Въпроси и отговори за хиперинсулинемията! - 16

  • 46 650
  • 444
  •   1
Отговори
# 405
  • Мнения: 493
В трети семестър правих обременяване с глюкоза , на два часа. Резултатите бяха ок.
Да вметна, че никога съм нямала проблем с кг., дори и след като спрях цигарите от раз, не качих нищо, може би 1 кг.  за година, нещо такова, затова сега незнам какво се случва, аз вместо да свалям, в момента се опитвам да задържа килограмите, да не се качват. Движих се активно цяло лято , разделно се храня също .На 38 години съм.

# 406
  • Мнения: 3 214
Може и нещо с щитовидната жлеза да е. Консултирайте се с ендокринолог.

# 407
  • Мнения: 493
Взички хормони на щитовидната са добре, преди по- малко от месец ги правих.

# 408
  • Мнения: 5 867
Възможно ли е след бременност да се отключи ИР.
Разбира се, че е възможно. ИР, както и всякакви други състояния / заболявания, за съжаление, може да отключиш по всяко време и при най-различни обстоятелства.
Но без изследвания няма как да разбереш. Бих те посъветвала да тестваш Инсулин + Глюкоза на гладно, еднократно, сутрин, без да си яла, пила вода / кафе, пушила или приемала други медикаменти. Не знам дали е уместно толкова скоро пак да правиш обременяване. А при предишния тест, измерван ли е трикратно Инсулинът, че така, както си го написала, не става много ясно. Дали пък трикратно не е изследвана само Глюкозата? Ако е така, изследването е било що-годе безполезно.

Взички хормони на щитовидната са добре, преди по- малко от месец ги правих.
Както много пъти сме писали, "добре" не значи "в норма". Ако искаш, дай копие на изследването, за да видим за какво иде реч. Simple Smile

# 409
  • Мнения: 129
По принцип по време на бременност бременните са малко инсулинорезистентни. Както каза Гърне може да пуснеш само на гладно кз и имсулин.

# 410
  • Мнения: 493
Извинявам се и аз не съм наясно точно с това изследване. Сутринта на гладно ми взеха кръв, след това изпхи малка чашка с глюкоза през 10 минути,  след два часа  отново ми взеха кръв.

# 411
  • Мнения: 5 867
Ами, трябва да знаеш какво точно са изследвали. Ако ли не, реално ти този тест все едно никога не си го правила... Като я нямаш информацията (резултатите), няма какво да коментираме по нея (тях), за жалост.

# 412
  • Мнения: 129
Резултати имаш ли?

# 413
  • Мнения: 493
Не , нямам при мен резултати, тук остават в болницата и аз нямам копие от тях. Живея извън Бг.

# 414
  • Мнения: 2 515
Здравейте 😊 След неуспешно инвитро ми се повиши доста TSH и реших да проверя и как е инсулинът. Направих ОГТТ, като захарта е добре, инсулинът на гладно бива, но много ме притесняват нивата му на 60та и 120та мин. Никъде не намерих референтни стойности, а при Начев съм чак след 2 седмици. Може ли коментар 😊

# 415
  • Мнения: 129
Кактус инсулина ти е висок, това показва че си с ИР. Имаш ли излишни кг ако Да трябва диета. Моите изследвания са почти същите. Приемам метфогамма по схема и съм на нвх режим. Свалила съм 26 кг за 6 месеца. Зависи как се храниш.

# 416
  • Мнения: 2 515
Кактус инсулина ти е висок, това показва че си с ИР. Имаш ли излишни кг ако Да трябва диета. Моите изследвания са почти същите. Приемам метфогамма по схема и съм на нвх режим. Свалила съм 26 кг за 6 месеца. Зависи как се храниш.
Много благодаря за коментара 😊 Браво за волята ти и резултата.
По принцип цял живот съм била с поднормено тегло, а сега с нормално от близо 7 години(59кг, 160см). Преди бях 42кг до 45кг. Интересното е, че HOMA на гладно ми е 1.89, но е видно, че проблемът е след приема на глюкоза. Имам и висок холестерол, което също може да идва от високия инсулин, а той пък в следствие аденома на хипофизата. В краен случай ще се оперирам, ако на прегледа потвърдят, че това е разковничето. Иначе ще трябва да ям само белтъци и зеленчуци, а имам пясък в бъбреците и не е добре.

# 417
  • Мнения: 129
Кактус инсулина ти е висок, това показва че си с ИР. Имаш ли излишни кг ако Да трябва диета. Моите изследвания са почти същите. Приемам метфогамма по схема и съм на нвх режим. Свалила съм 26 кг за 6 месеца. Зависи как се храниш.
Много благодаря за коментара 😊 Браво за волята ти и резултата.
По принцип цял живот съм била с поднормено тегло, а сега с нормално от близо 7 години(59кг, 160см). Преди бях 42кг до 45кг. Интересното е, че HOMA на гладно ми е 1.89, но е видно, че проблемът е след приема на глюкоза. Имам и висок холестерол, което също може да идва от високия инсулин, а той пък в следствие аденома на хипофизата. В краен случай ще се оперирам, ако на прегледа потвърдят, че това е разковничето. Иначе ще трябва да ям само белтъци и зеленчуци, а имам пясък в бъбреците и не е добре.

Защо ще се оперираш? Виж темата за ИР там ще получиш много инфо има момичета с диабет тип2 само с режим са нормализирали кз и инсулин. И аз съм с висок холестерол пия хапчета и за него мисля след празниците да пускам, кз, инсулин и холестерол, ако имам подобрение, а мисля че имам спирам хапчетата.

# 418
  • Мнения: 2 515
Мими, защото аденомът отделя пролактин, което води до отклонения и в други показатели. Като се оперирам, няма да пия цял живот лекарства. 😊 Все пак се надявам да ми се размине операцията. Отделно съм и с тромбофилия...ужас 😄 то хормоните не са ок, ИР, холестерола, ЩЖ.

# 419
  • София
  • Мнения: 736
Кактус, не е задължително цял живот да се пият лекарства за аденома. Аз само 6м пих Бромкриптин и пролактинът влезе в норма. Сега май се изписва Достинекс, което е по-добро лекарство. Следят ми аденома на 2год, не ме оперираха. Повече от 10год така.
Как ви аргументираха влиянието на пролактина върху качеството на инсулина? Аз не съм чела за такава пряка връзка.

Общи условия

Активация на акаунт