454

Тео - печурка? Наистина ли? Гъби нали не се дават до 3години? Водят ги и алерген и тежка храна. Моя батко е на 3г и 2мес и още не съм му давала нито гъби, нито миди, калмари, октоподи ( само риба от морската храна).

Някой беше споменал за това че е добре до 2годишна възраст да се возят обратно на движението в столчето. Е как да стане това, като никое дете след 1-вата годинка няма да иска така, защото не вижда какво правят другите отпред в колата, и др че е на практика невъзможно защото вече краченцата им стърчат от столчето.

Печурката си я представи една шайбичка, запечена на тиган, коята малкта леко осмука, не мисля че и отхапа от нея. Иначе за морските дарове изобщо няма да бързам, ние така или иначе не ядем. Само риба, и то много рядко.

Значи не е така, че никое дете няма да иска да седи обратно на движението. Виждам ги тук ежедневно. Няма значение, че крачетата се подават извън седалката, главичката трябва да не се подава над нея. Тези столчета са до 104-105 см, краката не стърчат толкова много. В Скандинаявия седят децата със сгънати крака, те нали до 4 години така се воят. Там казват по-добре счупени крака отколкото счупен врат. Склонна съм да се съглася. А и откъде знаем от сега още дали децата няма да искат да седят така. Те и сега са обратно на движението. Даваш им нещо за игра и ако имаш късмет са кротки, ако ли не пътуването става приключение.

Съжелявам че го споделям, но гледах преди 3-4 дни репортаж точно на тази тема, понеже и аз си оглеждам за столче вече. Ставаше дума за детенце, което е било сложено в столче по посока на движението и захванато с предпазния колан на колата. Детенцето е било на 1 година и точно е прохождало. Майката го взима един ден от градината в силен дъжд. Колата поднася и катастрофират. Детенцето от тогава и за цял живот ще бъде в инвалидна количка, защото е парализирано. И тогава се разплаках и сега ми става супер тъжно. Никога няма да мога да си простя ако стане такова нещо, защото аз въпреки че знам как трябва реша на пук да не го направя. Мога да ви кача линк с репортажа, ако някой си мисли че си измислям. Ох, супер гадно ми стана пак  Cry

# 84
  • София
  • Мнения: 1 176
Здравейте, момичета! Simple Smile

Днес започнах захранването. Ходих до Фармхопинг за подбрани уж картофи.  Платформата им е много удобна, магазинът им обаче нещо не ме грабна. Самуил жестоко се потресе от картофа. Утре продължаваме напред! Simple Smile
Бях решила да търся еко-зеленчуци за началото, но май ще започна да купувам просто зеленчуци от местата, които са проверени и знам, че са пресни.

Долен зъб се показа, страшно му отива. Честити зъбчета и на вас, Делфиниум.

# 85
  • София
  • Мнения: 1 509
Musleto, не мога повече да го бавя, вече е на 6 месеца.

# 86
  • От Луната
  • Мнения: 6 218
У нас морковът беше хит, но за съжаление сме алергични.

Ние уж рано почнахме, а вие ще ни настигнете скоро...
И така ядем картоф (настърган, изкиснат, сварен на пара и пасиран), към него малко тиквичка и чушка. Отделно добавям сурово авокадо + 2/3 капки авокадово олио. Много му хареса. Чиста тиквичка яде, но с чушка не ще. И така имаме още оризова каша, от днес елда и също пъпеш и круша.
Очакват ни батат, зелен фасул (като част от пюре, не основно), тиква, кайсия. От понеделник ще добавям и малко лук, като няма да го захрянвам специално с него.

Харесва също оризова каша с авокадо и елда с круша.
Ще редувам ден ориз със зеленчуци, ден картоф със зеленчуци, а на закуска плод.
Пюретата ги правя в неделя и ги стерилизирам, след това в хладилник. Все едно са купени, само добавям авокадото и разреждам с кърма. Много съм доволна от системата си. Ориз го добавям после, имам на хумана, а и съм си направила брашно и си варя. Определено втория му харесва повече.

# 87
  • Мнения: 1 825
Ориз какъв ползвате - обикновен бял или някакъв по-специален?

# 88
  • Мнения: 786
Тео, за столчето говоря от опит. Големият ми син в момента в който започна да стои седнал, не искаше да се вози вече обратно на движението.  Но с колана захващаме столчето, а не детето. Все още се вози в столче ( 103см е), а то че ги дават до 105см, не значи че краката не му висят от него. Въпросът ми беше къде ще му стоят краката в момента в който започнат да настърчат от столчето? Между облегалката на колата и столчето затиснати? Не се заяждам, питам се как става това?А малкия се вози от два месеца в столче за 0+ и разбира се че се вози обратно на движението ( но това по закон е до 6мес - не споря).

# 89
  • Мнения: 509
Синеока, как точно ги приготвяш и стерилизираш бурканчетата? Примерно аз имам домашен каротоф и тиквичка. Искам да си купя решетка за готвене на пара (върнах си уреда на Авент, реших, че няма да кулинарствам много Grinning ). Но засега - може ли да ги сваря хубаво, пасирам с малко от водата, слагам ги в топли бурканчета, обръщам ги и варя 15 мин, така ли (това съм чувала)? Авокадовото олио като отделна храна ли се въвежда? Утре почвам и аз, голям ден!!! ^_^

H/I, на твое място бих приела с радост факта, че му стига и не иска после мляко, но със сигурност бих пробвала да слагам по 30мл АМ в пюрето. Но нашия батко много рано замести обяда, без да слагам после мляко и пак си е супер Wink

Жеран, Ротарикса е много лека ваксина, без странични ефекти, аз не бих чакала повече от 2-3 дни, за да започна захранване.

Момичета, имам питане - вашите бебчовци като ги хаването под мишниците примерно и ги закачите на хълбока си, ей така на една страна изправени (представихте ли си го), стоят ли вече стабилни, хубаво изправени? Моя младеж е почти на 5м. и половина, малко му тежи главата, но стои изправена, но тялото му някак съвсем леко е изкривено, като буквата С, все едно се навежда напред. Не можах да мина през ортопед в Бг, за да питам. Чудя се да се притеснявам ли... Като хвана наборчето му (едно момиченца на приятели), тя си стои някак с лекота изправена, а аз взе имам чувство, че трябва да му придърпвам раменете, изправям гръбнака и т.н.

Общи условия

Активация на акаунт