Лазер, Фото, Elos или Електроепилация – 5

  • 67 572
  • 744
  •   1
Отговори
# 465
  • Мнения: 2 849
О, да, голямо разреждане имам, но зони съвсем без косми - не.

При мен най-малък резултат имаше точно на интимната зона. Правила съм поне 5-6 процедури, ако не и повече, и бих казала, че почти не си личи. Може би има съвсем леко "оплешивяване", но дотам. Затова се отказах от третирането на тази зона.

Най-видим ефект имам на краката, но поради финансови причини, съм правила само една-единствена процедура там. Confused

Малко са процедурите за там  Peace

# 466
  • Мнения: 5 867
леле що думаш Simple Smile Че то голяма цифромания така.
Не ми напомняй, че ми се изправят косите, като се сетя. Laughing Сигурно, ако спестявах въпросните суми, вместо да ги давам за лазерна, сега щях да имам за поне 2 пластични операции. Mr. Green

Малко са процедурите за там  Peace
Е, да, сигурно, но все пак, при положение че не е налице почти никакъв резултат, няма как да продължа. А и ситуацията не е фундаментално различна при зоните, на които съм правила десетки процедури, та така... Определено лазерната епилация не е панацеята, за която се рекламира.

# 467
  • София
  • Мнения: 17 775
Индивидуално е. Без проба няма как да стане.
Знам за хора, които не ги е барвал лазер от 10 години и все още са на 95% изчистено. А някои и на 100- след лазера с игла и си финито.

# 468
  • Мнения: 2 849
Индивидуално е. Без проба няма как да стане.
Знам за хора, които не ги е барвал лазер от 10 години и все още са на 95% изчистено. А някои и на 100- след лазера с игла и си финито.


Веднъж изчисти ли се зоната, няма проблеми. Имам зони, изчистени само с лазер. Най-'старата' ми началото на юли ще стана на 14 години.

# 469
  • София
  • Мнения: 17 775
Ами да, но нали казват, че трябват поддържащи процедури. При някои хора са нужни.
А коя е зоната, която се е повлияла така добре в дългосрочен план?
И ти ли беше ходила в Борекс на електро? Какви са ти впечатленията и помниш ли с какъв апарат са?
Имат ли добър kill rate или се налагат много повторения (знам, че не става с една заради цикъла, но имам предвид дали успяват наистина да убият тези, които са били в подходящата фаза).

Сори за многото въпроси, просто съм те запомнила, че имаш добри резултати и си се интересувала от чужди източници Blush

# 470
  • Мнения: 2 849
Ами да, но нали казват, че трябват поддържащи процедури. При някои хора са нужни.
А коя е зоната, която се е повлияла така добре в дългосрочен план?
И ти ли беше ходила в Борекс на електро? Какви са ти впечатленията и помниш ли с какъв апарат са?
Имат ли добър kill rate или се налагат много повторения (знам, че не става с една заради цикъла, но имам предвид дали успяват наистина да убият тези, които са били в подходящата фаза).

Сори за многото въпроси, просто съм те запомнила, че имаш добри резултати и си се интересувала от чужди източници Blush
Ако продължават да никнат малък процент косми, да необходими са 'поддържащи' процедури. Отеделен е въпросът дали това са косми, които не са достатъчно добре повлияли от лазера и поникват пак и/или са косми от нови фоликули, които са били неактивни.

Така или иначе през годините по човешкото тяло растат косми от различни космени фоликули. Някои са спящи и след години се активират. Пред-пубертетът, пубертетът са най-активните периоди. До към 25-26 годишна възраст са най-много активните космени фоликули.

Дъщеря ми беше на 12 и половина (имаше вече цикъл), когато я излових, че си скубе горна устна с ленти и я заведохме в Борекс. Започна процедури там. Предупредиха ме, че поради хормоналният бум ще продължават да растат косми и резултатите ще дойдат по късно. Лазерът беше много добро решение, така или иначе имаше забавен растеж на космите/мъхове и между процедурите ги подрязваше от време на време с ножичка. Не ги правеше начесто, защото не живеехме в България.

При мен, това което ми направи впечатление относно унищожаване на косми и растеж:

На мишниците ми накрая ми бяха останали 3 косъма на лява (един в центъра черен и два в периферията) и един на дясна (в центъра дебел, черен и дълъг). Така да се каже си ги познавах поименно. Тези в периферията бяха тънки, светли и не много дълги. Тези не ми ги обработваха, защото нямаше смисъл, нямаше да се повлияят.

Правеха ме на максимална степен и не усещах нищо. Тъмните косми изгаряха и след това растяха пак. След това пак изгаряха и този на лявата мишница изчезна. Този на дясната му трябваше още един път да мине на процедура и не се появи повече. Явно преди това са били във фаза в която косъмът се е отделил от основата и все още е бил в канала, но е нямало как да се проведе светлинна енергия до луковицата.
Най-интересното е, че двата светли косъма на лявата мишница изчезнаха преди последният косъм на дясната мишница, и при това без да им е правено нещо. Явно им е свършил жизненият цикъл.


Цитат
Имат ли добър kill rate или се налагат много повторения

При мен основните изчиствания на големи зони с лазер (някои плюс електроепилация) бяха преди години, преди да замина за чужбина. След това през годините съм правила други по малки зони, поради това, че не живея в България и съм правили процедурите по нарядко, е отнемало по продължителен период за да се изчистят зоните. Така и при дъщеря ми, но и двете имаме много добри резултати.

Предполагам въпросът ти за апарата се отнася за електроепилацията. Не съм обърнала внимание къкъв е апарата. При електроепилацията са много важни уменията на този, който я прави - точните вкарвания на иглата в канала и на необходимата дълбочина, нито по дълбоко или плитко. Апаратът не е толкова важен, разбира се добрата техника спомага, но е важно този който работи да е свикнал с нея.

Имам много добри резултати от електроепилацията в Борекс. Като по учебник, три основни изчиствания на дадената зона през няколко месеца и след това две допълнителни кратки final touch пак през няколко месеца.
Зорът е докато се направи първото голямо и пълно изчистване. Ако зоната е голяма и изисква повече часове, няма как да стане в един или два дни. Или пък ако зоната е прекалено чувствителна, като горна устна например не може да се пренатоварва в един път и да се изчисти всичко налично.
При електроепилациата е важно да се чистят и по мъхестите косми, защото често това са върховете на по изявени косми, които си порастват след това.

Цитат
А коя е зоната, която се е повлияла така добре в дългосрочен план?
Външни бикини, горна част. От три процедури, като при последната процедура бяха останали много малко косми. Това ми е най-ефективният и ефикасен резултат евър  Grinning


# 471
  • София
  • Мнения: 17 775
Имам много добри резултати от електроепилацията в Борекс. Като по учебник, три основни изчиствания на дадената зона през няколко месеца и след това две допълнителни кратки final touch пак през няколко месеца.
Да, точно това имах предвид.
Благодаря за изчерпателния oтговор bouquet

# 472
  • На брега на реката
  • Мнения: 7 685
Здравейте,
Тъкмо се бях засилила да питам за електроепилация. Видях мнението на zon и разгледах сайта на Борекс. Видях, че имат 3 салона. Кой от трите бихте препоръчали? Аз правя лазер, но имам няколко дебели бели косъма,  които няма как да се повлияят, та искам да ги премахна. 
Има ли доволни от други салони, но конкретно за електроепилация. И още едно въпросче:
Мога ли в един и същи ден да направя лазер и електро или трябва да приключа с лазера и тогава?  Мисля си, че не би трябвало да има проблем, ама знам ли. newsm78

# 473
  • Мнения: 5 867
Студиото на "Борекс" на бул. "България" е най-голямото от трите. Peace

# 474
  • Мнения: 2 849
Здравейте,
Тъкмо се бях засилила да питам за електроепилация. Видях мнението на zon и разгледах сайта на Борекс. Видях, че имат 3 салона. Кой от трите бихте препоръчали? Аз правя лазер, но имам няколко дебели бели косъма,  които няма как да се повлияят, та искам да ги премахна. 
Има ли доволни от други салони, но конкретно за електроепилация. И още едно въпросче:
Мога ли в един и същи ден да направя лазер и електро или трябва да приключа с лазера и тогава?  Мисля си, че не би трябвало да има проблем, ама знам ли. newsm78

Който салон ти е удобен на теб като придвижване.
Ако правиш големи зони като площи и искаш лазер с голям накрайник: на бул. България.

Може да ти направят в един ден лазер и след това електроепилация за белите косми. Добре е да ги направиш на едно и също място, защото те ще видят кои са белите и по светлите косми и ще знаят как да ги подрежат и след това третират. Затова е хубаво да отидеш в студио на Борекс защото те предлагат и двете процедури: лазер и електроепилация.

# 475
  • Мнения: 2 487
Обмислям лазерна епилация на крака - но тъй като съм много Бяла и с руси косми , се чудя дали ще се повлияе окосмяването ?
Кой лазер е препоръчителен в такъв случай ? Всички уж модерни стават за всеки фототип , но съм с недоверие към такива реклами .

Предстои ми август да замина извън държавата - ако юни направя една процедура на цели крака и ръце , юли втора и евентуално август трета  - дали резултата ще се задържи и след като замина ?
Искам и на интим , но там от колата маска са ми останали само в долната част черни , а нагоре нямам нищо . Да очаквам ли повлияване , притеснявам се да не би да няма никакъв резултат и от процедурите всичко да е напразно след като замина ....

# 476
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 338
3 процедури в рамките на 3 месеца си е кощунство! Ако някое студио се съгласи да ти ги прави в такъв диапазон, бягай с 300!
Процедури на тяло се правят на 3 месеца.

# 477
  • Мнения: 5 998
Моите на краката ми ги насрочват на 2 месеца, накрая на юни ще правя последно преди активното ходене на плаж, после чак към края на септември.
Доколкото съм чела новото поколение диодни лазери работят и със светли косми, минимизирана болка и т.н, но нямам лични впечатления.

# 478
  • Мнения: 5 867
Libertad, няма как да направиш 3 процедури за този период, максимум 1.

Освен това, аз лично не бих се наела да се подлагам на лазерна епилация точно през юли или август - тогава слънцето е ужасно силно и има опасност от пигментации. Никога не бих рискувала.

Да ти кажа, аз мисля, че ако космите ти наистина са руси, както пишеш, ефект почти не би имало... Все пак, нищо не пречи да пробваш, сама ще видиш как се движат нещата при теб. Peace

# 479
  • София
  • Мнения: 17 775
Да, пробвайте. Че на някои хора космите им са русоляви, но корените им са повече към тъмни, а това е важното при лазера. И затова при някои хора се получава.

Общи условия

Активация на акаунт