Интериорен и екстериорен стил по аматьорски - 56

  • 107 108
  • 742
  •   1
Отговори
# 360
  • Варна
  • Мнения: 4 057
Драснах една схема с прави врати изнесени около 10 см напред. Пералнята е вляво, видях, че изводите са там, позиционирана максимално напред за удобство. отдолу цокъл на принципа на кухненските, който се маха когато трябва да се обслужва перанята - филтър, да се извади... Пералните са високи по стандарт около 82 - 85 см, има и по ниски, широки 60, затова е оставен шкаф 70 см с две вратички по 35. По средата изтеглящ шкаф, по идеята на  peneva_a
който отпред е с 20 см открити рафтове и назад колкото е дълбока нишата, отдясно за симетрия 70 см шкаф, за леген, кофа, прахосмукачка, стирка или какво стопанката прецени. Над шкафа аранжировка всякаква за да уравновеси композицията, може и голямо огледало...

[/url]

# 361
  • Варна
  • Мнения: 4 057
И защо е това, като с триъгълната форма е по-нестандартно и по-интересно? Всякакви рафтчета и вратички могат да се направят и в триъгълен шкаф newsm78

Може и в триъгълна форма, смущава ме само, че е някак самоцелна, не е като да речем да следва някаква линия като стълби или други архитектурни детайли.

# 362
  • Мнения: 8 082
Драснах една схема с прави врати изнесени около 10 см напред.
Скрит текст:
Пералнята е вляво, видях, че изводите са там, позиционирана максимално напред за удобство. отдолу цокъл на принципа на кухненските, който се маха когато трябва да се обслужва перанята - филтър, да се извади... Пералните са високи по стандарт около 82 - 85 см, има и по ниски, широки 60, затова е оставен шкаф 70 см с две вратички по 35. По средата изтеглящ шкаф, по идеята на  peneva_a
който отпред е с 20 см открити рафтове и назад колкото е дълбока нишата, отдясно за симетрия 70 см шкаф, за леген, кофа, прахосмукачка, стирка или какво стопанката прецени. Над шкафа аранжировка всякаква за да уравновеси композицията, може и голямо огледало...
Красота!
НО... от личен опит да споделя - на новите модели перални вратичката настърча много напред (+ поне 2см), а чекмеджето за препарат е скосено нагоре/назад... т.е. за да сипя препарата, трябва да имам достъп поне 15см навътре от преден ръб пералня. (+2-3вратичка+2-3скосяване+1дебелина чекмедже+7-10дълбочина чекмедже за препарат...)
Скрит текст:
Предишната ми пералня без проблем стоеше под кухненски плот зад вратичка, за сегашната се наложи да режем плот в шкафа (добре, че е вътре! красиво стана, но не беше това идеята Rolling Eyes). Тооооолкова я избирах пералня по всякакви критерии, но това не се бях сетила... и като сложиха шкафа и пералнята и ревнах! Добре, че мебелиста измисли решение, което ме устройва.
Та или трябва да има място над пералнята ( в случая ще има такова, ако не се сложи пълен рафт над пералнята), или мястото за препарати да е на вратичката ѝ, или пералня за вграждане...

Последна редакция: ср, 20 сеп 2017, 10:49 от peneva_a

# 363
  • Варна
  • Мнения: 4 057
Да, трябва да се прецени пералнята, наистина може да се получи неприятно.

Аз също сгафих с един свободно стоящ хладилник изобщо не прецених ширината, оказа се много по-широк от стария и се наложи да преправяме кухненският шкаф до него  Joy

# 364
  • Мнения: 5 018
И аз в жилището за отдаване под наем направих шкафа за пералня много нисък, а чекмеджето е скосено навътре.  Embarassed В резултат купих на наемателката две опаковки капсули за пране, за бяло и цветно, защото препарат в чекмеджето не може да се слага.  Laughing Ми т'ва е положението, с капсули ще пере. А може и на ръка.  Mr. Green

# 365
  • Мнения: 39 403
O, Maкарон, много на вътре си приела драмата на ползвателката на пералнята.

# 366
  • Мнения: 5 018
Ми наистина не е удобно, много ме беше яд на мене си, че не го предвидих. Laughing Няма да я снабдявам с капсули идните 4 години, де, само за начало и купих по една малка опаковка на промоция. Но омекотител например няма начин да се сложи, освен ако не извади чекмеджето напълно, не сложи препарата и не го върне обратно вече напълнено, което предпочитам да не прави, за да не се счупи нещо.

# 367
  • Мнения: 8 082
Ми наистина не е удобно, много ме беше яд на мене си, че не го предвидих. Laughing ...Но омекотител например няма начин да се сложи, освен ако не извади чекмеджето напълно, не сложи препарата и не го върне обратно вече напълнено, което предпочитам да не прави, за да не се счупи нещо.
Ще снимам довечера моето "решение" на тази задачка... Не че е много прекрасно, но върши работа да се позлва току що купената пералня в току що монтирания шкаф... Мъжа ми беше склонен да не се слагат изобщо вратички и да се изтегли пералнята напред, ама аз като се запънах, че си искам красотата в коридора, не като вляза и на втората крачка  красотичка + пералня="брррр не ща!" Stuck Out Tongue Winking Eye

# 368
  • Мнения: 12
Много ви благодаря дами! Innocent

# 369
  • Мнения: 8 082
Ми наистина не е удобно, много ме беше яд на мене си, че не го предвидих. Laughing ...
Ще снимам довечера моето "решение" на тази задачка... Не че е много прекрасно, но върши работа да се ползва току що купената пералня в току що монтирания шкаф...
Малко снимков материал
Скрит текст:
Моята измишльотина от към коридора на гърба е десния край на кухнята... Такива "жалузинни" вратички, че да се проветрява и пералнята, а и чекмеджето с пране и т.н.

Шкафа е с дълбочина 75см (до височина 90см, те.е. под кухненския плот...), 45см на височина 90-150 (зад гръбчето на кухнята),  и 25см на височина 150-220 (зад горно шкафче на кухня с достъп оттам и под таванна греда)


Трябваше дебелината да е само плота, но...  наредиха шкафовете нагоре като пъзел и бяха сложили дъно, та се удебели с едни 1,8см

# 370
  • София
  • Мнения: 2 521
Еййй, жестоко хрумване е това с чекмеджето на пералнята пенева!
Макарон, може би и при теб може да се изреже?

# 371
  • Мнения: 39 403
Супер!!!!

# 372
  • Варна
  • Мнения: 4 057
peneva_a Много ми харесва у вас  bouquet

Освен, че е идеално решение вратичките с вид на капаци много ми харесват и за гардероби в т.ч.

Както и сгъваемите вратички, заемащи малко място. Решението ти за достъп до отделението за прах дори е много елегантно и перфектно изпълнено. Кухнята в подобен стил ли е изпълнена?

Това е блендата за окачване на вратичките?



При Макарон предполагам се говори за пералня под кухненски плот, над който няма вратички, но може и да се измисли нещо, макар за инвестиционен имот не си струва много пари да се влагат.

# 373
  • Мнения: 8 082
peneva_a Много ми харесва у вас  bouquet

Скрит текст:
Освен, че е идеално решение вратичките с вид на капаци много ми харесват и за гардероби в т.ч.

Както и сгъваемите вратички, заемащи малко място. Решението ти за достъп до отделението за прах дори е много елегантно и перфектно изпълнено. Кухнята в подобен стил ли е изпълнена?
Това е блендата за окачване на вратичките?
Скрит текст:
При Макарон предполагам се говори за пералня под кухненски плот, над който няма вратички, но може и да се измисли нещо, макар за инвестиционен имот не си струва много пари да се влагат.
Благодаря!
Скрит текст:
Току що сглобените икейски мебели в хола, нямам по-нови снимки, че всичко е... хаооооос, кашони, чанти и три деца викат "Мамо, мамо..." за нещо в училище

и пердетата Relaxed
Сгъваемата вратичка позволява да я оставя открехната (сгъната на 1/4) за да стои поотворена вратата на пералнята... без да ми пречи да си минавам към спалнята Simple Smile
Не е блендата, монтираха кухнята в момента на снимане, май беше това някаква помощна летвичка за там... Но е подобна, кантирана отвсякъде и с височина от перваза до горния шкаф.
Стила на кухнята е малко различен, жалузите са само в коридора при пералнята, на шкафа за обувки и на вратички на притаванен шкаф за рутер и др. такива греещи устройства... Фрезовам МДФ са "жалузите".
Снимка на недомонтираната кухня...
Скрит текст:
Макарон каза "пералня в шкаф", може и да свърши работа... При мен в предишното жилище е под плота на кухнята, а трябва да сменям пералнята там, че се потроши изведнъж като за изхвърляне... ще видим там как ще решавам проблема, че е точно под единствения свободен работен плот (70см), няма как да се реже там... та голямо търсене на пералня ще е по геометрични характеристики, не по функционални.

Последна редакция: чт, 21 сеп 2017, 12:45 от peneva_a

# 374
  • Мнения: 5 018
Не е вариант за нас, уви, но наистина сте го измислили съвършено.  Hug

Мебелист ли ви прави тези вратички? Замислям се, че е прекрасна идея за нашето мокро помещение, че нещо настоящия вариант не ми харесва много.

Общи условия

Активация на акаунт