Инвитро / Икси на 40(и) години + Инвитро / Икси с ИЯР

  • 80 112
  • 745
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 685
Aз бих те посъветвaлa дa пробвaш с твои яйцеклетки, незaвисимо къде ще прaвиш опитa. Мисля, че имaш шaнс.

# 76
  • Мнения: 1 346
Дели, би било чудесно да дадеш новото начало в тази темичка  Hug

puh4e05, ако можеш дай си няколко месеца време, примерно 3, в които да подсилиш организма с добавки, силна храна и след това отново опит с твои яйцеклетки. За св.Лазар има тема, погледни там и се свържи с момичетата, които имат преки наблюдения. Успех!

# 77
  • Мнения: 272
Интересно ми е, ако правя с  донорска, от какво зависи колко яйцеклетки ще получа? Аз лично бих избрала клиника, която работи с чужда донорска банка, не съм сигурна доколко проверяват нашите донорки и дали не правят изключения от правилата. Ще ми се жена, която е дарявала тук, да споделеше какви изследвания е правила преди това, например в Кипър ги проверят за над 250  генетични заболявания. Простете за недоверието ми към нашите лекари (по принцип), но съм видяла как са в няколко др. държави и имам база за сравнение. У нас винаги има доза търговия - и здравната, и образователната система отдавна са опорочени
Ще ти отговоря веднага-тук в почти всички клиники,ако не е родствено даряване,дарените от един донор яйцеклетки се разделят между 2 рецепиентки.Изключение правят клиниките,които имат договор с международна криобанка.Аз получих първия път 4, втория път 5 яймеклетки.


Дарените от един донор се делят на две реципиентки???? !!! България е малка държава, ако след години родените деца се срещнат и сближат...
Аз получих 8 яйцеклетки по донорската програма която използвах. Клиниката в която съм работи с международна банка за яйцеклетки с пълни генетични изследвания. Част от тях използвах за трансфер и сега съм бременна, другата част замразих. Ще ги използвам след време, ако мога разбира се... ( на 42 съм) Simple Smile))

# 78
  • Мнения: 1 680
Jully,  благодаря ти, че се включи. Ти си поредното доказателство, че ако нещата не стават по един начин, ще станат по друг. Леко бременеене!

Последна редакция: вт, 29 авг 2017, 13:20 от puh4e05

# 79
  • Мнения: 272
Аз не съм единственото доказателство, такива има много... Просто липсва информация за това, че мечтите могат да се сбъднат и на други места, а не само при известните....
Аз не съм първа младост, вие също не сте (щом четете тук:))) ), но това не значи че не можем да имаме и  да гледаме деца... 
Късмет на всички!

# 80
  • София
  • Мнения: 623
Джули,лека бременност! Ако не те притеснява,би ли ми казала колко излиза една процедура с донорски яйцеклетки в "Ню лайф".Може да пишеш и на лични.

# 81
  • Мнения: 5 134
Пухче, това решение е доста лично и най-вече трябва ти да си във вътрешен мир с него. Честно казано, аз напоследък си мисля, че такива решения понякога ги мислим с години, а после идва нещо и правилният отговор изкристализира от само себе си, поне за момента. При мен така се случи с решението за ин витро и ПИД, макар че забременяването при нас става и по естествен път. След тази втора загуба, макар да не я изживявам толкова тежко колкото първата, съм категорична, че ще опитаме така, а преди бях много неубедена и несигурна. Успех!

# 82
  • Мнения: 159
Здравейте аз съм с диагноза ИЯР и единствения начин да забременея беше с донорска яйцеклетка но уви не се получи както трябва.Сега незнам на къде да поема пак към донорската програма или да опитам на естествен цикъл инвитро.Имам още месец да реша какво ще правя след кюртажа ми казах ,че е добре да минат два три цикъла да се възстанови лигавицата.Още не ми е дошъл първия цикъл но нали казват ,че може до 45 дни да дойде и аз чакам.Незнам до колко са ми качествени яйцеклетките никога не съм пробвала а ми се иска да опитам да знам ,че съм пробвала.

# 83
  • Мнения: 1 680
Здравей, Лили! Добре дошла сред нас, почти всички тук сме след поредния "шамар" на съдбата и се чудим как да продължим, но не се предаваме! Доста от нас мислят за донорска яйцеклетка и търсим информация, която да ни ориентира. За това те моля да споделиш повече за този опит-къде беше и как протече. Като гледам, почти никой не пише в коя клиника е опитвал - да не би да е против правилата на форума?

# 84
  • Мнения: 1 433
Мисля, че това е най-ценната част. Да се споменават клиники и лекари, защото случаи като нашите са трудните.

# 85
  • Мнения: 1 680
Това ми беше идеята за тази тема. Без да споменаваме конкретни имена, няма как останалите да добият реална представа. Затова исках да пишем за опитите ни-къде са били, как са процедирали конкретните лекари и какъв е крайния резултат.

# 86
  • Мнения: 412
Започнах във "Вита" при Димитрова, но овреме се махнах. Оттам в Афродита при Баев, инсе и и Икси, неуспешни. ЗЕТ в Токуда, сега съм в стимулация и дай Боже пункция и успешен трансфер.

# 87
  • Мнения: 1 433
Ние сме минали през Варна Майчин дом, Тутракан, Плевен, Щерев (КАТЕГОРИЧНО НЕ СТАВАТ ЗА СЛОЖНИ СЛУЧАИ НЕ ГИ БИВА ГРАМ ЕМБРИОЛОЗИТЕ ИМ), единствено си паснахме с Калчев и вижданията му, но до опит не стигнахме, защото вече сме извън пределите на България. Та за мен Щерев са най-куцото магаре в Българската репродуктивна история. Който пише в тази тема и намира себе си в проблемите ни нека има едно на ум! Всеки си решава колко време, емоции и пари има за губене.

# 88
  • София
  • Мнения: 7 534
Ние първо отидохме във Вита при Димитрова, но още на втората консултация, ЦС и спермограма видяхме, че това не е нашето място и подход. Сега сме при Калчев, който вече не е в Малинов, работи с нов ембриолог, към края на септември чакаме отварянето на новата им клиника. В Малинов ходя при Русев, който е репродуктивен имунолог.

# 89
  • Мнения: 159
Аз съм в Щерев при доц.Андреева много съм доволна като цяло от отношението там.Свързаха ме с координаторката за донорската програма и се записахме за стандартен пакет.Много бързо ми намериха донор и май месец започнахме на 19 май ми беше транфера от 10 яйцеклетки се оплодиха 7 от тях ми върнаха 3 на 5 ден.Имаше бременност но в 7 седмица на прегледа се установи ,че е кухо яйце изчаках до другата седмица да се потвърди и спрях лекарствата.Д-р Андреева ме посъветва да не бързам да правя кюртаж а да изчакам естествено да се изчисти но не стана и след 2 седмици ми направиха кюртаж но не там а в Сливен при лекаря при който ходя за преглед.Това е в общи линии и сега чакам да ми дойде цикъла много се надявам да стане без хапчета.Ако имате други въпроси питайте или ми пишете на лични.

Общи условия

Активация на акаунт