Първокласници 2017/2018

  • 66 191
  • 749
  •   1
Отговори
# 570
  • Мнения: 762
Училището е песен, при нас. Класната я похвали, че е едно чудесно дете( слуша, взима участие, контактува с децата,справя се със зададените задачи). Домашните се пишат в занималнята, днес ще взема раницата от училище(при нас всичко си стой в училище, като в петък се връщат само нещата по български, математика и околен свят).
Трябва да говоря с директорката и учителката дали не може да посещава часа по Музикална литература( следващия месец ще я записвам на пиано, а според мен часа би бил интересен и полезен).

Децата ще се справят, ще започнат и да контактуват, но за всяко нещо се иска малко време и търпение.
На нашата първа родителска учителките казаха : те поне до декември ще се учат да бъдат ученици.

За писането с химикал при нас след Нова година и по преценка на класната.
Любим предмет Математика.

# 571
  • Мнения: 9 439
Здравейте и от мен! Бях ви загубила, но ви намерих и се връщам да ви чета. ПУД мина ужасно за моят син. Вечерта на 14 септември заедно със сестра си вкупом ги повали вирус. Повръщане цяла нощ, разстройство и за капак на всичко температура, която не се повлияваше от абсолютно никакви медикаменти.  
Първокласника за сега ходи с желание, но домашните си пише с нежелание. При него липсваше подготовката от ДГ и сега му е наистина много трудно, но смятам, че с общи усилия ще се справим. Вчера имаха за домашно да пишат бастунчета, няма да ви казвам що рев изрева  Laughing Записах го на танцова и на английски език, но не към програмите в училище, а срещу заплащане. В училище няма да го пиша на никакви извън класни занимания просто, защото времето му за учене ще се скъси доста.
Класната ни е душа човек, говорейки вдъхва спокойствие. Такава учителка трябва на моят син, защото в ДГ бе попаднал на две тотално изтрещели госпожи, простете за израза.
Спирам до тук, отивам да Ви чета  bouquet

# 572
  • Варна
  • Мнения: 1 949
Добро утро!

Моят ученик пък  вчера на площадката извади няколко тетрадки  и тръгна да ги показва на своите приятели ,родители Crazy.Какво бил написал,какво било домашното  и т.н.
Няма да казвам какви станаха тези тетрадки Confused.
Иначе засега ,казва че му харесва,дават им безплатен сандвич в едно малко междучасие . Обяда  му хареса,вчера ял супа ,ориз със зеленчуци и бисквитена торта в чаша ,много вкусно било Grinning Grinning.Вчера минал и логопеда,нашият е първия в списъка. Р и Л отсъстват  в неговия речник,говори понякога бързо ,окончания гълта  Tired.Ще работят с него.

# 573
  • Мнения: 2 558
За писането - и нашите пишат с молив. 
Допълнителния час по физкултура е мини баскетбол.  Peace
В нашето училище няма лавка, за което се радвам  Mr. Green, та няма вариант да мрънка за пари или за разни боклучави храни и напитки. До 4-ти клас не ги пускат да излизат извън двора на училището, така че поне дотогава ще сме далеч от чипсове, "сокове" и разни такива.  Whistling

# 574
  • Ловеч
  • Мнения: 782
Ние сме здрави вече, но ще тръгне отново в понеделник. Сега пишем в къщи всичко взето през деня + домашните. Справя се, но тя има тренинг от миналата година, беше в ПГ в училище.

При нас също се пише с молив, но гумите са забранени.


Кристал, при коя госпожа сте?

# 575
  • Мнения: 4 076
Не са грешни, просто са по-криви.
Упражнява се и у дома.
грешни, криви, няма значение, мисълта ми е, че след като госпожата е казала да не се трие, не бих вървяла срещу думата й. Нормално е да са криви, нали сега се учат. И дъщеря ми ниже и криви, и наклонени, за капак се сърди дори само като го констатирам, опитвам се да обясня, че е нормално да греши и че правилните ченгелчета ще дойдат с тренировките. Е, за момента продължава да се сърди, едни тежки самообвинения хвърля, но веднъж съм минала по този път и знам, че е период. Трудното тепърва предстои, така че трябва да знае, че е нормално да греши, въпросът е грешката да доведе до упражнения и поправка.

# 576
  • Burgas
  • Мнения: 1 584
И при нас пишат с молив. Ивайла трие защото не ставали хубави ченгелчетата, старае се доста, според мен са добре.

# 577
  • ГО
  • Мнения: 3 955
Какъв е проблемът, че детето иска да предаде едно по-прилежно домашно?
И аз съм минала по този път Wink и знам, че е период, но също така знам, че децата са различни и всяко приема нещата по различен начин.

# 578
  • Ловеч
  • Мнения: 782
Аз за това й извадих 2 упражнителни тетрадки по БЕЛ и математика, първо се упражнява в тях, после почива и пише домашното. Така беше и миналата година в ПГ, като напише 1,2 страници после  ги пише добре, естествено има и криви и не толкова добри, но това е нормално.
Ще се научат, трябва тренинг.

# 579
  • София
  • Мнения: 130
Аз съм ЗА моливите и гумичките, особено в първи клас, когато триенето е по-скоро от старание за правилно и красиво изписване, отколкото заради допусната грешка. Голямата ми дъщеря продължава и във втори клас да пише с молив, тепърва ще разберем какъв е подходът на учителката на малката.
Със стола, както и предположих, ще си имаме големи неприятности. Проблемът не е в децата, не са злояди, просто менюто в стола, поне в нашето училище, е потресаващо. Не знам кой умник го измисля, но тази седмица за добре дошли на първокласниците им сервираха първо-супа, второ-леща и крем за десерт, от който бяха най-много отвратени децата, с които си говорих следобед в двора Scream За другата седмица мернах супа по градинарски с второ- пилешко с доматен сос.. Купих купони само за два дена, за останалите ще им приготвям вкъщи. Worried 

# 580
  • Мнения: 24 344
И моето дете не харесва храната в стола и ще купувам кутия за обяд. Препоръчаха ми от Икея да взема, но съм отворена и за др. предложения Hug

# 581
  • ...в най-дългото очакване на щастие...
  • Мнения: 834
Furf, в кое училище е детето ? Менюто ви за обяд в стола е едно към едно с това на нашите деца.
Пращам ги с кутии от ИКЕА- зелените. И учудващо всичко си изяждат, а прибирайки се са мнооого гладни. Слагам сандвич, плод, сок или чай, вода и нещо сладичко.

Последна редакция: чт, 21 сеп 2017, 14:48 от betray

# 582
  • Мнения: 24 344
 Rolling Eyes Май ме обърка с някоя друга майка. Не съм писала какво е менюто. Дори тараторът бил с повече мляко и малко краставици Mr. Green

# 583
  • ...в най-дългото очакване на щастие...
  • Мнения: 834
Rolling Eyes Май ме обърка с някоя друга майка. Не съм писала какво е менюто. Дори тараторът бил с повече мляко и малко краставици Mr. Green
Извинявай!
Поправих се:)))
Спала-недоспала съм днес  Tired

# 584
  • Wonderland
  • Мнения: 809
Ние в стола имаме само основно и десерт и въпреки упоритостта ми да опитаме първата седмица + кутията която му приготвям, със сигурност повече купони няма да взимам. Няколко от децата, с които говорих казаха, че храната е ужасна, и моят син е на същото мнение. 

Общи условия

Активация на акаунт