Първокласници 2017/2018

  • 66 229
  • 749
  •   1
Отговори
# 495
  • Мнения: 762
Прибрах я много доволна от училище, имали са Български, Околен свят, Музика, Рисуване и Физическо възпитание и спорт. Нищо не са писали, повече са говорили за правилата в училище и са играли. При нас ученето започва от утре.
Закуската е била рокче, изяла си е обяда.Бях и сложила кроасан за след обет, но не го е изяла. Госпожата на занималнята каза да не се тревожим детето се оправя перфектно само без никакъв проблем.
Вече минавам в групата на спокойните.
В момента е доволна и кипи от енергия.

# 496
  • На планетата земя
  • Мнения: 759
Моята първокласничка общо взето се е изложила първия ден,тетрадката по математика не могла да си намери и казала на госпожата,че няма.В часа е бездействала.Имахме и домашно ръчичка с 5 желания,и него не намерила, въобще мъка. Simple SmileИначе като цяло първия ден и е харесал в училище.

# 497
  • Мнения: 11 569
Моя ще слага бомба в уч- ще, толкова го мразел. Писали по БЕЛ в тетрадка 1, половината неща липсват- за изобразителното там са ги оставили, менкали госпожите тетрадки, но общо взето добре е минал денят.
зак.- банан
обяд- пил. супа и боб, ябълка
след.- баница
Всичко си хапнал и било вкусно.
Чудо!

# 498
  • Мнения: 9 486

MTV Е от първия ден ли. Ние ще се вземем към 17,00ч. и тогава ще я разпитвам какво са правили. Исках да мина покрай училището на обет, но мъжът каза че съм луда.
Не сте ли на занималня.


Явно има по-чевръсти Joy
Нашата класна още на първия учебен ден -15.09. им раздаде домашни. Stuck Out Tongue Winking Eye

Чудих се за занималнята, но предвид, че нямат стол, а са на някакъв кофти кетъринг се отказах Crazy

# 499
  • Sofia
  • Мнения: 4 402
aniK, това, че сте със седалки в тоалетните е гадничко - особенно за момичетата!
От свекърва ми знам, че има постелки за тоалетна за еднократна употреба - направени са от хартия и найлон. Така, че детето да не се налага да докосва тоалетната седалка. Само, че не знам от къде ги беше взела  Rolling Eyes
Ще попитам и ще ти кажа, ако проявяваш интерес Simple Smile


Благодаря за идеята Kissing Не се бях сетила - аз ще потърся Hands Plus1 Учила съм я да постила хартия (кърпички) отгоре, но съдейки по броя  на липсващите кърпички, а и 3 пъти ѝ текло кръв от носа .... не е слагала Confounded Твърди, че бърсала с мокри кърпи и без да сяда успяла Rolling Eyes

Нашите деца бяха като пребити, когато отидох да я взема - няколко девойчета бяха налягали на сянка под един храст, облегнати върху раниците. Паралелката е с допълнително изучаване на немски език в следобедните часове и направо си е цял ден учене Grin В колата живна и ми разказва с ентусиазъм, но докога ли ще я държи Yum

# 500
  • Мнения: 762
Дребната се събуди с рев, снощи е проспала "Елементарно, Уотсън".
При нас физическото е за игра, така че днес без притеснение си я пратих с рокля и балеринки на училище.
В малката раница от градината сложихме екипа за балет, днес им е първото занимание.
Говорих с класната сутринта, за нас днес официално започва училището.

MTV И при нас децата нямат стол и са на кетъринг, но я записах( целия клас е записан). Храната е хубава и се харесва.

Дари* Много се посмях, като прочетох за "бомбата".

# 501
  • Мнения: 4 091
Ние тази седмица сме без стол. Вчера бях сложила две пълни кутии с храна. Следобеда я взех озверяла от глад. Беше изяла всичко. А в градината едва изяждаше една гола супа на обяд и това беше яденето до вечерта. Явно бори стреса с храна Simple Smile Днес съм сложила три кутии.

# 502
  • Мнения: 11 569
Тази сутрин ми каза госпожата че вчера бил разсеян, но иначе отговарял. Не е като да няма тренинг, беше предучилищна в училище. Роботи ли трябва да са от първия ден? Crossing Arms

# 503
  • Ловеч
  • Мнения: 782
Ние сме болни, миналите дни имахме гости три дни подред и се оказа, че малката гостенка била болна, а уж беше алергична кашлица. Та сега ученичката е леко хремава и предпочетох да я оставя в къщи ден, два за да я стабилизирам. Ще си пише взетия през деня материал в къщи + домашното. Хубавото е, че за сега малката е ок, тя по принцип не боледува, но ще видим.

# 504
  • при моите любими
  • Мнения: 2 531
Мина родителската среща - 2 часа и охраната ни помоли да си тръгваме. Платихме 25лв за родителско настоятелство (включва застраховка и допълнителна мед. сестра), 25лв за помагала, 25лв. за учебници по английски език и 30лв за учебен театър - 4 пъти за цялата учебна година. Всичко 105лв.  Учителката работи с интерактивно обучение. Проектира се на дъската и децата отговарят/отбелязват с мишки отговорите. След време ще имат и таблети, но не разбрах на какъв етап. Въвеждат и Class Dojo, всеки родител има профил и от там се следят ежедневно оценяване на учениците. Също и фейсбук група, в която всеки ден учителката ще пише домашните. Много технологично ми дойде всичко, но явно така ще бъде за напред. Малкия не беше много уморен. Каза, че му е харесал първия учебен ден. Имало едно непослушно дете, което било "наказано" да седне сам на последния чин и миличкия заспал на двата стола. По думите на сина ми спал 3 часа Simple Smile))) Едва ли са били толкова, но явно е имал нужда.

# 505
  • София
  • Мнения: 4 561
Моят с никой не си бил играл вчера... Беше сам на пейката, а кака му търчеше с нейния клас наоколо. А той познава децата, играха заедно този петък...
Много ще е трудна адаптацията, усещам Sad

# 506
  • Мнения: 9 486
Мина родителската среща - 2 часа и охраната ни помоли да си тръгваме. Платихме 25лв за родителско настоятелство (включва застраховка и допълнителна мед. сестра)

Т.е.?! Rolling Eyes

# 507
  • ГО
  • Мнения: 3 955
И моята вчера не е контактувала с другите деца, освен с детето, с което сяда - момче.
Общо са 6 момичета в класа, 2 са приятелки и неразделни, моята е третата и остават 3 момичета, с които да създаде контакти.
За домашно имаха да оцветят една ябълка и гъбка в учебника по околен свят, ако не се лъжа, по математика пак да оцветяват и по писане в учебната тетрадка да пишат малко ченгелчета. Опатка всичко за нула време и след това цял следобед си игра.
Днес имат 6 часа и ще си дойде чак след 13 часа, което ми се струва много.

# 508
  • Варна
  • Мнения: 2 097
И моят каза, че с никой не си е играл и говорил.  След училище на площадката се засекли с едно момиченце от класа, което го попитало дали иска да са приятели и той отговорил, че си имал приятели Open MouthFlushed .
Оплака се, че детенцето, което стои до него много мърдало, пипало му нещата, правело физиономии, дразнело го... Дано да е било само за вчера...
Най-интересно му било в часа по английски. Имаха и домашно да оцветят едни патенца.
Плодовете си изял. За днес поиска И сандвич. Закусва в къщи.
Лягането пак беше с уговорки... дори и след плуването, а направо заспиваше в колата по път за вкъщи.
Днес вече ще са с тяхната учителка(вчера бяха със заместник, поради неотложен ангажимент на нашата госпожа).
Имат физическо за първи път, беше развълнуван от този факт. Но господина, който им води ФВС каза на родителската, че обикновено първият час минава в инструктаж за безопасност и изясняване на правилата, та го предупредих да не се разочарова ако не протече според неговите очаквания. Simple Smile)
Нашите имат всеки ден по 5 часа, от 8,20 до 12,25ч.

# 509
  • при моите любими
  • Мнения: 2 531
Мина родителската среща - 2 часа и охраната ни помоли да си тръгваме. Платихме 25лв за родителско настоятелство (включва застраховка и допълнителна мед. сестра)

Т.е.?! Rolling Eyes

По норматив в училището има само една сестра на смяна за половин ден, плащаме за допълнителна за другата смяна. Не знам защо се налага това, но не съм се интересувала.

Общи условия

Активация на акаунт