Кюретаж и забременяване след това - тема 74

  • 47 347
  • 764
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 218
Дези, много се радвам, че с бебчето нещата са наред. Сега малко почивка и до няколко дни и ти ще си пушка Simple Smile
Тонс, относно микрофлората и инфекциите не знам какво да ти кажа, аз съм ползвала флажил, но от него получавах доста силно течение и сякаш не ми понасяше, получавах и сърбежи.
На моята док в понеделник й казвам, че подозирам че съм гъбясала, при положение, че нямам симптоми освен малко по - различно течение и тя ми вика "ми, да, сигурно си гъбясала, те вискчи почти гъбясват " /не ме е прегледала/. Та питам, "да го тртираме?" ... а тя вика, не, ще траеш, на бебето не му вреди, но лрекарствата ще.  Шах и мат ?!?

# 16
  • Мнения: 1 019
Да, аз затова ги попитах и момичетата какво
Мислят по въпроса, защото гъбички и инфекции са явно неразделна част от бременността... не ми се иска да слагам антибиотик и още повече да го мисля сега как се отразява на бебо....
Аз дори нямам сърбеж или трудно пишкане. Само повече течение, което намаля от 2-3 дни... на места даже пише, че понякога организмът сам се чисти, но пък и не е хубаво и да се оставя инфекция на произвола ... сега пия пробиотик и дане помогне, поръчах и нещо американско подобно на това, което Дели и Дези споменаха и дано всичко е окей Simple Smile

# 17
  • София
  • Мнения: 8 649
При почти всички бременни има дискомфорт, странно течение. Някои лекари предпочитат да не го лекуват или да се направи на края на бременността, точно преди раждането.

# 18
  • Мнения: 754
Привет! Това лято имах мисед и по препоръка на гинеколожката ми изследвах тромбофилиите; паралелно си следя и щитовидната жлеза (според ендокриноложката абортът не е вследствие на проблем с нея, но е необходимо поддържане с терапия). Както и да е - знам, че има още евентуални изследвания - но склонност към образуване на тромби нямам.
Обаче излезе, че имам проблем с усвояването на фолиевата киселина, което ме смути! От 1 година пия Неофолик Мета х 1. Явно дозата не е била достатъчна, но кой да знае... Sad Предполагам при бъдеща бременност ще ми я увеличат.
Все пак, не мога да не си задам въпроса, възможно ли е поради неусвояване на ФК да се загуби бременост? Според някои интернет източници може, но в интернет всичко пише... От друга страна обичам и си хапвам храни, богати на ФК, така че категорично не го очаквах...
И последно, мисля да я изследвам заедно с вит. B12 - доколкото разбрах, ще покаже само текущите нива, но мисля, че ще е от полза, нали?

# 19
  • Мнения: 218
Celesté,  не знам в коя седмица е загубата ти, но често всичко, което изследваме няма връзка с аборта. Понякога е хромозомна грешка, гаф при органогенезата. Поне така ми го обясни последната акушерка, с която говорих. Тя каза, че в първите 12 седмици, освен тези проблеми при майката като тромбофилии или хормонални смущения, загубите се дължат на генетични грешки в плода. Ако всичко с хормоните ти е наред и нямаш предразположеност към тромбофилия или друга медицинска патология, то причината изобщо не си ти и едва ли си можела да сториш нещо. Докторите не си правят труд да правят биопсии защото тези грешки са случайни, не са наследствени и не е задължително да имат повторяемост. В тази връзка се опитай да го приемеш така, аз поне по този начин се успокоявах, щом е трябвало да си отиде, имало е защо.
Относно приема на фолиева киселина, до колкото изчетох, тя може да повлияе в развитието на плода, но при констатирана бременност мисля, че автоматично се вдига дозата на 2 хапчета на ден. Така или иначе има жени, които изобщо не приемат каквато и да е форма на фолиева киселина и раждат здрави деца. Тук природата си го е решила- ако ти не приемаш достатъчно, бебето е с предимство, то си взема каквото му е нужно, а за теб, ако остане. Та в тази връзка не би следвало да търъсиш причината и там.

Аз имам едно питане... днес цял ден ме прерязва и боцка долу. Не знам, някоя от бременелките да е имала този проблем. Да се тревожа ли? Няма зацапвания, но буквално все едно ми набиват шиш ниско долу около матката.

# 20
  • Мнения: X
Зиа, аз също имах такива болки, даже все още имам понякога, от разширяването и нарастването на матката е. Пий ношпа при нужда, можеш да пиеш 3х1 или ако имаш по-силни болки 3х2.
Разбира се, не е лошо да споделиш и с д-ра ти Simple Smile.

# 21
  • Мнения: 218
Мерси, Жана! Подозирам, че е от нарастването, аз съм и с 3 операции и със сигурност някакви сраствания, та ще изчакам още ден преди да вдигам тревога. Може някой нерв да е закачен сега с нарастването.

# 22
  • София
  • Мнения: 7 491
Селест, ако са ти казали че имаш неусвояване на фолиева киселина, най-вероятно имаш мутация в MTHFR, това е мутация в един от факторите тромбофилия, просто е нискорисков. Я дай да видим какви са ти резултатите. В допълнение този фактор обуславя неусвояване на синтетични форми на Б9 и Б12. Обаче ти ако пиеш Неофолик Мета - няма проблем, защото той съдържа Л-метилфолат, което е усвояемата форма. Една таблетка на ден е напълно достатъчна.

# 23
  • Мнения: 754
Благодаря ви, момичета! Всъщност не съм си видяла все още резултата, само го коментираха по телефона. Бях в 10-та седмица иначе. Раничко, знам, най-вероятно хромозомна грешка, но... все още се тормозя дали ако бях направила нещо различно, щях да предотвратя развоя на нещата... 
Вероятно нямаше, де. Но с готовоност ще пускам и още изследвания, ако се наложи, никой не би искал да мине през това повторно.

# 24
  • Мнения: 1 429
Здравейте момичета.Останах шашардисана от коментарите за Сигридов по-назад.Когато ме кюртираха и за първи път се сблъсках с това,изчетох доста неща в интернет,четох и кои са най-добрите доктори.Та така попаднах на Сигридов-това което ме впечатли беше,че не срещнах отрицателни мнения за него,може би едно две,най-много,което си беше мн впечатляващо за мен-елате да видите АГ специалистите в Русе как ги коментират-на двата противоположни полюса са мненията за определен доктор.И когато реших да отида при С.нямах никакви колебания ,точно заради мненията из форумите.И вчера докато седя и чакам за ФМ,точно при него-хоп,тук чета как сте недоволни от него-а аз имам голямо доверие на момичетата тук,смятам,че никой няма да седне да си съчинява просто ей така,все пак тук всички сме изстрадали и изпатили.Но мн ме стресира прочетеното тук-казах си-ето и този очевидно е прехвален,въпреки че си давам сметка,че всеки доктор прави грешки.Както и да е,слава богу при мен всичко е ок,самият той ми каза повече да не ходя.Имам си 530 грамов мъж,съвсем здрав,расте нормално.Но в началото ме вкара в едни филми за ДЦП,само че аз бях подготвена ,че обича да стряска.И незнам дали защото вече бях предубедена,номи се стори,че мн несвързано и хаотично говори на моменти.Дори накрая излезе с мен чак навън да си поговорим насаме,каза ми че съм умна и разтропана жена,показа ми на тел някаква награда която е спечелил.Всичко това с каква цел го пиша:извода какъв е-вече не мога да го препоръчвам като най-надеждния,зрънцето на съмнението е посято и второ-май само на господ вече разчитам всичко да е наред,абсолютно не вярвам на никой доктор,не мога да се доверя на сто процента за съжаление.
  А и последно-пита ме серклаж правен ли ми е,аз му отговарям не и му обяснявам преди десет седмици като съм ходила при него какво ми е казал-той ми вика да де,аз помня-как ли пък не,мене ще помни,затова те питам!И в следващият момент ми обяснява колко ми е здрава ли,голяма ли матката,забравих-нямала грам скъсяване.Е,тогава защо пита за серклаж,то нямаше ли да се види ,ако ми беше правен.И другото ми каза,че лечението ми с фракси е супер да си го продължавам докрая,а преди десет седмици искаше да го разреждам и евентуално спирам.Мн други странни неща имаше,но няма да ви ангажирам повече.Иначе е чаровен и вдъхва доверие.
Извинявам се за дългия пост:relaxed:

# 25
  • София
  • Мнения: 7 491
Рени, няма да се шашкаш, момиче!

Първо - всеки греши. Колкото повече пациенти имаш, особено високорискови, толкова по-вероятно е да сгрешиш. Това според мен не означава че си лош доктор или че не обръщаш внимание.
Второ - мнението на всяко светило трябва да се подлага на съмнение. Аз поне от личен опит това съм се убедила. Затова имаме глави на раменете си - за да мислим с тях.
Трето - хората непрекъснато събираме нови знания за всичко (или поне се надявам при повечето хора да е така). И аз в работата си мога днес да те посъветвам едно, а утре - друго. Това е защото междувременно съм научила нови неща, имам нов опит и нови впечатления.

Ти сега пази това полвин кило мъж, че още трябва да расте, стискам палци всичко да е наред!

# 26
  • Мнения: 1 429
Да, Дели ,благодаря ти. Наистина си имам едно наум, слушaм какво ми казват специалистите, но както казваш ,подлaгaм на съмнение.

# 27
  • Мнения: 1 019
Дели, както винаги се е изказала много умно.

Моят опит с лекарите е ясен... освен, че денонощно треперя, сега и друго научих.. някой от двата лекаря, с които разполагаме е направил такъв гаф с бременна, та вече не знам ккво да правя... толкова се плаша от всички новини, дори днес една излезе от Асеновград.. няма да казвам какъв е случая, за да не стряскам никого, който иска ще си го прочете....

Просто не се доверявайте напълно на доктора. И те са хора, и те грешат. За гафът, ще споделя, за да имат едно на ум всички бременни... на рутинен преглед около термин точно жената отишла да се видят показателите и детето имало мн учестен сърдечен пулс. Те й казали, че явно бебето има така наречено "distress", което аз не разбрах какво е, нещо като травмирано, но я пуснали да си ходи и да чака евентуално раждане. След 2-3 дни детето починало в коремчето й, понеже този "distress" е бил резултат от дълга пъпна връв,  около която бебето се е омотало и някъде притиснало и затова е страдало .... просто, бъдете внимателни... то не трябва да се откача и като мен, но сляпо да им се доверяваме ..... като стане белята и докотра какво казва ...
случва се, 1 на 5 го преживява и ти се прибираш съсипан, а той приема следващия пациент. Не си го слагат, като цяло, за да си доктор си малко или много непукист и студен без емоции... то ако съм аз, на всеки случай ще плача ...

# 28
  • София
  • Мнения: 8 649
Рени, той се слави като добър диагностик. И се сеща да пуска изследвания, които за други не са важни, но са си.
От друга страна е шашав, арогантен на моменти и вулгарен. Много жени избират да не обръщат внимание на това и да се доверят на знанията му. Повечето си ходят пак и след случая с колата и наркотиците от преди няколко седмици.
Не трябва да се има 100% доверие. Ако нещо те съмнява-още едно мнение от добр специалист. И пропускаш някои неща покрай ушите си.

# 29
  • Перник
  • Мнения: 726
Привет, момичета! 
През февруари преминах през кюретаж. Тогава писах известно време в темата, не знам дали някой ме помни. На 24.08 трябваше да ми е терминът, знаете как се чувствам...
Мина вече достатъчно време и можем спокойно да подновим опитите. Моят мъж има голямо желание (не че ме пришпорва, казал ми е,че ще чака,колкото е необходимо), но аз не знам дали съм готова. Имаме детенце на две години с генетично заболяване и всъщност май повече ме е страх да не се повтори това, което изживях след раждането му, отколкото К.
Много съм объркана. Знам че каквото има да става, ще стане, но не знам как да събера смелост да започнем отново.
Извинявам се, ако натоварвам някого, но имам нужда да споделя с хора, които наистина ще ме разберат.

Общи условия

Активация на акаунт