Много мина, мъничко остана, скоро ОКТОМВРИЙЧЕто ще гушка мама! - Тема 10

  • 26 739
  • 737
  •   1
Отговори
# 705
  • София
  • Мнения: 18 710
Аз първото дете съм го гледала по мое усмотрение.нищо не съм чела нито пък някой нещо давах да ми каже.щом го захраних с бананова каша  Joyв края на 6-ия месец.Пък няма му нищо расте и дивее.Свекърва ми се опитваше нещо да дава акъли ама не й се полчава.Включая и това.че сме го къпали от както се роди по два пъти седмично,а не всеки ден до 40-ия.бабини деветини.

# 706
  • Мнения: X
Пийкок, аз също нищо не знам, макар че помагах много на сестра ми с племенничките. Убий ме обаче, нямам си идея как ще се справяме, едно е да помагаш, съвсем различно е да е твое и теб да си те чака всичко...
Ама ще свикнем, в началото ще ни е трудно, после всичко ще се нареди.
Аз на едно училище не съм отишла, много по-зле съм от теб Sad

# 707
  • Мнения: 1 102
Момичета, споко. Майчиния инстинкт си върши работата и ще бъдете най-добрите майки за вашите си деца!

# 708
  • София
  • Мнения: 18 710
Точно,И аз се чудех как ще се будя.но само като мръднеше или измрънкаше и ставах веднага.

# 709
  • Мнения: 1 639
Аз пък го захрабиг на 4 месеца на пък на всички изтрещели майки и на пук на световната здравна организация:) (в кръга на шегата разбира се) Simple Smile Нямам идея дали беше правилно или не:)

# 710
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 131
Момичета, да ви питам как ви минават тоновете? Днес бях за първи път и ме върнаха за 3ти запис. Първо било много активно, после заспало... и лекарката започна да ме разпитва за бременността и сега се зачудих защо ме пита.

# 711
  • Мнения: 1 872
Момичета, да ви питам как ви минават тоновете? Днес бях за първи път и ме върнаха за 3ти запис. Първо било много активно, после заспало... и лекарката започна да ме разпитва за бременността и сега се зачудих защо ме пита.

Ужасно ми минават!

С бебчо всичко е перфектно и няма проблем със записите. Аз обаче едвам издържам записите. Последния път след 30 мин. на неудобната кушетка имах усещане, че ще припадна. После 2 дни едвам ходех. Хич не очаквам с нетърпение следващия запис другия понеделник Sad

# 712
  • София
  • Мнения: 685
Аз понеже досега не съм ходила на запис и лекарката която ме следи не съм я питала. На ЖК съм чак на 15ти май да ми напише 45 дневния, ама исках да ви питам кой и къде трябва да ми прави запис ? Избрала съм си доктор, който изражда в МД, но още не съм му се обадила та...там ли ще ме пратят, предварително си записвам час ли ? Kissing Rolling Eyes

# 713
  • София
  • Мнения: 18 710
Аз не ходя на тонове незнам. Дори дали ще ходя даже.

# 714
  • Мнения: 670
На мен тоновете ми са в частния кабинет . Един път съм си правила в спешния в болницата

# 715
  • Мнения: X
Нито веднъж не са ми правени записи на тонове, не е ставало и дума въобще нито на ЖК (където повече няма да ходя, взех си направленията и изследванията и си взехме довиждане с докторката), нито при моя д-р. Ще видим другата седмица какво ще каже, но не виждам за кога, вече ще съм в 37 г.с.

# 716
  • Франция
  • Мнения: 117
Здравейте момичета, присъединявам се на финала към вас...надявам се, че не е късно,  но чак сега открих темата 😊 В момента карам 33 гс с близнаци съм и се очаква да родя през октомври, ако издържа до тогава.
Имам един син на 6 вече. Стерилизатор не съм ползвала, а и го кърмех първите 6 месеца, после само миех шишетата с веро и четка. Не съм ходила на тонове с първата бременност, но сега с близнаците ме викат от 35гс.
Успешни финални седмици на всички!

# 717
  • Мнения: 1 716
Тоновете така или иначе от джоба си ги плащате, просто питайте лекаря ви от ЖК къде могат да ви направят - трябва някаква апаратура, не във всеки кабинет я има. Не знам каква роля играят - мисля, че следят състоянието на бебето и дали имате контракции, друго не знам... Мен 5 дни всеки ден ми правиха, е ми не мисля, че има някакъв смисъл. Може би при рисково за плода състояние, също преди раждане... говорете си с лекарите.

Коластра нямам грам, не съм имала и гърдите ми не са напрегнати, изобщо никакъв знак, че нещо скоро ще потича там Grinning , ама няма какво да го мисля, или ще тръгне, или не, а ако е не, пак ще го мъча, пък дано тръгне.

Разбрах какво ми е станало с болничния - грешка от работодателя при подаването му. Добре, че си извадих ПИК, мацката от НОИ също много полезна беше. ама два дена ми загубиха, после ми обясняват некви хора да не съм се била обездвижвала, скучно ли ми било само вкъщи Grinning . Няма такава почивка просто - без пари и напред-назад из държавната администрация, пишейки маг. теза, просто рай хахахах!

# 718
  • София
  • Мнения: 5 619
Ами имат си значение тоновете. Докато правех запис в понеделник, едно момиче го връщаха за повторен, оказа се бебе с ниски тонове и директно я качиха за секцио. Та.. предпочитам да ги правя.

# 719
  • Мнения: 4 005
Нито веднъж не са ми правени записи на тонове.
И на мен.Няма да ми правят записи.Другата седмица съм на жк за документи,после при моя док и след това има няма две седмици и секцио.Док всеки път следи кръвотока на бебо и затова се надявам,че няма да има проблем. Revolving Hearts

Общи условия

Активация на акаунт