Лазер, Фото, Elos или Електроепилация – 5

  • 67 572
  • 744
  •   1
Отговори
# 480
  • Мнения: 478
3 процедури в рамките на 3 месеца си е кощунство! Ако някое студио се съгласи да ти ги прави в такъв диапазон, бягай с 300!
Процедури на тяло се правят на 3 месеца.
Защо? Аз правех процедури на лице и на тяло. В центъра препоръчат да правя втора процедура след 4-8 седмици.  На всички зони правех точно така, втора процедура  след 4 седмици, трета примерно след 6-7 седмици, след това вече по-рядко. С кожата ми всичко е на ред Simple Smile

# 481
  • Мнения: 10 264
Аз пък си довършвам пакетите и приключвам с лазерното обезкосмяване. След по 6 процедури на всякъде, космите си се връщат. Бях решила, че подмишници са се повлияли. Ама ницки. Завръщат се малко по малко. Интим махах. И до 1,5 месеца -2 всичко се връща до последния косъм. За горна устна пък нямам думи. Там никога нищо не опадва. Крака пак така. Махам. Месец и половина няма, и после айде пак на ново. Май ще си карам на епилатора. Добре, че не го изхвърлих. То ясно, че няма как да остана без един косъм завинаги, ама те си се връщат всичките рано или късно. Сума и пари прахосах и болка изтърпях. А такива светли, руси изобщо не се повлияха.

# 482
  • Мнения: 456
До кой календарен месец приключвате с правенето на лазер процедури на лице? В Май месец (оставащите дни) дали е подходящо за процедура?

# 483
  • Мнения: 5 867
Защо? Аз правех процедури на лице и на тяло. В центъра препоръчат да правя втора процедура след 4-8 седмици.  На всички зони правех точно така, втора процедура  след 4 седмици, трета примерно след 6-7 седмици, след това вече по-рядко. С кожата ми всичко е на ред Simple Smile

Всъщност, ние не казваме, че на кожата ти ще ѝ стане нещо, ако процедурите са начесто. Simple Smile
Просто обясняваме за хората, които досега не са се подлагали на лазерна епилация, че ако процедурата е протекла успешно, не би трябвало да имаш косми в третираната зона едва месец след манипулацията; съответно, дори да искаш да се подложиш на нова лазер-сесия, просто няма да има какво да бъде третирано.
Аз, например, след процедурата ми на крака (между глезена и коляното), нямах никакви растящи косми в продължение на цели 70-80 дни. Чак тогава косъмчетата, които бяха оцелели, започнаха малко по малко да изникват. И то, не всички наведнъж, а постъпателно.
Така че за мен 3 процедури на година (ако говорим за зоните по тялото) към настоящия момент са максимумът, който ми е необходим. Ако ги правя по-начесто, просто няма да има смисъл.
Лазерният лъч, освен че перманентно отстранява някои косми, променя темпото на растеж на останалите. Косъмчетата започват да растат много по-бавно от нормалното за конкретния човек.
Всичко това го пиша, защото, за съжаление, съм наясно колко много "фалшиви" студиа се подвизават на пазара (лично съм пробвала някои от тях), при които лазерната епилация няма абсолютно никакъв ефект. Там сигурно можеш да правиш и 2 процедури месечно, и пак да не са налице никакви резултати, т.е. космите да продължават да си растат, без да окапват.
Така че, момичета, винаги подхождайте с повишено внимание към центрове, които ви "викат" всеки месец за третиране на съответната зона. Това не е правилно! Прочетете какво пише и в реномираните международни сайтове, ако не вярвате на написаното тук. Peace

# 484
  • Мнения: 5 867
До кой календарен месец приключвате с правенето на лазер процедури на лице? В Май месец (оставащите дни) дали е подходящо за процедура?

Аз, общо взето, до юни приключвам, но обикновено правя море чак в края на август, не по-рано.
Няма проблем да си направиш една процедура май месец, но нали знаеш - мазане със слънцезащитен крем за лице, SPF 50, на всеки 2 чАса, като си навън, дори и да е облачно. Поне 2 седмици мажеш - аз по някои път - и по 3 съм се клепотила. Без никакви солариуми и плажове. Лице е, все пак. Поемането на каквито и да е рискове, е излишно. Peace

# 485
  • Мнения: 5 867
Аз пък си довършвам пакетите и приключвам с лазерното обезкосмяване. След по 6 процедури на всякъде, космите си се връщат. Бях решила, че подмишници са се повлияли. Ама ницки. Завръщат се малко по малко. Интим махах. И до 1,5 месеца -2 всичко се връща до последния косъм. За горна устна пък нямам думи. Там никога нищо не опадва. Крака пак така. Махам. Месец и половина няма, и после айде пак на ново. Май ще си карам на епилатора. Добре, че не го изхвърлих. То ясно, че няма как да остана без един косъм завинаги, ама те си се връщат всичките рано или късно. Сума и пари прахосах и болка изтърпях. А такива светли, руси изобщо не се повлияха.

vici, много съжалявам, че при теб така се получи. Confused Знам колко ентусиазирана беше в началото.
Аз все си мисля, че донякъде проблемът е във студиото, което посещаваш. Ако живееш в по-голям град, би могла да опиташ в друг център. Но погледни какви са отзивите в Интернет и се опитай да се спреш на най-доброто.
Де да знам, не ми се вярва, че точно в САЩ няма да намериш читаво студио. Там, все пак, е люлката на този тип индустрия. Simple Smile
Пробвай и електроепилация, като крайна мярка. Поне при вас този тип обезкосмяване е доста разпространен, за разлика от в България. Peace
Това с неопадането на космите на горната устна ми е странно и именно тази особеност ме навежда на мисълта, че може нещо студиото да не е наред.
Моите косми на горната устна в момента са супер малко на брой, рехави (абе, направо мъх) и сравнително лишени от пигмент, и въпреки това, опадват до последния косъм след всяка процедура. Но козметичката ме прави на много висока степен - като излизам от студиото, кожата под носа ми е червена като домат; успокоява се чак вечерта, като нерядко остават едни тъмнокафяви точици / резки, които изчезват чак след 4-5 дена. Но след това всичко е OK.

# 486
  • Мнения: 10 264
Гърненце, не знам какво да ти кажа. Не ми се ходи и на друго, че тук всичко толкова далеко, че ти се отщява. За електроепилация много съм се навила, поне на горна устна, но и то много на далеко, та ще го мисля. Чудя се какво може да не нагласят както трябва. Гледам уреда им (лазера), ами избрала кафява коса, бяла кожа и още 2-3 настройки. Уж няма какво повече да му се гласи, но кой знае. А си ме боли здраво като ходя. На горна устна ме позъчервява, но ме е страх да не ме и изгори. Предния път друг лазер ползва за горна устна и с него толкова...Явно не съм добър кандидат за лазерно обезкосмяване. Имам проверявани хормони на щитовидната. Наред са, както и всичките ми останали кръвни. Четох някъде, че ако имаш хормонален дисбаланс и лазера не действал. Та не знам вече. Уж нямам, а не спорят нещата с лазера. Ще видим какво ще измисля.

# 487
  • Мнения: 5 867
vici, аз знам, че разбутаните хормони, които имат отношение към окосмяването, са само половите и май тези на надбъбречните жлези. Тези на ЩЖ - не. Аз съм с Хашимото, както вероятно знаеш, но съм сигурна, че при мен засиленото окосмяване не е от това. То няма и връзка, де. По рождение съм си по-косматичка. Laughing
Нямам поликистоза, цикълът ми винаги е бил редовен.
Та, лазерът не действа, само ако е "доказано", че окосмяването е във връзка с точно определени установени хормонални проблеми. При други обстоятелства - няма как да е това.

Чела съм, че има хора, които по незнайни от медицинска гледна точка причини не се повлияват от лазерната епилация. Мисля, че тези хора бяха само около 1%, т.е. малко вероятно е да си сред тях, но все пак, не е напълно изключено.
Аз затова ти казвам да пробваш в друго студио, даже не едно, а няколко, ама при положение че разстоянията са ти проблем, не знам.
Опитай с електроепилация, наистина. Може да е "твоят" метод. Peace

# 488
  • Мнения: 10 264
Гърненце, то моето е трудно да се нарече окосмяване. Всички космаци тънки, светли едни....Уж луковиците им черни, ама може и да не хващат лазер.

# 489
  • Мнения: 4 032
Vici75 , а на какъв тип лазер ходиш?

# 490
  • Мнения: 5 004
Аз по себе си разбрах, че не е толкова важно какъв е самият косъм, а корена му. Ако косъма е тъмен, но корена светъл ефект няма. Аз имам такива косми и не се повлияват. Но добре, че тук там има и с черни корени и опадаха.

# 491
  • Мнения: 93
Здравейте,
И аз да се оплача - спрях с лазера на интим... погледнах си картончето, че съм почнала март месец 2016г, оттогава си ходя редовно и спазвам 'правилата' относно кога да си ги махам и с какво. Толкова ме боля, и сума ти пари дадох.. Много тъжно.. На мишниците бих казала, че има някакъв ефект, макар и да трябва да е повече за това време... А за горна устна, пък да не говорим, че никакъв ефект няма. Ходя в лазер център, където са внимателни и имат добри отзиви, но уви. Една приятелка беше на фото и от 5 процедури няма вече косми на интим, а аз с лазера 2 години се влача.

# 492
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 338
3 процедури в рамките на 3 месеца си е кощунство! Ако някое студио се съгласи да ти ги прави в такъв диапазон, бягай с 300!
Процедури на тяло се правят на 3 месеца.
Защо? Аз правех процедури на лице и на тяло. В центъра препоръчат да правя втора процедура след 4-8 седмици.  На всички зони правех точно така, втора процедура  след 4 седмици, трета примерно след 6-7 седмици, след това вече по-рядко. С кожата ми всичко е на ред Simple Smile

Най- малкото процедури на лице и тяло се правят в различни диапазони от време. На лице по- често, защото там зоната е хормонална и окосмяването се повлиява трудно. Гърненце е обяснила подробно.
Освен това не убеждавам никого- доверяваш се на студиото и професионалистите, които те работят, ок, но малко четене по въпроса с фазите на растеж на косъма и пр. никога не са излишни( не говоря лично за теб, а по принцип).
Аз отчитам тотална липса на косъм на подмишници вече месец и половина след 4 процедура буквално нямам нищо! Ще видим след още толкова дали ще имам и тогава ще реша дали да си правя процедура на датата, когато ми се пада.
Последният път дори не ми щракаха цялата зона по брадичката! Прецениха, че няма никаква нужда на този етап и ми светнаха само горна устна, където има още какво да се желае и след 8 процедури!
Седмица след бикини и горна част на краката отчитам много забавен растеж на космите, както и започва опадване на наболите косъмчета.
Така че- всичко е строго индивидуално.
За лятото и процедурите да си кажа, че аз правя по всяко време. Живея на място с над 300 слънчеви дни годишно и няма как да се избегне. Мазане с висок фактор и криене от пряко излагане на слънце седмица преди и седмица след, това е.

# 493
  • Мнения: 7
Здравейте.

Имам окосмяване на лицето: мустак и брада. До сега ползвах домашен електроепилатор на РИО. Само че пак ми се  появят космите и якаш в областта на брадата са повече от преди. Вече се замислям за друг подход, но нямам идея какъв. Може ли да ме насочите.

# 494
  • Мнения: 10 264
Vici75 , а на какъв тип лазер ходиш?

Диоден - Light Sheer (за горна устна) и Soprano за останалите зони. Последния път със Сопрано ми третира и горна устна. Всичко ми се върна отново там и със Сопраното.

Странно ми е как някой по напред писа, че с диодния не боляло. Ами мен адски ме боли всеки път, пък не знам. Единствено на краката не ме боли въобще. Но всички останали зони са кошмар. Последния път на бикини (пълен интим) слагах лидокаин, та ме ощавриха на спокойствие  Joy

Общи условия

Активация на акаунт