Фотография - 85 тема

  • 65 425
  • 767
  •   1
Отговори
# 600
  • Mostly in my mind
  • Мнения: 8 825
Като повечето мамчета в бг мама (хихи), когато се роди дъщеря ми и исках да й правя хубави снимки. Взех си първата камера. Никон д5100. Много скоро стана ясно, че всъщност не само камерата ще ми прави хубави снимки, а се иска сериозни познания и практика. И така започна всичко. Самоучила съм се. От книги, интернет статии, туториали, от други фотографи. И продължавам всеки ден да се уча. Simple Smile

# 601
  • София
  • Мнения: 2 931
..." моля, помогнете ми да си купя фотоапарат, който прави хубави снимки" Simple SmileSimple SmileSimple Smile.

# 602
  • Мнения: X
Ааа, някои си купихме апарат и тогава открихме темата Grinning
На мен отдавна ми е мечта да снимам. Още от ученичка. В началото снимах детето, и китки и тревички. Сега повече китки и тревички май. Като в момента съвместяваме с ММ двете ни хобита идеално. Той става рано да ходи на риба и клечи над въдицата, а аз клеча над статива, за да снимам изгреви и залези GrinningJoy

# 603
  • Мнения: 161
Nerd Нямам търпение за "Inspiration". Преди два месеца, без да зная, че би било възможно, си пожелах поне за ден да вляза в главата на Рафал Бояр. Когато видях, че ще е лектор, а и че ще има уъркшоп, не можах да повярвам. Nerd


Мечтите се сбъдват Simple Smile
Може би мнението ми е пристрастно, но селекцията от лектори е 'Уау!' Simple Smile И от всеки може да си вземеш частица вдъхновение.

Бих се радвала да споделите - как се зароди интереса Ви към фотографията, и какво беше началото?

Аз снимам от малка Simple Smile С лентовите фотоапарати на баща ми. Малко по-сериозно от 2006 някъде. А защо и как - не помня Simple Smile))

# 604
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 450
Аз съм далеч от Вашето ниво, но имам отношение Simple Smile Все още на любител и не вярвам скоро да премиан ан друго ниво (не ми е цел).  Преди време, един доста дълъг период от живота ми приключи - и като се обърнах - черно петно, без дори нито едан снимка ... Тогава реших, като ходя някъде - да щраквам по нещо. После със сапунерката по същия начин. Но когато взех първия си по-снимащ телефон и  направих няколко снимки ... бях, като омагьосана ... исках да снимам всичко наоколо (като луд с картечница), което ми харесва, започнах да гледаа на света с други ощи. Не просто - "А, това е красиво!" .... ами "Ах, как ли ще изглежда това на снимка, как може да бъде снимано ..." ...осъзнаването, че можеш да си играеш с ъгли, светлина и т.н. - създаваш и един малко сюрреалистичен продукт. Нещо реално - видяно през твоя поглед. Естествено, това че телефонът, който всеки ден и навсякъде е с мен, ми даваше възможност да съм подготвена да снимам във всеки един непринуден момент - когато минавам край цвете, сграда, гледка, които ми харесват ...

Напълно съм осъзната, че крачката напред и нагоре - изисква познания и друга техника. Но не съм готова за тази крачка. Но е факт, че съм в темата и ми е хубаво тук.

# 605
  • Мнения: 161
Напълно съм осъзната, че крачката напред и нагоре - изисква познания и друга техника. Но не съм готова за тази крачка. Но е факт, че съм в темата и ми е хубаво тук.

Една малка поправка от мен тук - "изисква познания, желание, много снимане и промяна на мисленето" Heart

# 606
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 450
Разбира се Simple Smile Приемам поправката Flowers Hibiscus За сега единствено много снимам и наблюдавам какво се получва при едни или други условия Simple Smile Изводите ми са предимно емпирични Simple Smile Но си купих и една книга за цифровата фотография - препоръчана тук в началните страници.

Ще покажа малко снимано "в мой стил" - просто нещо съм видяла и съм снимала.

Тук - бях на вилата, в една картонена щайга имаше чесън. Бялото винаги ми е сложно за снимане и реших да видя какво ще стане. Застанах пред касеткаta и реших да метна няколко ореха за цвят/контраст ... Тъкмо да щракна и падна един лист от асмата Laughing Така съвсем непредвидено се композира една от любимите ми снимки - и носи лично за мен някаква семейна топлина и своята история Simple Smile

Скрит текст:

Снимано от колата в движение - тръгнахме на една разходка - гората много ме захласна:

Скрит текст:

От едно детско парти - уловената емоция най-ме радва, а и колоритът е някак наивно детски Simple Smile

Скрит текст:

Бях правила баница, и хайде да снимам ... докато се въртя да намеря светлина - за мен остана само това в чинията Laughing

Скрит текст:

Както казах - нещо, като ми създаде емоция - веднага ми се пали фитила - да се снима, не защото обектът е кой знае какво и ще излезе шедьовър - заради емоцията Simple Smile

Едни целувки .... нали са бели - трудни са, ама пък са ми красиви:

Скрит текст:

Падан първия сняг - и по случайност се оакза, че точно в този ден почивам и имам работа в града - възползвах се и още как Laughing

Скрит текст:




Беше ми интересно как църквата се торазява във водата и това е уловено - докато снимах - изобщо не ми направи впечатление.



А тази сграда - не знаех каква е - докато не я снимах и се поинтересувах Grin


И още две зимни - първата е през предното стъкло на колата - гледката много ми хареса и на светофара издебнах да няма коли в насрeщното, караше мъжът ми и бях със свободни ръце Simple Smile И за втората - отбих се от пътя, за да снимам:

Скрит текст:





И малко домашна коледна ядлива украса - специално излизам на терасата, слагам 2 стола, една бяла покривка и така ... всеки луд с номера си:

Скрит текст:






Ест. има и разните море, планина ... и т.н.

# 607
  • Мнения: X
Алена, много хубави снимки видях Hug
Поради липса на сняг и наличие само на дъжд показвам миналогодишни снежни. Искам  сняг HeartHeart





# 608
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 450
Wow, страхотно - особено видимия скреж, снежинки ... направо настръхнах  Simple Smile Дано скоро Ви зарадва бялото щастие Simple Smile

Като спомена за липсата му, се присетих за едни снимки от Царска Бистрица лятото. Може би тогава при мен се случи онова възторгващо удивление от снимането. Разбира се, имах късмета времето да е подходящо:

Скрит текст:






Котката и кучето пак там, ги снимах от разстояние и ги изрязах, но се получи добре, и само на хубавото време и подходящата светлина го отдавам:

Скрит текст:



И няколко от лятна Рила - от същата разходка:

Скрит текст:




# 609
  • Мнения: 161
Днес до 23:59 са преференциалните цени за INSPIRATION PHOTO CONFERENCE Wink
Пък и идва Коледа Simple Smile Вдъхновение като подарък Simple Smile





# 610
  • Мнения: 161
Честита Коледа!

Да сте здрави, щастливи и вдъхновени Wink

# 611
  • Мнения: X
ЧЕСТИТА КОЛЕДА! С пожелания за много здраве, щастие, любов и вдъхновяващи моменти! HeartHug


https://flic.kr/p/RFweh3

п.п. Не мога да си сложа поздрава, за това така като линк.

# 612
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 450
С пожелание за топло посрещане на 2019г.

Скрит текст:















# 613
  • София
  • Мнения: 2 931
Обичайте фотографията и през новата 2019-та Simple Smile!

Последна редакция: чт, 27 дек 2018, 22:32 от Mунчо

# 614
  • Мнения: 14 515
Може ли някой да ме упъти за съвместими карти памет за фотоапарат Nikkon coolpix W100?

Намирам тук някаква информация за панасоник и тошиба...

https://www.nikonimgsupport.com/eu/BV_approved_memory_cards?lang=bg_BG#

Общи условия

Активация на акаунт